Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] tarcze hamulcowe

Zawieszenie
Awatar użytkownika
Paulo3535
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, 15:19
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paulo3535 » 06 mar 2011, 19:25

Krzysiek pisze:właśnie wymienilem tarcze i klocki-przód i tył. Tarcze BREMBO i klocki FERODO i jestem bardzo zadowolony z nich :mrgreen: polecam i pozdrawiam
Mam ten sam zestaw od pół roku i jest OK.

[ Dodano: 2011-03-06, 19:34 ]
arekjask pisze: A swoją drogą - tarcze wentylowane to są dobre do 4,2 V8, a nie do 1,8T ;-) . Tobie takie ekstremalne nie są potrzebne - ale jak chcesz, to twoja sprawa.
Ooo...tu chyba nie masz racji, ja mam wentylowane i silnik nie 4.2l tylko marne 2.4l. W A4 1.9 TDI mam wentylowane, kumpel w Passacie 1.8T, też ma wentylowane, przecież to są min. 150 konne silniki, czyli dosyć mocne i dobre hamulce powinny być.
Mam VCDSa i słabo go znam, ale jak ktoś potrzebuje, służę pomocą :P
ELSA i ETKA 7.0 też się znajdzie.

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 07 mar 2011, 10:19

Paulo3535 pisze:Ooo...tu chyba nie masz racji, ja mam wentylowane i silnik nie 4.2l tylko marne 2.4l. W A4 1.9 TDI mam wentylowane, kumpel w Passacie 1.8T, też ma wentylowane, przecież to są min. 150 konne silniki, czyli dosyć mocne i dobre hamulce powinny być.
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. Ja mam silnik 180 KM, mam zwykłe tarcze i radzą sobie doskonale. Nikt ci nie broni wkładać tarcz wentylowanych. To nie błąd! Może czasem bardziej bajerancko to wygląda (niektórym na tym zależy). Tylko - moim zdaniem - wentylowane tarcze nie są do tych samochodów wymagane.
Paulo3535 pisze:dobre hamulce powinny być.
Dobre hamulce, to duże tarcze. O skuteczności hamowania decyduje wielkość powierzchni ciernej oraz jakość materiałów (najlepsze są hamulce ceramiczne).
Wentylacja nie powoduje, że hamulce robią się "lepsze" - w sensie, że robią się mocniejsze i lepiej - mocniej - hamują. Wentylacja jest potrzebna w sytuacji, gdy hamulce są używane w sytuacjach "ekstremalnych" - często przyspieszasz i hamujesz. Wtedy wentylacja zapewnia to, że hamulce nie słabną z powodu przegrzewania.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
Paulo3535
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, 15:19
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paulo3535 » 07 mar 2011, 10:37

Zgoda wszystko OK. Dałem przykłady trzech samochodów w których seryjnie są tarcze wentylowane, a nawiasem mówiąc moim zdaniem wentylowane są skuteczniejsze, bo są lepiej chłodzone i szybciej odprowadzają ciepło np. przy nagłym hamowaniu, jak coś wyskoczy na drogę. Dziwi mnie też, że masz zwykłe tarcze przy 180KM. Nie wiem też, to mój domysł, czy tarcze zwykłe są węższe od wentylowanych i czy to nie będzie kolidowało z zaciskami i ich skutecznością, ale jak mówię to tylko moje domysły. A to A4 ma tylko 115KM. W sumie co ma moc do hamulców...? Te samochody i tak się rozpędzą, powiedzmy do 180 km/h. Wagowo są mniej więcej takie same i przy nagłym hamowaniu wentyle będą zdecydowanie leprze. ( nie jeżdżę tak, to tylko przykład ) ;)
Mam VCDSa i słabo go znam, ale jak ktoś potrzebuje, służę pomocą :P
ELSA i ETKA 7.0 też się znajdzie.

Awatar użytkownika
elmi_k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 551
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:05
Imię: Emil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elmi_k » 08 mar 2011, 17:04

arekjask pisze:Jak chcesz wymienić tarcze, to najpierw sprawdź, jaką masz średnicę. A swoją drogą - tarcze wentylowane to są dobre do 4,2 V8, a nie do 1,8T ;-) . Tobie takie ekstremalne nie są potrzebne - ale jak chcesz, to twoja sprawa.
arekjask pisze:Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. Ja mam silnik 180 KM, mam zwykłe tarcze i radzą sobie doskonale. Nikt ci nie broni wkładać tarcz wentylowanych. To nie błąd! Może czasem bardziej bajerancko to wygląda (niektórym na tym zależy). Tylko - moim zdaniem - wentylowane tarcze nie są do tych samochodów wymagane.
Hola hola... mówimy o tarczach wentylowanych czy wentylowanych z dziurkami?? Bo wykazujecie się ale chyba się nie dogadaliście co nazywacie wentylowanymi tarczami.

arekjask skoro piszesz, że masz zwykłą tarczę niewentylowaną to chyba sam sobie takie tarcze założyłeś - bo już od dawna na przód w większości aut są tarcze wentylowane (i wkatalogu do Twojego auta takie nie widnieją).
A6 C4 2.5 TDI (AEL) NOGARO BLUE PEARL EFFECT

http://img6.imageshack.us/img6/305/95128295.jpg

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 08 mar 2011, 19:08

elmi_k pisze:Hola hola... mówimy o tarczach wentylowanych czy wentylowanych z dziurkami?? Bo wykazujecie się ale chyba się nie dogadaliście co nazywacie wentylowanymi tarczami.

arekjask skoro piszesz, że masz zwykłą tarczę niewentylowaną to chyba sam sobie takie tarcze założyłeś - bo już od dawna na przód w większości aut są tarcze wentylowane (i wkatalogu do Twojego auta takie nie widnieją).
Chyba straciłeś wątek. Ja odnoszę się do tego posta, w którym jest link do tarcz z dziurkami. ÂŻeby więc być precyzyjnym - chodziło mi o tarcze nawiercane i nacinane.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
elmi_k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 551
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:05
Imię: Emil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elmi_k » 08 mar 2011, 19:46

arekjask pisze:Chyba straciłeś wątek. Ja odnoszę się do tego posta
Nie straciłem wątku ale nazywaj poprawnie to o co Ci chodzi i co masz na myśli. Bo w Twojej wypowiedzi było to wyrwane wtrącenie o tarczach wentylowanych a nie było mowy o nawiertach. To tak dla potomnych...
A6 C4 2.5 TDI (AEL) NOGARO BLUE PEARL EFFECT

http://img6.imageshack.us/img6/305/95128295.jpg

vectra007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 29 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: vectra007 » 08 mar 2011, 21:39

heh ladnie ja kolego mam caly set przod i tyl ebc turbo groove tarcze i green stuff klocki

nizej link

calosc na przod i tyl kosztowala duzo cena nizej

Klocki green stuff ebc przód DP21483 419,03 PLN komplet

Klocki green stuff ebc tył DP2680 210,59 PLN komplet

Tarcze ebc turbo groove przód GD1045 1 167,24 PLN komplet

Tarcze ebc turbo groove tył GD601 548,48 PLN komplet

lacznie wyszlo 2 345,34 PLN


tarcze sa nacinane i nawiercane klocki sa sportowe

do tego mam jeszcze plyn ebc 307+ oraz przewody w oplocie goodridge jak sie bawic to sie bawic po calosci jak bede mial czas zrobie foty pozdro

http://www.ebcbrakes.pl/oferta/samochody_osobowe
w razie problemow pisz pomoge nie staram sie wymadrzac staram sie pomoc ucza sie na bledach :)

The Rock

Post autor: The Rock » 05 cze 2011, 12:03

Siemanko i ja sie dołączę do tematu kupiłem tarcze zimmermann 288/25 ido tego klocki break zapłaciłem 414 zł i jestem bardzo zadowolony dobrze hamują te moje 20" nic nie piszczy itp. ja polecam :)

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 05 cze 2011, 12:05

Ja mam ATE 101% zadowolenia
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga