Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Zawiesznie pneumatyczne - amortyzatory tył

Zawieszenie
sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 01 mar 2011, 20:42

ZelvaBOi pisze:sli, tylko zrwoc uwage, ze chlopak nie mieszka w PL :) - ja zostaje przy 17. Moje 18 do sprzedania ida - ja wymiekam :).
wymiękasz? mimo pneumatyki?? jak to możliwe??? ;p
a zapodasz jakąś fotkę autka a pięknymi felgami?

p.s. jutro rano jadę do mechanika - zobaczę czy kupione amorki "F" przypasują do mojego sedana <stres>

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 01 mar 2011, 21:50

sli pisze:stifii, a wrzucisz jakieś fotki swojego autka na 18" zimie i 20" lato? chętnie bym zobaczył...
jak wiadomo też mam pneumatykę, a kółka na razie tylko 16" zima - standardowa felga
przymierzam się do czegoś na lato, a ponieważ lubię komfort - zastanawiałem się pomiędzy 17" a 18", jednak po Twoim poście stwierdzeniu zacząłem bliżej myśleć o 18" :D
W moim temacie są fotki jakieś na tych kompletach alu..
a6-c6-30tdi-s-line-na-fajnym-wypasie-20 ... t25647.htm
Miałem chwile tez 16stki ale wrzuciłem je do 2.0tdi na zime. I samochód na takich kółkach nie wygląda sa po prostu za małe.
zelvaBOi pisze:sli, tylko zrwoc uwage, ze chlopak nie mieszka w PL - ja zostaje przy 17. Moje 18 do sprzedania ida - ja wymiekam .
Jeśli o mnie chodzi to mieszkam w PL i tu się poruszam głównie po kuj-pom i war-maz drogach. Jak w profilu napisane CBR- Brodnica NO-Olsztyn.

W razie co wstawiam takie których w tamtym moim temacie nie ma:
20''
Obrazek

18''
Obrazek

18'' vs 16''
Obrazek

Obrazek

cygi-v
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:24
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: cygi-v » 02 mar 2011, 13:27

ZelvaBOi pisze:Nie wiem jeszcze jak zrobiles pomiary, ale pomiar prawidlowy liczy sie od piasty kola do nadkola. Roznica w "zdrowym" zawieszeniu powinna wyniesc (zaleznie od temp zewnetrznej) ok 6-8 cm miedzy skrajnymi polozeniami.
Ja miezylem od ziemi do nadkola wszedzie na srodku kola czyli tak ze miarka przechodzial przez srube centrujaca piasty. Tak czy siak umnie miedzy skrajnymi polozeniami sa 3cm a nie 6-8cm. Tylko to nie jest Allroad tylko A6 - nie wiem czy to ma znaczenie.
ZelvaBoi to Ty pisales ze robiles lowridera ze swojego Audi, wiec zasugerowalem sie Twoja wypowiedza do zmiany ustawien zawieszenia. Sadzilem ze kazdy program mozna ustawic oddzielnie a nie tylko albo calosc w dol albo calosc w gore. Skoro opusciles auto tak ze sie gumy schowaly to musialo pojsc z -80mm w dol a ja chcialem tylko jakies -15mm wlasnie dla bezpieczenstwa.
282KM 570Nm
I'v got petrol in my veins

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 02 mar 2011, 19:17

No więc byłem dzisiaj wymienić amortyzatory, nareszcie auto jeździ normalnie a nie ze skaczącym tyłkiem <wnerw>

Sprawa wygląda tak: amorki z mojego sedana (z literką K) wyglądają wizualnie identycznie jak te kupione z Allegro (z literką F) - niby pasujące tylko do kombi.
Co prawda nie sprawdzę (bo nie mam jak) ich tłumienia, ale jeździ się dobrze.
Oczywiście ciekawe ile te amorki wytrzymają, jednak porównując zapłaconą cenę za komplet 800 zł, z ceną nowych (okolo 4400 zł), to nie miałem wątpliwości które wybrać.

Ktoś wcześniej pytał o aukcję (była zakończona) - podaję jeszcze raz, bo sprzedawca wystawił amorki ponownie:
http://allegro.pl/tylne-amortyzatory-au ... 52279.html

Odnośnie namierzenia amorków u gościa z Allegro bardzo pomógł mi slaby, za co wielkie dzięki.

Pomijając same amorki - to nie spodziewałem, że tylu Was odezwie się z A6 C6 (nie Allroad) i pneumatyką - myślałem, że takie zawieszenie w cywilnej Szóstce jest bardziej egzotyczne. Może jakieś PodA6Klub zrobimy? <radocha>

Wykorzystując jeszcze Wasze - PNEUMATYCY, zainteresowanie - prośba o opinie, które felgi na lato kupić:
1) http://allegro.pl/audi-vw-s5-a3-a4-a5-a ... ml#gallery
2) http://allegro.pl/18-audi-nuvolari-5x11 ... 56731.html
3) http://allegro.pl/oryginal-audi-a4-a6-a ... ml#gallery
4) http://www.audi.dk/dk/brand/da/service/ ... layerModal - tutaj chodzi mi o model: 4F0.601.025.CB

Tomas

Post autor: Tomas » 02 mar 2011, 19:41


sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 02 mar 2011, 20:00

Moim zdaniem pasują do R8, A5 i innych GTI, a do A6 nie bardzo.

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 03 mar 2011, 07:50

sli pisze:No więc byłem dzisiaj wymienić amortyzatory, nareszcie auto jeździ normalnie a nie ze skaczącym tyłkiem <wnerw>

Sprawa wygląda tak: amorki z mojego sedana (z literką K) wyglądają wizualnie identycznie jak te kupione z Allegro (z literką F) - niby pasujące tylko do kombi.
Co prawda nie sprawdzę (bo nie mam jak) ich tłumienia, ale jeździ się dobrze.
Oczywiście ciekawe ile te amorki wytrzymają, jednak porównując zapłaconą cenę za komplet 800 zł, z ceną nowych (okolo 4400 zł), to nie miałem wątpliwości które wybrać.

Ktoś wcześniej pytał o aukcję (była zakończona) - podaję jeszcze raz, bo sprzedawca wystawił amorki ponownie:
http://allegro.pl/tylne-amortyzatory-au ... 52279.html

Odnośnie namierzenia amorków u gościa z Allegro bardzo pomógł mi slaby, za co wielkie dzięki.
Nie ma za co :) Ciesze się że mogłem pomóc.
Jeżeli chodzi o wytrzymałośc amorków to zrobłem na nich 15000km po naszych drogach i nie widze spadku komfortu,działają jak trzeba <okok>
Takie małe pytanko , może jak już mamy dobry tył to trza by pomyslec o przodzie
Ma ktoś namiary na amortyzatory nivo przednie w dobrym [pewnym ,sprawdzonym]stanie ??
Na allegro jest troche ofert ,lecz nie wiadomo jaki jest stan cześci .
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 20:32 przez slaby, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 05 mar 2011, 18:23

ZelvaBOi pisze:Ps.: kupilem na zapas te amorki :) - daja rade hehe.
czyli dotarły (wcześniej pisałeś, że jeszcze czekasz) - no to ok

od kilku dni jeżdżę na wymienionych amorkach i jest naprawdę fajnie
te poprzednie (głównie lewy) wywaliło mi nagle i mnie mocno autko irytowało, ale teraz znowu jest cacy

patrzę na te felgi na lato i nie mogę się zdecydować, a w zasadzie to nie mam czasu podzwonić - oczywiście na pewno coś kupię, a jak nie zapomnę - to wkleję wtedy foty

Rey
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2008, 18:56
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Rey » 16 kwie 2011, 09:56

Nie kupujecie tych nowych felg od M5 z allegro po 2000-2500zł, bo to są zwykłe miękkie podróby, które na naszych drogach nawet przy 17" szybko się pogną, tak jak kolega wyżej dał przykład; oryginalne felgi audi 18" i to UÂŻYWANE - zaczynają się od 3500zł w górę ... cudów nie ma.

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 22 kwie 2011, 17:55

Właśnie i mi poszczały się bardzo delikatnie amortyzatory z tyłu . Gość do którego daliście link teraz je sprzedaje po 1000 pln za komplet . Cena jest atrakcyjna , wystawia fakturę VAT , towar oryginalny ( myślę , że deczko przeleżał na jakimś magazynie :-) ) , a w porównaniu do ceny tego samego produktu w ASO , zaoszczędzić można na opakowaniu tabletek relanium przy okazji :-) .
Rozumiem , że jest "solidny" i nie ma z nim problemów typu że w paczce przyśle dwie cegły za pobraniem :-) ? , bo ani jednego komentarzyka nie ma .
Usunieto- regulamin

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 24 kwie 2011, 11:31

Dzięki , fajno , w takim razie robię prezent na "zająca" Audiczkowi <uoee>
Usunieto- regulamin

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 29 maja 2011, 20:40

Witajcie

Mam jeszcze jedno pytanie do tych co wymieniali amortyzatory tylne przy zawieszeniu pneumatycznym:
Nad amortyzatorem jest taka jakby poduszka, do której się przykręca amortyzator (jedną nakrętką), a później razem montuje to do nadwozia (dwoma śrubami). Pytanie czy wymieniając amortyzatory wymienialiście również tą poduszkę czy same amortyzatory.

Ja wymieniałem same amorki - te kupione od gościa z Allegro, poduszki pozostały te, które były wcześniej w aucie. \
Przez kilka tys. km zrobionych na wymienionych amortyzatorach odczucia mam takie, że amortyzacja koła jest jak najbardziej ok, natomiast na drobniutkich nierównościach słyszę ciche, głuche stukanie.
W związku z powyższym zastanawiam się, czy nie może być to wina wybitej "poduszki" nad amortyzatorem. A może coś mi delikatnie zaczyna stukać w tylnym zawieszeniu?

Napiszcie proszę swoje zdanie.

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 21 cze 2011, 20:55

czy da sie regenerować amortyzatory w pneumatyku ?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 20:45 przez Club RS6, łącznie zmieniany 1 raz.

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 30 cze 2011, 13:59

Czy amory z allroad'a bez problemu mozna dac do zwyklej a6 ?

sampek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2010, 16:40
Lokalizacja: Mazury

Re: [A6 C6] Zawiesznie pneumatyczne - amortyzatory tył

Post autor: sampek » 30 lis 2011, 10:53

Witam.

również zastanawiam się nad wymianą tylnych amortyzatorów w zawieszeniu pneum.

Co prawda jeździ mi się bardzo dobrze, ale na kolumnie widać że coś tam cieknie (olej z brudem) i czasem przejeżdżając przez np. progi zwalniające słyszę z tyłu jakby takie trzeszczenie.

1. Czy ktoś pamięta nazwe konta allegro lub ja jakiś inny kontakt do gościa co sprzedawał amortyzatory po 800/1000zł? Wiem że już troche czasu minęło, ale może akurat coś mu się ostało.
2. Z informacji z wątku wnioskuję, że do wymiary raczej tylko amortyzator (czyli cześć podobna do amortyzatora w zwykłym zawieszeniu) a ta taka poducha/miech z gumy czy z czegoś zostaje w sensie są to dwie niezależne części?
3. Mam 130kkm przebiegu z czego 100kkm w DE. Trochę szybko chyba na wymiane :/
4. Może ktoś ma aktualnie jakieś inne sprawdzone źródło tylnich amortyzatorów w dobrej cenie nowych lub pewnych używanych?
pozdrawiam
Michał
A6 4F5 3.0TDI @ 285,5KM/569,3Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga