Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 / 100 C4] Wymiana / demontaż blendy klapy tylnej. Sedan

Warsztat
gość_

[A6 / 100 C4] Wymiana / demontaż blendy klapy tylnej. Sedan

Post autor: gość_ » 10 sty 2011, 19:35

Było to tak.
Trafiła się okazja na allegro zakupić nówkę sztukę blendę od S4 do sedana za mega dobrą cenę- HELLA.
Obrazek
Bez chwili namysłu kupiłem. A jak kupiłem to i zamontowałem. Z tej okazji małe fotostory.
Zaczynamy od odkręcenia tablicy. Jak to zrobić każdy wie myślę. Następny etap to wykręcenie tapicerki w środku. Jest to kilka śrub po obwodzie tapicerki dobrze ukrytych w tapicerce plus 1 śruba w rączce od pociągnięcia gdy chce się klapę zamknąć. (śrubki zaznaczone czerwonymi kółeczkami)
Obrazek

Kolejny etap to wykręcenie 4 wkrętów na wysokości tablicy rejestracyjnej. Oczywiście od środka.
Obrazek

Teraz pora na wykręcenie śrubek na wysokości lamp w klapie. Po stronie gdzie jest wkładka jest ich 5. 3 na rogach i dwie przy wkładce. Wykręcamy.
Obrazek

Po drugiej stronie 4 śrubki wszystkie na rogach.
Obrazek

Gdy to wszystko jest już wykręcone chwytamy za blendę a tu niespodzianka. Ani drgnie.
Na wysokości obu lamp między klapa a lampami jest silikon. W ten sposób wlepiono lampy by nie stukały czy trzymały się lepiej.
Nie martwicie się. Jest i na to sposób. Za podpowiedzią robak26 i tomkom1 wsadziłem między lampy a klapę płaski śrubokręt owinięty szmatka i zacząłem powoli podważać. Systematycznie odkleiłem lampy i blendę. Jeśli się uda to dobrze by było pozostawić ten silikon na klapie. Mi się udało dzięki temu jest zawsze jakaś amortyzacja dla kolejnej blendy.

Blenda zdemontowana. Montaż ponowny następuje identycznie tyle że w odwrotnej kolejności.
Natomiast jak ktoś montuje blendę od S4 lub S6 trzeba wsadzić ją na miejsce przykręcić 4 śrubami z lewej 5 z prawej dwoma po środku przykręcając tablice i wszystko.
Ja zamontowałem:
Obrazek

Jednocześnie informuję, że jeśli jakiś właściciel 100 C4 zapragnie posiąść ową blendę a będzie w posiadaniu blendziochy od S6 zamienię się ;) Warunek blenda od S6 ma być jak moja czyt. stan igła !!
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 13:35 przez gość_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 11 sty 2011, 08:13

dupeczka w sedanie się zmienia diametralnie, nie?? <hihi> <zdjęcie> ;-)

od siebie mogę dodać że warto tam dobrze zaizolować tym silinkonem bo mogą pojawiać się drobne przecieki do klapy trzeba obserwować

gość_

Post autor: gość_ » 17 sty 2011, 12:44

gumisv6 pisze:dupeczka w sedanie się zmienia diametralnie, nie?? <hihi> <zdjęcie> ;-)

od siebie mogę dodać że warto tam dobrze zaizolować tym silinkonem bo mogą pojawiać się drobne przecieki do klapy trzeba obserwować
fakt :) mój silikon został w całości. Byłem w weekend w Warszawie. W obie strony lało. Sprawdzałem wczoraj w nocy jak wróciłem jak tam to wygląda od środku- żadnej wilgoci. Jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga