Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6 Avant] Bi-xenon i zwykły xenon

Nadwozie
MłodyA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:44
Lokalizacja: Małopolska

[Audi A6 C6 Avant] Bi-xenon i zwykły xenon

Post autor: MłodyA6 » 07 sty 2011, 17:15

Mam nadzieję że to dobry dział ;-) może mi ktoś wytłumaczyć czym różni się lampa bi-xenon a xenon a w A6 C6 . To bi-xenon to "długie" i "krótkie" na xenonie to wiem. Chodzi mi o wyglad lamp.

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 07 sty 2011, 17:24

Na Bi-xenonach jest przesłona , jak włączasz długie to przesłona się odsłania i masz długie . ;-)
W xenonach za długie robią klasyczne "żarówki" te obok , chyba dobrze rozumuję ....

MłodyA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: MłodyA6 » 07 sty 2011, 17:28

grzegorz75 pisze:Na Bi-xenonach jest przesłona , jak włączasz długie to przesłona się odsłania i masz długie . ;-)
W xenonach za długie robią klasyczne "żarówki" te obok , chyba dobrze rozumuję ....
To jak jest z tymi do jazdy dziennej . Jak mam postojowe i żarówkę P21 do jazdy dziennej obok soczewki to są bi-xenony ? xenon ma jeszcze H7 koło tych dwóch pozostałych ?

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 07 sty 2011, 17:47

Włącz długie i będziesz widział . Jak sie otworzy przeslona na xenonie , to rzuci dalej snop światła - z jednej i tej samej soczewki . Ja mam zmienione reflektory na poliftowe , więc te które były do jazdy dziennej mam martwe , a palą się ledy . Przy normalnym układzie , jako dzienne miałbym klasyczne żarówki - te od wewnątrz - bliżej grilla .

MłodyA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: MłodyA6 » 07 sty 2011, 17:56

Możesz mi dać linka do tych lamp które Ty miałeś ? chce teraz sobie zmienić na ledy z przodu i jest chłopak z piły który to robi . Tylko że za 1.500zł on mi przysyła lampy z ledami ja sobie przekładam i odsyłam mu swoje stare. Tylko właśnie że ja mam chyba bi-xenon . A on ma zwykłe xenon z diodą. Myślę ze bi-xenon jest droższy

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 07 sty 2011, 18:24

Linka Ci nie wyślę , bo operację przeprowadził poprzedni właściciel - nasz klubowicz mateoosh . Prześledź jego posty , opisywał co nie co .

A czy masz bi czy zwyłe , to idż do auta i sprawdż , będziesz wiedział na pewno , a nie "chyba" ;-)

Tomas

Post autor: Tomas » 07 sty 2011, 19:17

Panowie z tego co wiem w c6 nie występowaly zwykle xenony jak juz byla soczewka to raczej zawsze byl bi-xenon ,chyba ze sie myle ale jeszcze nie widzialem c6 zeby byla soczewka na xenonie i na dlugich zarowka h7 zawszwe jest P21, co innego w c5 byl xenon i bixenon

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 07 sty 2011, 19:42

Też mi się tak wydaje . W innych autach np tak miałem w Hondzinie , na krótkich były xenony , na długich zwykłe żarówki .

Tomas

Post autor: Tomas » 07 sty 2011, 20:51

Dirty pisze:
Tomas pisze: c6 nie występowaly zwykle xenony jak juz byla soczewka to raczej zawsze byl bi-xenon
Nie raczej ale na pewno, albo bixenon albo zwykłe reflektory ;-)
a swoją drogą to szkoda ze nie ma zwyklego xenonu bo ten bi-xenon cienko jednak daje po otwarciu przeslony :-/ ,lepiej dawaly normalne lampy na dlugich (takie mialem przed wymianą na bi-xenon),dlatego mysle o jakims modzie i zamianie zarowki P21 na h7 i kombinacjach zeby swiecila na dlugich :-D ewentualnie jakas przetwornica i zarnik na klosz od dlugich

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 08 sty 2011, 00:04

grzegorz75 pisze:Włącz długie i będziesz widział . Jak sie otworzy przeslona na xenonie , to rzuci dalej snop światła - z jednej i tej samej soczewki . Ja mam zmienione reflektory na poliftowe , więc te które były do jazdy dziennej mam martwe , a palą się ledy . Przy normalnym układzie , jako dzienne miałbym klasyczne żarówki - te od wewnątrz - bliżej grilla .
To w takim razie nie masz lamp poliftowych tylko masz przerobione stare lampy+ dodane ledy.
W ori lampach polifotwych ja tak mam, że jes bixenon w tej soczewce normalnie, a do tego tam gdzie w lampach przedliftowych jest zarowka od dziennych to mam jeszcze długie na h7. Czyli mam długie na xenonie i dlugie zwykłe i tak mają polifty ;-)

Tomas

Post autor: Tomas » 08 sty 2011, 01:48

czyli wszystko jasne do 2008 r nie bylo h7 na dlugich tylko P21 a w wersji poliftowej jest juz h7 na dlugich i oczywista ledy <ok>

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 11 sty 2011, 13:08

stifii pisze:To w takim razie nie masz lamp poliftowych
Chyba jednak mam ;-) Ja widzę tam H7 . No chyba , że się mylę , to mnie wyprowadźcie z błędu ...


Obrazek

Obrazek

Wyrwane z kontekstu z naciskiem na ostatnie zdanie :
mateoosh pisze:Leute !

nie trzeba przerabiac kostek przy lampach jak przerobisz juz przy ILMie (bordzie).
Lampy od rs6 i poliftowe MJ2010 maja ten sam pinout, wiec przerobka kabli przy bordzie jest ta sama. Lampy poliftowe (6 diod) maja inne palniki (bezrteciowe) inne przetwornice i zaplonniki. Do lamp z RS6 pasuja bebechy (palniki, sterowniki etc) od zwyklych ksenonow bez LED. RS6 na 10 diodach niestety palą sie jeszcze czesciej od tych na 6 diodach, wiec jak ktos chce to niech zaklada. Ja wlasnie z tego powodu zalozylem poliftowe.
mateoosh pisze:Leute !!!

Ori S6 nie ma zadnego dodatkowego sterownika lamp LED. To co gosc montuje, to modul 3rd party. Diody w ori lampach sa zasilane z przetwornicy napiecia (~40V daje) i nie jest to takie proste urzadzenie jak sie wydaje. Przyciemnianie jest realizowane PWMem z Bordnetza a przetwornica w lampie odp moduluje napiecie na LEDy.

Dla mnie przerabianie starych lamp to rzezba rzezba rzezba i jeszcze raz rzezba. ale robta co chceta
z tego ciekawego tematu: a6c6-lampy-przednieprzepalone-ledy-vt18904,30.htm

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 12 sty 2011, 17:39

grzegorz75 pisze:
Chyba jednak mam ;-) Ja widzę tam H7 . No chyba , że się mylę , to mnie wyprowadźcie z błędu ...
A patrząc co wyżej napisałeś:

Ja mam zmienione reflektory na poliftowe , więc te które były do jazdy dziennej mam martwe , a palą się ledy . Przy normalnym układzie , jako dzienne miałbym klasyczne żarówki - te od wewnątrz - bliżej grilla .
wychodzło na to że po protu stare dzienne masz nieaktywne więc jednoznaczne było z tym że długich nie masz na H7. Co innego by było jak byś napisał że w miejscu gdzie w lampach przedliftwoych sa dzienne masz H7 to wiadomo byłoby o co chodzi ;-)

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 12 sty 2011, 18:32

Zgadza się :oops: , na początku napisałem bzdurę , pomieszałem wszystko , ale zacząłem to rozgryzać po Twojej odpowiedzi . Doczytałem o reflektorach , porównałem obrazki i wysnułem wniosek końcowy ;-) .

Dyfuzor jeszcze masz ? ;-)

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 15 sty 2011, 08:55

grzegorz75 pisze: Dyfuzor jeszcze masz ? ;-)
Pogoniłem już jakoś w listopadzie, forumowicz kupił, ale jak byś chciał to może mógłbym w stanie załatwić nówke sztuje w sporo niższych pieniądzach niż w ASO, jakby co to PW to sie rozeznam i dam znać ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga