Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.5 Tdi] Rozrząd jakiej firmy?

Silniki wysokoprężne
Thomson2405
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2011, 21:24
Lokalizacja: Podlaskie

[ A6 C5 2.5 Tdi] Rozrząd jakiej firmy?

Post autor: Thomson2405 » 21 lut 2011, 22:44

Witam jestem tutaj nowy i jeśli coś zrobię nie tak to sorka.
Od niedawna posiadam audi 2.5tdi i przymierzam się do wymiany rozrządu. Pytałem się troszke po serwisach w mojej okolicy i jeden powiedział że u niego wymiana kosztuje 2500zł na orginalnych częściach(nie wiem jakim cudem) , a drugi powiedział 2600zł na dobrych częściach. Rozważam też własne samemu skompletowanie rozrządu. Mam założony pasek kontitech. Myśle pozostać przy nim a rolki INA, pompa wody ruville a termostat WAHLER. Czy waszym zdaniem taki zestaw był by dobry, a co sądzicie o zakupie kompletu z allegro? Wszelkie porady mile widziane.
Pozdrawiam.
P.Sp Znalazłem na allegro taką oferte co o niej sądzicie
http://moto.allegro.pl/kompletny-rozrza ... 69061.html

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rozrząd jakiej firmy?

Post autor: axe » 22 lut 2011, 07:23

Thomson2405 pisze:Witam jestem tutaj nowy i jeśli coś zrobię nie tak to sorka.
Od niedawna posiadam audi 2.5tdi i przymierzam się do wymiany rozrządu. Pytałem się troszke po serwisach w mojej okolicy i jeden powiedział że u niego wymiana kosztuje 2500zł na orginalnych częściach(nie wiem jakim cudem) , a drugi powiedział 2600zł na dobrych częściach. Rozważam też własne samemu skompletowanie rozrządu. Mam założony pasek kontitech. Myśle pozostać przy nim a rolki INA, pompa wody ruville a termostat WAHLER. Czy waszym zdaniem taki zestaw był by dobry, a co sądzicie o zakupie kompletu z allegro? Wszelkie porady mile widziane.
Pozdrawiam.
P.Sp Znalazłem na allegro taką oferte co o niej sądzicie
http://moto.allegro.pl/kompletny-rozrza ... 69061.html
kurde kosmos z tym 2.5 tdi
a ja marudzilem ze za rozrzad orginal do 1.9 z pompa wody zaplacilem 450 zl. :/
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 22 lut 2011, 12:56

Ja swoj rozrzad skladalem na paskach conti, rolkach ruville, pompa ruville.. Radzilbym Ci rowniez wymienic tlumik drgan przy okazji... Termostat rowniez kupowalem wahlera. Zeby 10 razy przodu nie zwalac, zabralem sie za wymiane paskow klimy alternatora itp ;]

W sumie 8 rolek, pompa, 4 paski, tlumik drgan, filtry + olej..

W zach-pom wymiana rozrzadu w tym aucie kosztuje od 800 - 1200zl, mnie wszystkie graty potrzebne do wymiany wyszly okolo 1200zl po bardzo atrakcyjnych znizkach...

Jezeli chodzi o ten zestaw do ktorego dales linka - ja bym sobie odpuscil i jednak zdecydowal sie na cos z wyzszej polki ;] Jest rowniez ok - mam dobre zdanie o skf i gates, ale my to ladujemy do hond.. Tutaj juz niestety z dniem zakupu takiego auta musisz liczyc sie z tym, ze nie wsadzisz gratow z troszeczke nizszej polki.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 14:11 przez WSGarage, łącznie zmieniany 1 raz.

szymon100s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 sie 2009, 18:46
Lokalizacja: Gostyń/Wielkopolska

Post autor: szymon100s » 22 lut 2011, 14:08

tez się przymierzam do rozrządu co powiecie na taki zestaw;
http://allegro.pl/rozrzad-2-5-tdi-audi- ... 32983.html

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 22 lut 2011, 14:12

szymon100s pisze:tez się przymierzam do rozrządu co powiecie na taki zestaw;
http://allegro.pl/rozrzad-2-5-tdi-audi- ... 32983.html
Jak najbardziej polecam, ale dobrze by bylo jakbys jeszcze wymienil termostat - przy okazji zwalania calego rozrzadu.

arek182
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2011, 08:55
Imię: Arek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Barlinek

Post autor: arek182 » 23 lut 2011, 11:15

za ten rozrzad 2500 2600zl chcieli z robocizna?a pozatym jak juz wymieniac to kompletny rozrzad wraz z rolkami i dodam jezeli chodzi o termostat to najlepiej ori z ASO bo zamiennik lubi po krotkim czasie nawalic tak bylo w moim przypadku i wtedy tylko dodatkowa robota.pozdro.

Awatar użytkownika
robert73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: robert73 » 23 lut 2011, 11:44

witam kompletny rozrząd kosztuje tak jak inni pisali 2,500 w skład wchodzi napinacz hydrauliczny pasek wspomagania klimatyzacji rolki alternatora napinajaca itd to co nazywaja kompletnym rozrządem to nie wszystko podjedz do mechanika to wszystko ci wytłumaczy i napewno to będzie taki koszt a sprawne auto nieocenione <okok> ja wymieniałem na oryginalnych częściach kompletny zestaw ina

Thomson2405
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2011, 21:24
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Thomson2405 » 23 lut 2011, 12:25

Sam już niewiem Mam mętlik w głowie w jednym sklepie polecali mi rolki INA na forum RUVILLE a w drugim sklepie powiedzieli mi ze RUVILE to typowy zamiennik i zeby brać SKF a mechanik który ma to wymieniać polecał mi rolki INA a paski CONTITECH. Czytałem na forach że RUVILLE pakuje w swoje pudełka cześći INA i czy kupię RUVILE czy INA to te same cześci będą. A jakie wy macie z tym doświadczenia?

[ Dodano: 2011-02-23, 12:35 ]
A ja znalazłem coś takiego co o tym sądzicie?
http://moto.allegro.pl/zestaw-rozrzadu- ... 51106.html

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 23 lut 2011, 13:32

Thomson2405 pisze:Czytałem na forach że RUVILLE pakuje w swoje pudełka cześći INA
Z doswiadczenia - tak rzeczywiscie jest.
Sam kupilem tlumik drgan ruville, a w srodku INA.. Ogolnie z tego co slyszalem, Ruville to pakowacz "lepszych" zamiennikow.

Zestaw jak najbardziej ok, ale osobiscie polecalbym jednak paski contiego.. Jakos mam wieksze zaufanie do tej marki. Tyle ze cena wieksza w porownaniu do linka podanego wyzej ;]

Pozdrawiam

roberte313
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:10
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: roberte313 » 23 lut 2011, 14:53

WSGarage pisze:
szymon100s pisze:tez się przymierzam do rozrządu co powiecie na taki zestaw;
http://allegro.pl/rozrzad-2-5-tdi-audi- ... 32983.html
Jak najbardziej polecam, ale dobrze by bylo jakbys jeszcze wymienil termostat - przy okazji zwalania calego rozrzadu.
hej włączając się do tematu jak najbardziej jestem za org. częściami niż zamiennikami ale szczerze powiem żę ja kupie jakiś tani zestaw zamienników bo przy moich przebiegach około 1000km na ponad miesiąc to raczej nie będzie się to wszystko przesilać .

a swoja drogą i tak więcej czyszczę autko niż nim śmigam :) <rotfl> <szok>

Awatar użytkownika
georgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2010, 10:39
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: georgos » 23 lut 2011, 17:37

Miałem ostatnio okazję wymieniac rozrząd u siebie i powiem Wam że gdybym nie pojeździł po sklepach i po mechanikach to bym zapłacił sporo. Różnice w cenach tych samych zestawów i firm były różne tak samo i wymiana.
Ja mam zestaw rolek napinaczy INA - montowane serwisowo w audi
Paski GATES 4 szt
termostat GATES
pompa wody RUVILLE
płyn G12

za cały zestaw do rozrządu i wielorowkowy zapłaciłem 1380 zł

robocizna 300zł

Byłem prawie przy całej wymianie i jak ktoś wie co i jak i robił to parę razy to jest w stanie to zrobić w 5 godzin z przerwą na kawę papieroska i śniadanie.

Słyszałem wiele opcji i jak cena była spora to mówiono "panie tu dwa dni roboty"
Mimo wszystko nie polecam najtańszych mechaników ze względu na ich wiedzę i dokładność, mi akurat wymieniał znajomy mechanik ale jestem pewien że dla przeciętnego mechanika dniówka 300zł nie jest zła.
Także ja osobiście zastanawiałem się skąd oni biorą te ceny i dlaczego tak bardzo się cenią np wymiana 600 zł z częściami w warsztacie za 1800 ( zarobić w jeden dzień ok 1100 zł :) nieźle)

Warto szukać i pytać bo to są nasze pieniądze
Audi Ty jesteś jak zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Ci wcisnął gaz choć w połowie...

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 24 lut 2011, 21:17

georgos pisze:
Także ja osobiście zastanawiałem się skąd oni biorą te ceny i dlaczego tak bardzo się cenią
Po pierwsze, dla zwyklego zjadacza chleba wymiana rozrzadu w takim aucie to rzecz niemozliwa.
Po drugie, nie kazdy musi wiedziec ze wymiana zajmuje 5h, a nie 2 dni.. Zwykly czlowiek mysli - skoro tak dlugo to trwa to kwota przekraczajaca 1000zl jest kwota odpowiednia, bo widocznie duzo pracy trzeba w to wlozyc.
Po trzecie, tak jak np w mojej profesji - jest zmowa cenowa. Sprzedajac dana czesc - nie zanizamy jej wartosci wystawiajac powiedzmy silnik 1.8 do hondy za kwote nizsza niz 5000zl. Moglbym powiedzmy szybciutko sprzedawac takie silniki po 3000zl, zarabiac swoje w duzo szybszym czasie, ale nie ma takiej potrzeby. Zniszczylbym rynek, bo kazdy dazylby do tego ;]
Dokladnie tak samo funkcjonuje mechanik.. Jest konkretna stawka za wymiane rozrzadu w naszej okolicy i nikt np nie schodzi ponizej 800zl, gdzie ja osobiscie moglbym skasowac za ta usluge 500zl i bylbym zadowolony, ze taka dniowka mi wpadnie ;]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
georgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2010, 10:39
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: georgos » 25 lut 2011, 20:13

Rozumuję to w ten sposób że przeciętny mechanik zamiast pracować uczciwie szuka jelenia, który zapłaci wygórowaną cenę, dziwię się trochę bo kogo nie zapytam to narzeka, gdyby normalnie kasował i był solidny to zarabiałby też dość dobrze z czystym sumieniem i zadowoleniem klienta. Wolny rynek tylko dlaczego taki okrutny...
Audi Ty jesteś jak zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Ci wcisnął gaz choć w połowie...

playboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 08 mar 2009, 20:39
Lokalizacja: MĂźnster/Pila/ Strz. Opolskie

Post autor: playboy » 26 lut 2011, 08:22

W niemczech wymiana kompletnego rozrzadu z czesciami (ASO) kosztuje 1200&#8364;
Ja wymienialem na ori z ASO za 1000&#8364;
oczywiscie ceny sa z robota i potrzebowali na to 3 DNI.
Zenada 3 dni szkopy potrzebuja na wymiane paska w niemieckim aucie
Jak pomoglem to podziekuj:P

Pozdro

Rysiek91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:22
Lokalizacja: Siedlce/Mazowieckie

Post autor: Rysiek91 » 26 lut 2011, 10:44

Ja za rozrzad zapłaciłem 1500zł bez pompy wody.. Za robocizne zapłaciłem 250zł+litr płynu G12 mi dorzucil bo troche w kanał poszło. Rano wstawiałem auto i na wieczór byl do odebrania. Robił mi młody chłopak moze z 20lat miał ale u niego nie bylo zadnego marudzenia i wymyslania a to to a to to tylko robota szła cyk cyk pyk pyk i zrobione.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga