Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5 1.8T] Przytarty Bok Jaka może być wycena?

Nadwozie
Tipp-ex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

[A6 c5 1.8T] Przytarty Bok Jaka może być wycena?

Post autor: Tipp-ex » 21 sty 2011, 12:44

Witam ... no niestety w poniedziałek miałem przykra sytuacje :( jadac sobie po warszawie lewym pasem wjechał na mnie koles wogole nie sygnalizujac ani patrzac w lusterka mimo tego ze przysunelem sie do barierki udalo mu sie mnie obetrzec...:(
Chciałbym sie dowiedziec jakiej moge sie spodziewac wyceny moze ktos juz mial podobnie...koles co mnie przytarł jechał Fordem Transit z UPS..;/
Obtarte jest:
-Przód nadkole ( nad samym kolem to co najbardziej wystaje), do tego lekko podgieło sie tu nisko przy drzwiach przy progu i chaczy jak sie otwiera drzwi jest taki strzał.
-Drzwi pasażer obtarcie 5 cm szer i dług okolo 15cm.
-listwa na tych drzwiach
-tylne drzwi jest rysa ok 40cm do białego po dlistwa.. + Listwa
-Lusterko rysa ok 5cm
-Tył nad kole tu najbardziej bo jest dołek no i sporo porysowane.
Moze to wsyztsko nie wyglada aż tak tragicznie ale tez nie jest dobrze bo nie zmienia faktu że wczesniej byl cały z tej strony.

Jezeli temat nie w tym dziale to sorki...lub może na jaka cene przystać ciekawy jestem co zaproponuja a dodam ze wypłaca mi ERGO HESTIA
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 11:26 przez Tipp-ex, łącznie zmieniany 1 raz.

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 21 sty 2011, 13:00

Wiesz co, nikt na odległość nie zrobi ci wyceny :-).

Ale podpowiem ci coś, co orientacyjnie mówił mi kiedyś mój blacharz:
- malowanie pojedynczego elementu (błotnik, drzwi itp). to minimum 300 - 400 zł, może być drożej jak masz jakiś nietypowy lakier (metalic, mika itp). Malowanie jednego elementu (np. drzwi) oznacza również konieczność malowania (cieniowania) elementów obok. Możesz więc jeszcze doliczyć po 150 - 200 zł za te elementy. Jeżeli malowanie np. drzwi jest tylko od dołu do listwy, to koszt może być mniejszy.
- jeżeli dochodzi klepanie / prostowanie elementów, to koszt wzrasta (średnio można liczyć 80/100 zł za godzinę pracy, tyle zwykle figuruje w kosztorysach, jeżeli dobrze pamiętam).
- elementy plastikowe, typu listwy itp. zwykle kupuje się nowe, bo są one naklejane i do malowania się je zrywa.
- porysowane lusterko: jeżeli są to tylko rysy i wystarczy przemalowanie, to liczysz tylko malowanie. Jeżeli są duże rysy lub pęknięcia, to wymienia się na nowe.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

spiskor2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: spiskor2 » 21 sty 2011, 14:39

jak mialem omege z 96r mialem podobnie zarysowane , tylko ze zderzak tyl wymiana i wyszło mi cos ok 3500 zl , ale wiadomo że to omega , starsze auto itd

Tutaj myśle że wyjdzie Ci sporo więcej

Tipp-ex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tipp-ex » 21 sty 2011, 15:02

No powiem ci że chciałbym zeby wyszło sporo wiecej ale nie sadzę bo wiesz do wyplacania to oni nie zabardzo pewnie są a juz napewno nie mam ochoty spaść z krzesła jak zobacze jakąś mała kwote. A wycena ma byc dzis lub jutro na maila bo system im sie cos popsuł...
A6 C4 2.5tdi
A6 C5 1.8T
Seat Cordoba 1.9 TDi
Renault Thalia 1.4 v8
Renault Megane Coach 1.4 16v
Vw Passat 1.9 TDIi

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 21 sty 2011, 19:46

weź ocenę rzeczoznawcy,idź do audi niech ci wstępnie wycenią koszt naprawy,jak dostaniesz propozycje z ubezpieczalni pokaz kosztorys z audi-w moim przypadku zyskałem 30%więcej niż mi proponowali

Armani85

Post autor: Armani85 » 21 sty 2011, 20:12

Kolego jak przyjedzie rzeczoznawca daj mu 500zł uwierz mi ze nie stracisz.Brat tak mial w A8 D2 zderzak+lampa dał mu 500stowek a on mu wyliczl 8200zł takze naprawde dobra rada pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 21 sty 2011, 20:13

Ja myśle ze wycenic powinien ci to n aokolo 2,5 tysiaca
najlepiej jak bys dal foto
ale jak bys to robil w ASO to cena może byc nawet 5 tysi albo i lepiej 8-)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 21 sty 2011, 20:17

ja tez miałem rozbite a8 d2 jak kolega wyżej bez dawania w łapę sporo wyciąłem podpierając się opinią autoryzowanego warsztatu audi

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 21 sty 2011, 20:22

Armani85 pisze:Kolego jak przyjedzie rzeczoznawca daj mu 500zł uwierz mi ze nie stracisz.Brat tak mial w A8 D2 zderzak+lampa dał mu 500stowek a on mu wyliczl 8200zł takze naprawde dobra rada pozdrawiam.
dobra rada?? hmm chyb agłupia rada
a niech trafi na takiego co oleje jego 500zl i go poda na policjie ze chcial go przekupic to i bedzi emial sprawe w sadzie i jeszcz enic nie dostanie 8-)

Awatar użytkownika
Bbone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2010, 21:07
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: Bbone » 21 sty 2011, 22:13

Wujek-West pisze:
Armani85 pisze:Kolego jak przyjedzie rzeczoznawca daj mu 500zł uwierz mi ze nie stracisz.Brat tak mial w A8 D2 zderzak+lampa dał mu 500stowek a on mu wyliczl 8200zł takze naprawde dobra rada pozdrawiam.
dobra rada?? hmm chyb agłupia rada
a niech trafi na takiego co oleje jego 500zl i go poda na policjie ze chcial go przekupic to i bedzi emial sprawe w sadzie i jeszcz enic nie dostanie 8-)
Dokładnie ,nie rób żadnych wałów bo się wpieprzysz i będziesz żałował .Naprawdę lepiej mieć kilka stów mniej niż prokurature na karku.A zawsze od decyzji rzeczoznawcy możesz się odwołać.
All of the Above

spiskor2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: spiskor2 » 22 sty 2011, 01:28

wszystkie ubezpieczalnie strasznie zaniżają wartości robót , kosztów częsci itd . Najlepiej do audi na serwis w audatexie Ci wycenią (jesli dobrze kojarze tak się program nazywa) i z tym wtedy na odwolanie do rzeczoznawcy.

Czyli nie masz co kombinować z łapówami itd . Koledzy dobrze doradzają

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 22 sty 2011, 20:57

powiem tak wszystko zalezy od koloru twego auta jezeli masz auto bezwypadkowe tzn miales w 100% mozesz malowac do krechy czyli po jednym elemencie i nie bedzie nic widac po polerce jezeli lakier dobierzesz z numeru ktory masz na etykiecie w aucie i wtedy nic nie trzeba cieniowac ale jezeli auto bylo juz robione (malowane to chcac miec efekt bardzo dobry trzeba malowac caly bok bo przejdscia cieniowania nic nie dadza co do jasnego koloru
<-----OnLy Audi----->

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 22 sty 2011, 21:04

kowal0502 pisze:powiem tak wszystko zalezy od koloru twego auta jezeli masz auto bezwypadkowe tzn miales w 100% mozesz malowac do krechy czyli po jednym elemencie i nie bedzie nic widac po polerce jezeli lakier dobierzesz z numeru ktory masz na etykiecie w aucie i wtedy nic nie trzeba cieniowac ale jezeli auto bylo juz robione (malowane to chcac miec efekt bardzo dobry trzeba malowac caly bok bo przejdscia cieniowania nic nie dadza co do jasnego koloru
chyba kpisz
nawet na nowych autach cienuja sasiadujace elementy
nie wprowadzaj w błąd
zawsze (prawie zawsze) cza cieniowac sa kolory czarnego ktore nie trzeba cieniowac
ale reszta jasnych kolorow zawsze

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 23 sty 2011, 08:29

Wujek-West pisze:
kowal0502 pisze:powiem tak wszystko zalezy od koloru twego auta jezeli masz auto bezwypadkowe tzn miales w 100% mozesz malowac do krechy czyli po jednym elemencie i nie bedzie nic widac po polerce jezeli lakier dobierzesz z numeru ktory masz na etykiecie w aucie i wtedy nic nie trzeba cieniowac ale jezeli auto bylo juz robione (malowane to chcac miec efekt bardzo dobry trzeba malowac caly bok bo przejdscia cieniowania nic nie dadza co do jasnego koloru
chyba kpisz
nawet na nowych autach cienuja sasiadujace elementy
nie wprowadzaj w błąd
zawsze (prawie zawsze) cza cieniowac sa kolory czarnego ktore nie trzeba cieniowac
ale reszta jasnych kolorow zawsze

nie kpie tylko tak jest jezeli lakier jest oryginal to mozna walic na kreche ...ale wszystko zalezy od koloru ale najlepiej jezeli jest jasny walic caly bok bo cieniowanie i tak widac mniej lub bardziej jak do krechy i tego mi nie powiesz bo wiecej mialem w zyciu pomalowanych samochodow jak Ty do tej pory pozdro

[ Dodano: 2011-01-23, 08:30 ]
ale ja i tak malowalbym caly bok dla uzyskania super wfektu !!!!
<-----OnLy Audi----->

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 23 sty 2011, 08:33

kowal0502 pisze:
Wujek-West pisze:
kowal0502 pisze:powiem tak wszystko zalezy od koloru twego auta jezeli masz auto bezwypadkowe tzn miales w 100% mozesz malowac do krechy czyli po jednym elemencie i nie bedzie nic widac po polerce jezeli lakier dobierzesz z numeru ktory masz na etykiecie w aucie i wtedy nic nie trzeba cieniowac ale jezeli auto bylo juz robione (malowane to chcac miec efekt bardzo dobry trzeba malowac caly bok bo przejdscia cieniowania nic nie dadza co do jasnego koloru
chyba kpisz
nawet na nowych autach cienuja sasiadujace elementy
nie wprowadzaj w błąd
zawsze (prawie zawsze) cza cieniowac sa kolory czarnego ktore nie trzeba cieniowac
ale reszta jasnych kolorow zawsze

nie kpie tylko tak jest jezeli lakier jest oryginal to mozna walic na kreche ...ale wszystko zalezy od koloru ale najlepiej jezeli jest jasny walic caly bok bo cieniowanie i tak widac mniej lub bardziej jak do krechy i tego mi nie powiesz bo wiecej mialem w zyciu pomalowanych samochodow jak Ty do tej pory pozdro

[ Dodano: 2011-01-23, 08:30 ]
ale ja i tak malowalbym caly bok dla uzyskania super wfektu !!!!
aha to ty lakiernik??
jak nie to wiecej fur nie malowałes niz ja
jak dlamnie głupoty wypisujesz

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga