Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Błąd konwertera

Układ napędowy i skrzynie biegów
halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

[A6 C5] Błąd konwertera

Post autor: halnyzet » 21 gru 2010, 20:29

witam mam problem z autem bylo tak ze czasami skrzynia zrywala jak np jechalem z gorki puscilem gaz to byly czasami nagle zrywy i skakaly obroty .. pozniej zaczelo sie tak juz dziac ze naciskalem gaz a auto nei chcialo jechac obroty szly do gory 3000 4000 tys. i pomalu zaczynalo albo puszczalem gaz i zaskakiwalo . pojechalem wymienic olej myslalem ze to pomoze , auto zaczelo ladniej zmieniac biegi ale ciagle tak jakby sie slizgalo sprzeglo ... az wkoncu stanal i ani do przodu ani do tylu !! podpinalem pod komputer wyskoczyl bład konwertera jak serwisant spuszczal olej to byly w nim opiłki metalu on dokładniej mowil ze to miedz tak jak jest niby w konwerterze .chcialbym sie poradzic jak jest z regeneracja konwerterów , cena za taka usługe i czy mogło sie tam cos jeszcze oprocz tego zepsuc !!??prosze o odpowiedz pozdrawiam ..

Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem stosując TAGI!
Poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 26 gru 2010, 18:00 przez halnyzet, łącznie zmieniany 2 razy.
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

Awatar użytkownika
draxus5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2010, 21:10
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: draxus5 » 22 gru 2010, 22:41

Kup drugi używany taniej wyjdzie (przy kupnie zaznacz że chcesz gwarancję na konwerter najlepiej miesiąc) jak w tym czasie nie padnie to będzie żyło.
Najlepiej zadzwoń tutaj:
AUTO_SOPA
Lub tutaj:
AUTO Józefów
Srebrna A6 2.5TDI ze 150KM >>> 197KM (programowo bez chipa) i kto wieeee ile jeszcze oprogramowanie nie oryginalne zmodyfikowane. Po zmianie programowej zero awarii !!!

Rysiek91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:22
Lokalizacja: Siedlce/Mazowieckie

Post autor: Rysiek91 » 23 gru 2010, 21:23

ile masz przelotu ta audi? Ja dwa dni temu odbieralem swoje audi bo mi padla skrzynia zaplacilem 5030zł wyminili mi konwenter 800zl kpl. uszczelnien 890 kpl tarczek 650zl, kosz 480zl, kpl seperatorow 690zl filtr oleju80 i olej 640zl. skrzynia padla przy 246tys km

grzybciu_ndm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 29 wrz 2009, 19:07
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: grzybciu_ndm » 24 gru 2010, 07:49

Rysiek91 pisze:ile masz przelotu ta audi? Ja dwa dni temu odbieralem swoje audi bo mi padla skrzynia zaplacilem 5030zł wyminili mi konwenter 800zl kpl. uszczelnien 890 kpl tarczek 650zl, kosz 480zl, kpl seperatorow 690zl filtr oleju80 i olej 640zl. skrzynia padla przy 246tys km
no popatrz,a większośc mówi,że to multitronic jest droższy w utrzymaniu :-)
a wydatków współczuje :-(

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 26 gru 2010, 10:12

cos około 230 mam przejechane .. no moj mechanik mowi ze moze sie skonczyc tylko na konwerterze ale moim zdaniem to nie tylko konwerter a co ci sie kolego dokładnie w twojej stało ?? ze ta skrzynia padła jakie objawy :)? chcialbym porownac z moimi problemami . i czy po wymianie tych wszystkich czesci ta twoja skrzynia juz dziala jak nalezy ?? a orientuje sie ktos moze co robia jak regeneruja ten konwerter czy tam w srodku jest wszystko wymieniane w nim czy jak ? pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-26, 10:22 ]
a jeszcze jedno czy konwertery w tych skrzyniach sa różne np w 150 konnym i inny jest w 180 lub 1.8 benz bedzie sie roznil konwerter od 2.5 tdi ?
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

szeryfisch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2010, 23:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szeryfisch » 26 gru 2010, 14:51

Chwilunia, wymienial olej i widzial opilki i co? Wypuscil cie z taka skrzynia na droge? Skoro wymienial olej to powinien tez i filtr a wiec widzial magnesiki w misce? Na magnesach powinno byc widac co pozbieraly.. Jesli wiec konwerter sypal wiorami to aby nie dopuscic do dalszej degradacji skrzyni nie powinienes wogole wyjechac. Wczesniej moglo skonczyc sie na wymianie konwertera, a teraz watpie, opilki powycieraly gniazda zaworow, plyte sterujaca. Bedzie drogo.
Nie kupuj uzywanego konwertera, tylko regenerowany z gwarancja.
Reklama w podpisie bez zgody Administracji nie jest dozwolona

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 27 gru 2010, 21:08

Witaj a jaki mniej wiecej moze byc tego koszt ? no widzial bałwan ale pozwolil wyjechac i mowil ze nie powinno sie nic strasznego stac. zawiozłem juz do innego majstra jutro ma mi zdiagnozowac wszystko niby i wtedy zobacze konkretnie. wraz z olejem wymienil mi takze filtr ale to tez nic nie dało . Widze ze czeka mnie spory wydatek . a czy Koledzy forumowicze wiedza moze jakie objawy sa jak sie pompo-wtryskiwacze nadaja do wymiany ? pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-27, 21:11 ]
a czy na Podkarpaciu jest gdzies jakis dobry zakład co robia skrzynie biegów ? oczywiscie automaty ?
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 30 gru 2010, 19:29

Wtajcie ja znalazłem nie daleko mnie skrzynie wiec pojechalem i kupilem dałem 1900 zł . wszystko z symbolem sie zgadzalo tylko nie te 3 literki sprawdzalem w aso niby nie podejdzie ona do mnie ale moj mechanik mowi ze jego zdaniem ta skrzynia bedzie mocniejsza troche inne ma przełozenia dajmy na to na danej osi moja miala 32 talerze a ta nowa ma 34 ale np w innych przełozeniach roznia sie na odwrót wiec mysle ze to powinno sie zgrac komputer zresetujemy sprawdzimy wszystko i jutro ma sie okazac czy to bedzie dzialac czy nie . dam znac co i jak :) pzdr
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 30 gru 2010, 20:54

w Amerykańskich oznaczeniach w ksiażkach pisza tylko kodem 5hp 19 a u nas w europie jest juz to kombinowane :) z tego co sie dowiedzialem .. jutro do 12tej ma byc włozona i testowana wiec albo końcówka roku bedzie fajna bo sie naprawi moja niunia choc duzym kosztem albo bedzie dalej stała i gniła u mechaników :) Szczęśliwego ..
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 05 sty 2011, 19:53

juz wszystko wiem bo wlasnie wrocilem od mechanika moja niunia zamarła znowu wrrr włozylismy ta nowa skrzynie chodzi ładnie wszystko ok ale zaczyna jechac ma zmienic bieg na drugi i nagle wskakuje tryb awaryjny i pokazuje bład na komputerze bład jakiegos czujnika obrotów czy cos takiego , no to wymieniłem na ten z mojej starej skrzyni bo w niej był dobry , na tym z mojej nawet nie pojechal :) no to załozylismy całkowicie nowy no i z tym nowym wrocilismy do punktu pierwszego 1dynka i awaryjny tryb !!! wrrrr Postanowilem wyremontowac stara skrzynie nie mam juz czasu czekac na auto !! no i bedziemy probowali przełozycz niektóre czesci z tej nowej co kupilem do tej mojej starej !!
chodzi konkretnie o konwerter, dwa wałki , pompe ..

Myslicie ze wałki i pompa bede takie same ?? prosze o jakas odpowiedz na ostatnie pytanie !!!!!!!!!!
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 05 sty 2011, 21:14

dziwne to jest bo ogolnie caly czas bład pokazuje mi elektryki tego czujnika wydaje mi sie ze ogolnie przełożenia nie maja nic wspolnego do wałków czy tam pompy np : ogolnie to w nowej skrzyni jest ok i z tego co sie orientuje powinno to podejsc !! napewno powinien podejsc konwerter !! konwerter wazne zeby był 5hp 19 audi a6 i diesel !! wiec powinno zaczac to wszystko jakos dzialac .. nie dopasowalem skrzyni bo nigdzie nei mogłem znalezc takiej jaka mi potrzeba bylo konkretnie .. pzdr
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

Awatar użytkownika
M0NEER
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 648
Rejestracja: 08 mar 2010, 13:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dubai

Post autor: M0NEER » 06 sty 2011, 00:00

halnyzet, zaczęło się od konwertera... Ja bym wolał usterki usuwać po kolei zaczynając od regenerowanego konwertera, ale widać że teraz na własne życzenie walczysz z wszystkim na raz :-/
Lipa, że mechanik chce się bawić w McGyvera i wg.mnie stracisz na tym podwójnie. Jeśli wątpiłeś także w skrzynię to wysłałbyś swoją cała skrzynię z konwerterem do warsztatu jak Sopa, wszystko by Ci posprawdzali, powymieniali/zregenerowali co trzeba i bum cyk cyk po tygodniu byś latał z bananem na twarzy :-)

Jestem ciekaw jak Twoja historia się potoczy... Oczywiście życzę powodzonia i 3mam kciuki! <ok>

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 07 sty 2011, 13:35

hmmm " na poczatku " nie było juz czasu na poczatek bo go nei było skrzynie szlak trafil probujemy z dwoch jedna zrobic co trzeba nowego to sie dołozy i tyle !! jakos to bedzie tylko juz mnei trafia bo 3ci tydzien bez auta ale tydzien jeszcze wytrzymam !!
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

halnyzet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:18
Lokalizacja: jarosław

Post autor: halnyzet » 07 sty 2011, 14:56

Jedno jest pewne :) Koszt i to duzy hahah dziekowa pzdr
automatyczna skrzynia jest dobra !! Dopóki sie nie zepsuje :)

Awatar użytkownika
M0NEER
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 648
Rejestracja: 08 mar 2010, 13:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dubai

Post autor: M0NEER » 08 sty 2011, 00:50

halnyzet pisze:Jedno jest pewne Koszt i to duzy hahah dziekowa pzdr
Nie no załamka... ale jakoś trzeba dać radę <ok>

A słuchaj, może poskładaj spowrotem tę dokupioną używaną skrzynię i może dałbyś radę ją sprzedać (z małą stratą), a tę swoją wyślij do dobrego warsztatu specjalizującego się w ASB i będziesz miał na to gwarancję + spokojną głowę. Jak z 2 skrzyni zrobisz jedną to tylko zostaniesz z kupą bezużytecznego złomu z niepasujących części... To tylko podpowiedź, ale jeśli masz wszsytko pod kontrolą to 3mam kciuki i czekam na dobre wieści.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga