Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 C5]Babelki powietrza na bagnecie oleju

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pewdalhi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2008, 15:05
Lokalizacja: Brody / UK

[a6 C5]Babelki powietrza na bagnecie oleju

Post autor: Pewdalhi » 11 wrz 2008, 21:49

Czy ktos mi powie co może byc przyczyną?? Jak sie silnik nagrzeje i wyciągne bagnet oleju to sa na nim bąbelki powietrza. Czym to jest spowodowane?? Moze byc olej juz zuzyty?? Za 4 tys km mam serwis.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2008, 22:47 przez Pewdalhi, łącznie zmieniany 1 raz.

gregor26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:42
Lokalizacja: Bergen,szczecin

Post autor: gregor26 » 12 wrz 2008, 18:31

dolewales jakiegos oleju bo tak sie dzieje jak sie zmiesza oleje o roznych specyfikacjach

Polecam szybka wymiane oleju
duzo zrobione i juz prawie nie ma co robic......

Kosa

Post autor: Kosa » 12 wrz 2008, 19:02

Ja sądzę że to może być poproztu wzburzony olej. No chba że faktycznie było coś dolewane do oleju.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 13 wrz 2008, 10:09

kosa777, Wzburzony olej nie pieni sie. Przejedz sie zamochodem i wycignij bagnet, tam przeciez masz mixer w sorku i wzburzony jest caly czas. Wg mnie sie po prostu zważył. Tak jak mowigregor26, Dolewałes cos?

Kosa

Post autor: Kosa » 13 wrz 2008, 14:42

W sumie masz rację ale taka mała uwaga jak olej w środku gdzieś sika bardzo małym strumieniem po dużym ciśnieniem to może się tak zdarzyć. Nie mniej jednak jest to objaw niepokojący który w prawidłowo działającym silniku i dobrym oleju nie powinien miejsca.
Bolszakooof pisze: Wg mnie sie po prostu zważył.
i tu się z Tobą mogę zgodzić po warunkiem że do oleju było coś dolane.
Faktem jest że należałoby ten olej wymienić jak najszybciej a jeśłi bezie tak samo na nowym oleju to coś już nie tak.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 13 wrz 2008, 15:59

kosa777 pisze:w środku gdzieś sika bardzo małym strumieniem po dużym ciśnieniem to może się tak zdarzyć.
pod warunkiem ze ma dostep do powietrza ;-) ale widze ze sie rozumiemy.. Nadal nam kolega nie powiedzial czy cos dolewał, jesli tak to masz problem z głowy, wymien olej i gra gitara. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pewdalhi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2008, 15:05
Lokalizacja: Brody / UK

Post autor: Pewdalhi » 14 wrz 2008, 19:30

Ale to nie jest jak zwazony olej, to sa takie małe bąbelki powietrza tak jak np. zamieszasz łyżką wode i powetają bąbelki powietrza. Dolewałem oleju ale takiego samego. Może być przyczyną że olej pracuje i poprostu sie wsburza podczas jazdy?? Jest to normalne??

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 28 wrz 2008, 11:58

witka łobuzie! ja tak miałem wieki,wieki temu w golfie tdi,okazało się,że poszła mi uszczelka pod głowicą,bardzo mała i delikatna szczelinka się zrobiła,jeździłem tak ponad 1000km,tem.lekko rosła,sprawdzałem olej i na bagnecie była del. biała piana z bobelków powietrza,ale za bardzo się nie zagłębiałem w temat (10 lat temu :-| ),do czasu jak stanąłem w trasie na środku Polski...wydmuchało uszczeleczkę do końca...ale może koledzy mają rację,że być może olej słabej firmy...pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga