Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a4 b5 AKN] Stukanie przy kole - przegłub?

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
D@mi@n 2.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 22 lis 2009, 22:48
Lokalizacja: Wieluń

[a4 b5 AKN] Stukanie przy kole - przegłub?

Post autor: D@mi@n 2.8 » 09 sty 2011, 19:24

Witam. mam 2 problemy :)


1. Dziś zauważyłem, że w momencie gdy puszczę gaz podczas jazdy i auto zwalnia na biegu i gdy "wcisnę gaz" słychać stuknięcie w okolicach przedniego prawego koła. Dodam jeszcze, że jeszcze podczas jazdy słychać z tego samego miejsca "szum"
Według mnie może być to spowodowane tym, że ostatnio przy wymianie zawieszenia rozerwałem całkowicie gumową osłone pzegłubu i przegłub się kończy? Co tym myślicie?

2 Podczas robienia przeglądu na stacji diagnostycznej okazało się, że mam do wymiany drążek kierowniczy od strony kierowcy bo ma zaje....sty luz i ruszając na postoju kierownicą w obie strony słychać stukanie tego drążka i mam w związku z ttym pytanie. Czy może ten luz powodować to, że podczas jeazdy na wprost muszę delikatnie trzymać skręconą kierownicę w lewo??? (bo wiadomo, że geometria poszła sie pier***ć i to też wykazało)
jeszcze rok temu tego nie było :lol:
Pozdrawiam
D@MI@N

Awatar użytkownika
Nowak_zg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 243
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Nowak_zg » 09 sty 2011, 23:27

nie ma takiego czegos jak przegłub ;]
jak juz to przegub ;)

rozerwales oslone przegubu przy wymianie i nie kupiles jej albo nawet nie zakleiles czyms ? to normalne ze dostaje sie brud do smaru i przegub szybko sie zajedzie.

slychac stukanie jak ruszasz szybko kierownica na postoju na wylaczonym silniku ?
jesli tak to odrazu sprawdz czy nie masz zajechanej przekladni kierowniczej ( maglownicy ) ....

[ Dodano: 2011-01-09, 23:28 ]
a co do przegubow to one najpierw zaczynaja terkotac przy skrecie ... a dopiero w najgorszym stadium fazy przy jezdzie na wprost.

zobacz czy masz wszystko podokrecane bo np moze cos pukac przy ruszaniu lub naciskaniu hamulca, dodawaniu lub pusczeniu gazu a nawet przy skrecie lewo lub prawo bo jest po prostu niedokrecone i ma delikatny luz ktory przy najmniejszych ruchach budy moze byc mocno slyszalny i denerwujacy.

[ Dodano: 2011-01-09, 23:30 ]
pojedz na trzepaki i moze cos wyjdzie ... poruszaj wszystkim itd... wydasz grosze i bedziesz mial pewnosc bo z takimi rzeczami przez forum ciezko jest pomoc.

ja kiedys mialem stukanie w tt ... i za holere nie moglem dojsc do tego co to jest ( i paru "mechanikow" rowniez... nawet na trzepakach nie mogli dojsc co to puka
obstawiali milion smiesznych rzeczy nawet lozysko mocowania amortyzatora ( te ktore jest zalane w gumie o gory ) a okazalo sie .... ze sanki byly niedokrecone ;)
Bylo: a4 b5 1.9tdi 140KM, TT 1.8T 180KM, S6 C5 4.2 340KM, S6 C6 5.2 435KM, A8 D3 4.2 334KM
Jest: Corvette C6 6.0 404KM https://a6klub.pl/viewtopic.php?t=61875

Luk@s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2010, 22:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Luk@s » 29 sty 2011, 19:01

Witam podpinam sie do tematu, podobnie mam w prawym kole tylko ze oslona przegubu jest cala, i jest stukanie gdy zdejmuje noge z pedalu gazu i jade na tak zwanym luzie na prostej drodze bez dziur i przestaje stukac jak dodaje gazu lub hamuje i zdarza sie chwilami calkowicie przestaje stukac i znow...
prosze o pomoc z gory dziekuje za odpowiedz

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 30 sty 2011, 20:10

A przegub został dokręcony?To że osłona przegubu jest cała nie świadczy że przegub jest super.Może też frez na półosi który wchodzi w koszyk przegubu jest już podrobiony .Może kiedyś polatał bez smaru,albo smaru jest mało.Korygując kierownicą kontrujesz nadmierny luz.Zbieżność jest wtedy na opak więc szum jest z opon najprawdopodobniej.
CICHY

Luk@s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2010, 22:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Luk@s » 03 lut 2011, 00:39

Bylem dzis u mechanika i wyszlo ze jest uszkodzony przeglub wewnetrzny.... niestety nie mialem czasu by zostac do konca jak rozbierze i wezmie sie za wymiane i w pewnym momecie dzwoni do mnie ze przegluby i polos to jedna calosc i nie da sie wymienic i trzeba kupic nowy nie wiem czy mnie nie klamie by naciagnac na kompleny zestaw

Awatar użytkownika
+MarCin+
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 21 wrz 2008, 15:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: +MarCin+ » 03 lut 2011, 01:18

znam niestety ten temat ;/ w civicu zmienialem 4 razy wewnetrzny;/
a co do wymiany to zalezy co sie posypalo mi 2 razy wystarczylo wymienic kamienie i przegub a 2 razy musialem wymieniac polos;/ taniej mnie wychodzilo kupic polos z 2 przegubami niz przegub :D
3.0 tdi 275 hp :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga