Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C4] Podświetlenie nóg

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

[Audi A6 C4] Podświetlenie nóg

Post autor: Rikimaru » 08 sty 2011, 22:08

Witam widziałem w C5 podświetlenie nóg na czerwono w środku auta, podobne widziałem w A4 ale światło byłe białe i brzydko to wyglądało.
Od tego momentu chodzę z zamiarem założenia oświetlenia nóg w swoim samochodzie, chciałbym to zrobić z LED czerwonego i podłączyć pod oświetlenie kabiny.
Robił to ktoś wcześniej, bo nawet nie wiem jakie diody kupić. :-/
Czy jak kupie pasek diod na 12V to muszę mieć jeszcze jakiś transformator, który będzie dawał prąd na diody.
Wszelka pomoc mile widziana, i gdzie w pobliżu lewego przedniego słupka znajdę przewody od oświetlenia kabiny :?:

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 08 sty 2011, 22:42

witam. tu jest temat kolega z forum już coś o tym myślał jak coś to wal do niego na pw.pozdro a6-c4-gdzie-znalezc-sterownik-od-swiate ... t19012.htm
tylko quatrro !!!

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 08 sty 2011, 22:50

Temat z marca 2010r. i do tego Szybki Ens nie napisał czy udało mu się zrobić te podświetlenie.
Gdzie jest pompka centralnego to wiem.
Chodzi mi bardziej do którego przekaźnika mam się podłączyć, który jest za schowkiem pod kierownicą i jakie diody kupić?

gość_

Post autor: gość_ » 08 sty 2011, 22:58

Po krutce to tak. Rozprowadziliśmy kable po podłodze. Wykręciliśmy przednie fotele i plastikowe progi spod drzwi. Kable wpuściliśmy pod wykładzinę. Na tylne nogi kable wychodzą z nawiewów pod fotelami kierowcy i pasażera. Ledy naklejone są na listwę plastikową w kształcie litery L by świeciły nie do góry a na prosto. Listwy są przymocowane do kratek nawiewów w nogach. Z przodu są podklejone na plastikach od samochodu bez kombinowania i tak elegancko świecą. Kabel na stronę pasażera pociągnęliśmy z przodu kabiny w nogach w tunelu środkowym. Kabel z lampki w podsufitce poszedł pod podsufitkę potem wzdłuż uszczelki na drzwiach kierowcy pod plastiki w nogach i wszystkie kabelki zbiegają się pod pokrywą przekaźników w nogach kierowcy. Nie widać ani jednej wiązki. Wszystko jest zrobione tak, że nie ma ani śladu. W schowku (bo i tu poszła taśma led) kabel od ledów wpięty jest pod żarówkę a w bagażniku pod żarówkę bagażnika. Także też ani śladu :)
Obrazek Obrazek Obrazek
takie diody: http://allegro.pl/tl11-listwa-tasma-led ... 35296.html

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 08 sty 2011, 23:09

najkrocej mowiac.dostaniesz moje lampki co dzis poszly i pod ktora kolwiek podlaczasz diody i tyle.najlepiej sciagnac przedni slupek od strony kierowcy.odciagasz go i odskakuje bo jest na blaszkach..kable wpinasz w ta kostke co idzie do lampki nad glowa.z 3 pinow wybierasz srodkowy i zewnetrzny przeciwny do zaczepu.czyli kable przy zabka zaczepu jest wolny.nie baw sie w jakies przekazniki i podpinanie pod komforty bo to ci moze narobic wiele szkod niz pozytku.tutaj jak gdzies pojdzie zwarcie wywali ci bezpiecznik a podlaczajc do modulu komfortu jest ryzyko ze cos zjarasz bezposrednio w nim...tak przynajmniej mysle.polecam kupic sobie cale 5 metrow tasmy i isc na ostro czyli rowniez podz dzwi zalozyc.efekt super przy otwieraniu dzwi.

gość_

Post autor: gość_ » 08 sty 2011, 23:19

i tyle w temacie rikimaru:) Wszystko wiesz więc działaj i pokazuj efekty :)
marek [a6] pisze: to że nie napisał nie znaczy że nie zrobił
zrobił zrobił hehe

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 08 sty 2011, 23:31

Już wszystko jasne, dzięki za pomoc <piwo> i kupie 2 metry diod i pokombinuje z nimi.
Na pewno nie zmienię światła w bagażniku i schowku bo lubię mieć widno tam. Co do podświetlenia nóg tylnego pasażera to pokombinuje z tym.
A na pewno nie podłączał bym diod do pompki, tylko szukał kabla od światełka w podsufitce :-P
jak zrobię całe podświetlenie to pstryknę fotki

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 08 sty 2011, 23:41

Rikimaru pisze:Na pewno nie zmienię światła w bagażniku i schowku bo lubię mieć widno tam
oj to chyba nie wiesz jak widno zrobia ci diody w bagazniku lub schowku...dla efektu kup sobie troche bialej zimnej tasmy...zobaczysz co to czyni za swiatlosc

szczygiel189
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2010, 16:51
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: szczygiel189 » 03 lut 2011, 19:36

U mnie jest takie coś xD . Tylko od strony kierowcy diody są schowane i słabo widać na zdjęciu. Musze ją bardziej wysunąć i bedzie git :D <ok>

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Było:
Audi 80 B3 1.8S 90PS B+G

Jest:
Audi A6 C4 2.5TDI 140PS

Awatar użytkownika
kamil138
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 17 lis 2008, 00:09
Lokalizacja: suwałki

Post autor: kamil138 » 03 lut 2011, 22:36

ja takie paski LEDowe u siebie wstawiłem i naprawdę efekt świetny
Obrazek
Obrazek
Było: A6 C4 2.5tdi, 115KM, 1994r,
Było: S6 C4 4.2, 290KM 1995r,
Jest: MOJA ŻABA <cwaniak>

szczygiel189
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2010, 16:51
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: szczygiel189 » 03 lut 2011, 23:56

kamil138 ja mam u siebie identyczne paski ledowe że jeszcze są wsadzone w rurkę :mrgreen:
Było:
Audi 80 B3 1.8S 90PS B+G

Jest:
Audi A6 C4 2.5TDI 140PS

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga