Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Bixenon przed liftem 97-01

Elektryka
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

[A6 C5] Bixenon przed liftem 97-01

Post autor: lgorek » 07 lut 2011, 00:20

Witam

Obecnie widoczność w moim samochodzie jest tragiczna, zamierzam się z jej do ich wyczyszczenia jednak czekam na naprawę drugiego auta aby robić wszystko pomału i bez pośpiechu.

Dlatego wyczyścić lampy nie ma problemu. Co do xenonow do mojego modelu nie ma problemu jak wygląda tutaj sprawa z bixenonem od modelu 01-04 czyli po lifcie ?? Czy jest możliwe przełożenie soczewki ?? A może jakaś kombinacja ?? Znajomy handluje uszkodzonymi autami i obecnie trafiła się A6 auto z bixenonami. Szkło i puchy lamp są uszkodzone ale jak patrzyłem środki całe (odbłyśnik i soczewka).

Moje pytanie jest takie czy jest możliwe założenie tych bixenonów do lampy przed liftem ?? Oraz czym dokładnie różni się lampa jedna od drugiej, przeszukałem forum i chyba tylko szkłem bo puchy są takie same ??

Gdyby była możliwość założenia bixenonow to czy muszę przerabiać okablowanie, a może wystarczy przełożenie pinów w wtyczce, lub jeszcze łatwiej na zasadzie plug & play ??

Na początku chce zostawić poziomowanie ręczne jednak jeżeli wszystko będzie działać elegancko, zastosuje autopoziomowanie ale to jak już będzie ciepło i sucho.

Lampy nowe muszą zostać zaadaptowane, dlatego mam pytanie czy wszystko zrobie za pomocą VCDS'a ??


Co może sprawiać trudności w takiej wymianie oraz co jeszcze brać pod uwagę ??

madmax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 21 cze 2008, 14:24
Lokalizacja: WLKP

Post autor: madmax » 07 lut 2011, 00:31

Właśnie skończyłem przerabiać moje lampy w sumie już 2 raz i też teraz zrobiłem sobie bixenon i jedyną życzą jaka musisz zrobić w instalacji to podłączyć elektromagnes od soczewki do długich tak żeby jak długie włączysz to ci się przesłonka w soczewce otwarła ale to w lampie połączysz ale jest jeszcze drugi problem to lift ma inny kont wkładu niż przed liftem ja akurat ciołem ramkę bo wkładałem dzienne i zaraz dorobiłem sobie kształt ramki przed liftem do wkładu po lifcie Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 00:38 przez madmax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mr-fix.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 23 sie 2010, 19:28
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: mr-fix.pl » 07 lut 2011, 00:37

lgorek pisze:Gdyby była możliwość założenia bixenonow to czy muszę przerabiać okablowanie, a może wystarczy przełożenie pinów w wtyczce, lub jeszcze łatwiej na zasadzie plug & play ??
Jeżeli będziesz przekładał soczekwę, to w bixenonie podpinasz + z długich do elektromagnesu przesłony i już. Gdzieś widziałem opis jak taką operację zrobić w jakimś fordzie. Wiem, że to nie to samo, ale jeżeli chcesz, to mogę podesłać na PW.

madmax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 21 cze 2008, 14:24
Lokalizacja: WLKP

Post autor: madmax » 07 lut 2011, 01:04

Przemcio pisze:lgorek, ja mam włozone poliftowe bixenony tylko zero komunikacji z VCDS i nie moge lamp dobrze ustawic.
Jezeli chodzi o swiecenie to jest mega efekt.
zastanawiam sie czy jak bym podłaczył stare przetwornice tylko do ustawienia swiateł to czy bym sie wtedy połaczył?
A o jakiej adaptacji piszesz??
poprzez kanał 55ty???
nie możesz ustawić a to dlatego że bixenony maja inne silniczki niż zwykłe ja przełożyłem cały środek a instalacje zostawiłem stara np ja miałem xenon oryginalnie czyli auto poziomowanie też ma jak robiłem lampy założyłem zwykłe i też działały komp żadnego błędu nie wyświetlał

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 07 lut 2011, 09:39

madmax pisze:Właśnie skończyłem przerabiać moje lampy w sumie już 2 raz i też teraz zrobiłem sobie bixenon i jedyną życzą jaka musisz zrobić w instalacji to podłączyć elektromagnes od soczewki do długich tak żeby jak długie włączysz to ci się przesłonka w soczewce otwarła ale to w lampie połączysz ale jest jeszcze drugi problem to lift ma inny kont wkładu niż przed liftem ja akurat ciołem ramkę bo wkładałem dzienne i zaraz dorobiłem sobie kształt ramki przed liftem do wkładu po lifcie [url=http://images37.fotosik.pl/560/a45006ca7c8309dbm.jpg]Obrazek[/URL]
O którą ramkę dokładnie chodzi ???
Przemcio pisze:lgorek, ja mam włozone poliftowe bixenony tylko zero komunikacji z VCDS i nie moge lamp dobrze ustawic.
Jezeli chodzi o swiecenie to jest mega efekt.
zastanawiam sie czy jak bym podłaczył stare przetwornice tylko do ustawienia swiateł to czy bym sie wtedy połaczył?
A o jakiej adaptacji piszesz??
poprzez kanał 55ty???
Ja bym chciał wymienić cały środek tak jak tutaj na zdjęciu, tylko że bixenon. Puszka oraz szkło zostanie ze starej.
Obrazek

mr-fix.pl pisze:Jeżeli będziesz przekładał soczekwę, to w bixenonie podpinasz + z długich do elektromagnesu przesłony i już. Gdzieś widziałem opis jak taką operację zrobić w jakimś fordzie. Wiem, że to nie to samo, ale jeżeli chcesz, to mogę podesłać na PW.
Byłbym bardzo wdzięczny za instrukcję oraz instrukcje adaptacji czy to jest to samo co zwykly xenon ??
madmax pisze: nie możesz ustawić a to dlatego że bixenony maja inne silniczki niż zwykłe ja przełożyłem cały środek a instalacje zostawiłem stara np ja miałem xenon oryginalnie czyli auto poziomowanie też ma jak robiłem lampy założyłem zwykłe i też działały komp żadnego błędu nie wyświetlał
A jak teraz ja mam zwykłe żarówki to przy wymianie środka nie będzie problemu ??

bboykoti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 457
Rejestracja: 19 gru 2010, 22:11
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: bboykoti » 08 lut 2011, 20:30

Ja proponuje przełożyć tylko samą soczewkę na bixenon, bo z całą ramką będzie więcej roboty. Tylko pamiętaj o spryskiwaczach lamp, bo niebiescy bez tego mogą się przyczepić :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga