Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9Tdi AVF]Rozbiorka silnika

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

[A6 C5 1.9Tdi AVF]Rozbiorka silnika

Post autor: AndreCh » 14 sty 2011, 22:41

Koledzy i Kolezanki .

Z racji tego ze nikt nie jest w stanie mi pomoc i ze cena w warsztacie wymaganych prac podczas szukania usterki w moim aucie moze przewyzszyc jego wartosc a ze uparlem sie na to auto tak jak ono na niesprawne dzialanie
postanowilem wynajac garaz i rozebrac go doszczetnie .

Nigdy sam nie rozbieralem ani nie skladalem silnika oprucz malych grzebaninek a najpowazniesze roboty jakie robilem sam to wymiana silnika w Audi 80 (zakladanie i ustawianie paska rozrzadu ) oraz wymiana silnika w Fordzie sierra i kilka wymian sprzegiel wraz w moim A6 prosilbym o jakies podpowiedzi na co szczegulnie zwrocic uwage i po czym poznac zuzycie silnika .

Najbardziej jednak sie boje wtryskow oraz ustawienia rozrzadu i niepewnosci jakimi momentami dokrecac sruby no i ktore sruby trzeba powymieniac na nowe oprucz wiadomo tych od glowicy ...

Zaczne jednak od demontazu dwumasu bo chyba nowy sie sypie , turba kolektorow tlumikow i pozakladania starych poduszek pod silnik .
No i to
Chociaz pamietam ze Piotus gdzies kiedys napisal ze te silniki tak maja .

Auto kupilem jak mialo 150000tkm i nie cale 4 lata teraz ma 217000 i przez nie cale trzy lata wpieprzylem 5000€ na serwisowanie w aso (sam rozrzad kosztowal 1000€) i ostatnio niepotrzebne jak sie okazalo wymienianie czesci w poszukiwaniu zajebi...e wkurzajacej usterki lub jak chcecie awarii .
W sumie wynioslo juz mnie duzo kasy i nawet nieoplaca sie sprzedawac bo jestem w plecy duze pieniadze wiec chce usunac usterke i zjezdzic go do konca .

Niestety potrzebna mi jest pomoc bo bez uzytkownikow i doswiadczen uzytkownikow straconych ich godzin pieniedzy czasu nieprzespanych nocy itd nie dam rady wiec nie ukrywam iz licze na wasza pomoc koledzy .
A przy okazji moze sie w koncu odsloni nurtujaca wielu z nas usterka BUCZENIA / REZONANSU I TYCH DRGAN .

Wszyscy ktorzy czytali moje ostatnie posty powinni sie orientowac o co chodzi dokladnie w moim przypadku .
Jesli cos spieprze i sie nie uda to go chyba spale i i wyrywajac sobie wlosy bede sie smial i plakal ze szcescia w nieszczesciu <beczy> ...

Puki co ufam i wierze ze mi sie uda i prosze o jakies podpowiedzi bo jak jutro wynajme garaz to za jakies dwa tyg zaczynam rozbierac silnik jak wczesniej nic innego nie znajde ...
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 00:35

censored pisze:Kolego, pomiar sprężania/kompresji i ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku to podstawa oceny zużycia silnika a nie od razu rozbieranie. Zaczynasz zupełnie od tyłu.
Fakt w aso powiedzieli ze jest ok ale zadnego raportu nie otrzymalem .
Postaram sie jak najszybciej to ogarnac ...

A co jesli jest upalony czy wypalony zawor to tez bedzie slabsza kompresja ???
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 11:05

Kolego censored, co masz na mysli mowiac proba olejowa ?
Moglbys rozwinac watek?
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

niedzwiedz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:48
Lokalizacja: Mrągowo/Irlandia,Buncrana

Post autor: niedzwiedz » 16 sty 2011, 11:16

Wykręć wtrysk wlej strzykawką oleju,wkręć manometr i sprawdz ćisnienie.

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 11:27

niedzwiedz pisze:Wykręć wtrysk wlej strzykawką oleju,wkręć manometr i sprawdz ćisnienie.
Ktora pompke najlepiej wykrecic i czy moglbys bardziej lopatologicznie ?

Dodatkowo chcialem zapytac czy manometr moge zrobic sam w warunkach domowych ?
To zn manometr mam ale taki do hydrauliki bo jestem budowlancem i robie hydraulike pytanie tylko czy da sie dopasowac gwinty i zrobic takie urzadzonko samemu ale przy zachowaniu odpowiedniego bezpieczenstwa.
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 15:31

To zeby nie kombinowac z manometrem jest jasne ale z tym mierzeniem jeszcze nie do konca .
Jestes pewien ze ta operacja ktora opisujesz odwoluje sie do pompo wtryskow PD ?
Na sucho odkrecam swiece zarowa wkrecam manometr i przekrecam stacyjka ?
Na mokro odkrecam pokrywe glowicy , odkrecam i odlaczam pompke wkrecam manometr i co? Przekrecam stacyjka z odlaczonym akumulatorem ?

Tak na marginesie : Q.. poszlem ogarnac auto i podczas mycia szyby walnalem glowa w lusterko i zgadnijcie CO ? :evil: Nastepne koszta czyli przednia szyba <beczy2>

Sorki ale jestem laikiem i nigdy tego nie robilem ale tez szybko sie ucze i potrzebuje dokladnego opisu czynnosci wiec prosze o wyrozumialosc ...
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 16:23

Ok teraz wszystko jasne .
Pompki sa w glowicy wiec przez swiece bede to robil ...
Serdeczne dzieki censored, za zainteresowanie i wskazowki ...
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

Special
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 21 lip 2010, 22:06
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special » 16 sty 2011, 16:58

censored pisze:No tak, robisz najpierw normalny pomiar kompresji manometrem na lekko rozgrzanym (nie zimnym) silniku.
pomiar cisnienia robi sie po nycy stania pojazdu na superzimnym silniku zeby olej nie uszczelnial tloka i cylindra:)
treść podpisu niezgodna z regulaminem

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 16 sty 2011, 21:28

Koledzy

Postaram sie zrobic ten pomiar jak najszybciej moze jeszcze na ten pomiar wydam kase i podjade do jakiegos warsztatu chociaz nie ukrywam ze chcialbym to zrobic sam celem nauczenia sie tego ale to sie okaze jak szybko i za ile kupie ten manometr .

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej wciaz inteensywnie mysle a mianowicie gdyby auto nie mialo kompresji to teoretycznie nie mialo by mocy a ja jezdzilem na hamownie i bylem chociaz raz w tej walce mile zaskoczony .

Czy jednak sie myle z ta moca .

Luknijcie tutaj : a6-c5-19-avf-hamownia-vt29206.htm
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 17 sty 2011, 20:01

Ok .
jeszcze zaczekam z rozebraniem silnika , kumpel ma passata 100 km i chcialbym przezucic kata na prube o ile pasuje .
Dodatkowo dzisiaj prawie sciagnalem mu gebe i jutro lub pojutrze popatrze co tam sie dzieje .
Problem w tym ze tym autem w korkach po pol godziny az uszy zatyka od tego buczenia i nikt nie znalazl usterki wiec chce ja znalezc sam i poznac ten silnik dokladnie bo moja przygoda z tym autem bedzie trwala jeszcze dlugo zwazajac na ilosc kasy wpakowanej w auto ...

Buczenie wyraznie wydobywa sie z puchy filtra powietrza .

Jeszcze raz chyle glowe za pomoc i widze ze razem z Toba i Piotrusiem napewno cos sie wyjasni ...
Sciagnalem tez sam naprawiam VW b5 gdzie jest tez moj silnik ale musze se fundnac komplecik kluczy dynamometrycznych bo w rece to juz nie jedna sruba mi poszla w zyciu HEHE ...
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 17 sty 2011, 21:30

censored pisze:niczym innym się nie zajmuj - pierw sprężanie
e

Tak zrobie jak zloze z powrotem przod .
Moze ogarne to jutro ...
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga