Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 3.0 220PS ASN] - gdzie jest czujnik temperatury?

Silniki benzynowe
gelus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: gelus » 25 sty 2011, 22:12

ja mialem podobny problem, raz wskazowka byla na 60, raz na 90, raz na 70 i tak sie krecila, wymienilem ten czujnik po lewej stronie z tylu silnika na 4 styki... problem znikl, natomiast po tysiacu km pojawil mi sie inny problem, nie moge dogrzac auta podczas jazdy, trzyma mi 70 stopni...
zatem do wymiany mam termostat, jakas krotka instrukcja jak wyciagnac te mechanizmy zmiany dlugosci kolektora dolotowego? kiedys pamietam chcialem to wyciagnac, odkrecilem bodajrze 3 srubki od przodu i nadal stawialo cos opor, nie chcialem ciagnac na sile, czy jeszcze cos trzyma? te srubki z przodu przy dwoch pompkach wystarcza? i da sie go wyciagnac bez sciagania pasa?
i drugie pytanie, z tylu znajduje sie jescze jeden czujnik na tej rurce blizej przepustnicy, ten drugi za co odpowiada?

[ Dodano: 2011-01-26, 14:46 ]
nikt nie pomoze?

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 27 sty 2011, 22:25

gelus pisze:kiedys pamietam chcialem to wyciagnac, odkrecilem bodajrze 3 srubki od przodu i nadal stawialo cos opor, nie chcialem ciagnac na sile, czy jeszcze cos trzyma? te srubki z przodu przy dwoch pompkach wystarcza? i da sie go wyciagnac bez sciagania pasa?
Nie ściąga się pasa. Odkręcasz 2 śrubki przy gruszkach zmiany długości kolektora dolotowego, demontujesz je (wcześniej odpinasz wężyki), schodzą bez problemu. Potem musisz popuścić kolektor dolotowy żeby się trochę uniósł i masz dostęp do termostatu.
gelus pisze:z tylu znajduje sie jescze jeden czujnik na tej rurce blizej przepustnicy, ten drugi za co odpowiada?
Tego nie wiem.

gelus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: gelus » 27 sty 2011, 22:51

heh ale mialem ciekawy problem... siadl mi czujnik temperatury po 2 tygodniach od zmiany!... okazalo sie ze wymienilem termostat nie potrzebnie, czujnik pokazywal o 20 stopni temperature zanizona... w instrumentach i w silniku
na trasie utrzymywalo sie 70 stopni czyli w/g jego bledu bylo 90
po miescie mi trzymal ok 90 stad stwierdzilem ze termostat, wentylatorow nie wlaczal bo mial za mala temperature
a tu psikus, okazalo sie ze wada lezala po stronie czujnika, wymienilem na inny problem znikl... ehh i to oryginal AUDI

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 28 sty 2011, 09:14

gelus pisze:ehh i to oryginal AUDI
o kurde już miałem pisać że takie czujniki tylko w ASO kupić.

gelus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: gelus » 28 sty 2011, 18:04

no jak widac psikusy sie zdarzaja :/

[ Dodano: 2011-05-23, 17:42 ]
wracam do tematu czujnika, jeszcze nigdy na liczniku temperatura nie przekroczyla mi 90 stopni, na vagu w silniku i instrumentach pojawiaja sie temperatury powyzej 90 stopni, dochodzace nawet do 100 stopni, czy w silniku ASN 3.0 jest jeszcze jeden czujnik G2 gdzies ulokowany? jesli tak to gdzie? w/g etki jest jeszcze czujnik przy glowicy od strony kierowcy, ale ja niestety go tam nie widzialem, moze ktos sie orientuje to pierwsze pytanie?
a drugie pytanie u Was w ASN'ie jak to wyglada na liczniku? bo u mnie twardo stoi na 90 stopniach, ani ponizej ani powyzej

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 15 lis 2012, 19:12

gelus pisze: a drugie pytanie u Was w ASN'ie jak to wyglada na liczniku? bo u mnie twardo stoi na 90 stopniach, ani ponizej ani powyzej
Zawsze temperatura stała na 90st równo.

Natomiast od jakiegoś czasu zauważyłem, że często temperatura się nie podnosi nawet jak pojadę w trasę. Po jakimś czasie potrafi się nagle odblokować i jednostajnie w ciągu około 5 sekund podnosi się do 90st i jest git. Zauważyłem też, że jak nie podnosi się temperatura, to chodzą wentylatory z przodu. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 15 lis 2012, 20:10

Objaw raczej świadczący o konieczności wymiany czujnika temperatury.

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 15 lis 2012, 20:30

No właśnie ale skoro wskazuje za niską temp to dlaczego włączają się wentylatory.

Dzisiaj wróciłem z pracy i tuż przed domem temperatura wskoczyła na 90st, wyszedłem otworzyć garaż i słyszę że wentylatory stoją. Wczoraj ta sama sytuacja tyle, że pod garażem miał ciągle 60st i wentylatory chodziły. Czy ten czujnik ma jakieś styki aktywujące pracę wentylatorów?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 15 lis 2012, 21:37

LOQ pisze:No właśnie ale skoro wskazuje za niską temp to dlaczego włączają się wentylatory.

Dzisiaj wróciłem z pracy i tuż przed domem temperatura wskoczyła na 90st, wyszedłem otworzyć garaż i słyszę że wentylatory stoją. Wczoraj ta sama sytuacja tyle, że pod garażem miał ciągle 60st i wentylatory chodziły. Czy ten czujnik ma jakieś styki aktywujące pracę wentylatorów?
Do wentylotorów jest drugi czujnik na powrocie z chlodnicy - pewnie ten też masz walnięty.
Miernik w łapkę i sprawdzić rezystancję, dane na pewno znajdziesz w Elsie.

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 19 lis 2012, 13:55

wydaje mi się, że ten od pomiaru temp będzie dobry, bo wsadziłem tam rękę do niego i mimo, że silnik jest rozgrzany, to jego gniazdo jest letnie. Stawiam na czujnik w chłodnicy, bo to on załącza wentylatory i woda po wyjściu z chłodnicy jest faktycznie tylko ciepła (myślę, że nawet 60st nie ma). Mam prośbę czy ktoś mógłby podać nr części tego czujnika?

[ Dodano: 2012-12-01, 04:13 ]
No więc jednak ten z tyłu był uszkodzony. Okazuje się, że też ma wpływ na załączanie wentylatorów.

lukasso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2012, 22:21
Lokalizacja: Wilkowice

Post autor: lukasso » 10 sty 2014, 17:52

Witam mam taki problem z wentylatorem ...gdy kupiłem autko A6C5 3.0 220km avant nie działała wskazówka temperatury wody ,wiec wymieniłem czujnik ten zielony
viewtopic.php?t=12966
Wskazówka ruszyła i zacząłem sie cieszyc ze działa...
lecz po pewnym czasie zdałem sobie sprawe ze gdy tylko silnik osiagnie temp 90st załacza sie wentylator i tak juz pracuje caly czas...cały czas do momętu gdy nie zgasze silnika...czy jest to 15 min jazdy czy 4 godz...on pracuje non stop...
poszukałem poszperałem w necie i znalazłem że jest jeszcze jeden czujnik niebieski od włanczania sie wentylatorów...wiec nie zastanawiając sie poszedłem do inter cars i podajac nr VIN zakupiłem niebieski czujnik ...zaczalem szukac ...szukac..pytac...szukac...i nic...moze ktoś cos doradzi bo sam juz nie wiem co myslec...
Pozdrawiam Lukas

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga