Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[RS6 C5] padła skrzynia po wymianie oleju

Układ napędowy i skrzynie biegów
dylu8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: dylu8 » 25 sty 2011, 23:02

Diagnoza postawiona,proszę jednak o wyrozumiałość w opisie sytuacji i nie obwinianie mnie za zły opis ;-).
Pierwsza rzeczą którą była dosyć niepokojąca,to opiłki metalu w misce olejowej,podczas zlewania starego oleju.Jak się okazało i to chyba była główną przyczyna samej usterki,sama miska została uszczelniona zwykłym silikonem,który prawdopodobnie podczas demontażu musiał gdzieś się dostać i po ponownym jej założeniu i uzupełnieniu olejem zablokował jakiś zaworek regulujący ciśnienie i spowodował jego zablokowanie (prawdopodobnie w pozycji otwartej) i to spowodowało brak ciśnienia w samej skrzyni.Opiłki metalu o których wspomniałem były prawdopodobnie ze sprzęgła hydrokinetycznego,które korzystając z okazji postanowiłem wymienić na nowe.Proponowano mi jego regeneracje,jednak ze względu na doprowadzenie mojego samochodu do stanu idealnego,a zarazem z obawy przed jego awaria wymieniam je na nowe.

Awatar użytkownika
M0NEER
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 648
Rejestracja: 08 mar 2010, 13:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dubai

Post autor: M0NEER » 26 sty 2011, 01:05

dylu8 pisze:Po spuszczeniu oleju ze skrzyni kolor starego był czerwony
Dextron III?? :-? (Castrol Transmax)
Znasz może typ skrzyni? Czy w RS6 jest 5HP19?
dylu8 pisze:miska została uszczelniona zwykłym silikonem
ale kupa!... :shock:
1). ASO powinno było Cię wyposażyć w uszczelkę (papierową lub korkową lub gumową) -wszystkie materiały do wymiany są opisane w Poradniku :!:
2). Miski skrzyni nie uszczelnia się silikonem... a nawet gdyby to samochód powinien tam zostać na minimum 12h aby silikon się związał i utwardził :evil:

Szerokości i bezawaryjności! <ok>

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 26 sty 2011, 06:41

dylu8 pisze:.... miska została uszczelniona zwykłym silikonem...ze względu na doprowadzenie mojego samochodu do stanu idealnego... wymieniam je na nowe.
To jest niezłe :)

Co do reszty, to piszesz "diagnoza", czyli jak rozumiem usterka nie jest jeszcze naprawiona???

Pozdrawiam

dylu8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: dylu8 » 26 sty 2011, 09:15

Usterka została usunięta,czekam tylko na sprzęgło które musi dotrzeć zza zachodniej granicy.Skrzynia to 5HP-24 (jeżeli dobrze pamiętam).Jeżeli chodzi o opiłki metalu,mówiłem o pierwszym zdemontowaniu miski,po jeździe próbnej kiedy nastąpiła sama awaria takich opiłków już nie było.

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 26 sty 2011, 09:23

M0NEER pisze:Dextron III?? (Castrol Transmax)
Znasz może typ skrzyni? Czy w RS6 jest 5HP19?
Nawet Orlen ATF D-II ma kolor czerwony. Większośc Dextronów II gen mają taki kolor, choć tak naprawdę kolor zależy od producenta a nie od klasy :)
Co nie zmienia faktu, że klejenie miski olejowej ASB silikonem to jakiś śmieszny żart. A tacy specjaliści.. następna banda idiotów... ;-)
Ale cóż, taka Polska 8-)

Pozdro i powodzenia dylu8 ! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga