Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C4 2.5 TDI AEL FWD AVANT

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
martino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Góra Śląska

Post autor: martino » 12 gru 2010, 19:47

Nie chcesz sprzedać? ;-) Kolega szuka zadbanej A6-tki.
Audi A6 2.5 TDI AEL Avant Proline z przebiegiem ponad pół mln km



Vorsprung durch Technik

"Ropa daje kopa:-)"

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 12 gru 2010, 20:18

Michaelo, też myślałem nad prawym ,dużym lusterkiem, ale nastraszono mnie ,że nie da się regulować na kierowcę.
Chodzi mi o kąt.
Mówią, że pasażer będzie dobrze w nim widział, a kierowca nie.
Potwierdź czy to prawda.
Myślałem, że można bebechy przełożyć z europejczyka do anglika i może wtedy będzie OK.
Wypowiedz się.
Kiera obszyta pierwsza klasa.
Ja swoją też obszywałem.
A gałkę masz ori?
Nie korci cię podświetlana?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kocyk123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2009, 09:58
Lokalizacja: Chicago, IL

Post autor: kocyk123 » 12 gru 2010, 21:03

bardzo ladny okaz! poluje na taka kiere bo wyglada bandycko :)
usunieto pkt 29 regulaminu

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 12 gru 2010, 22:43

szybki-ens pisze:webasto powiadasz :>
fotostory będzie? :D
Niestety podczas montażu nie robiłem fotek, eh.. szkoda :-/

bryku104, jeśli chodzi o ksenony no to z tym jest nie najlepiej względem prawa, nawet montując Hella czy tam Philips. Wiadomo, najlepsza jest opcja fabryczna.
Wg prawa niemal każda "garażowa" ingerencja w lampe dyskfalifikuje jej atesty/homologacje.
Ja chciałem nieco wypośrodkować to rezanko w lampach, także zainstalowalem barwę 4300K - najbardziej zbliżona do białej żarówki. Jednym z najważniejszych aspektów jest ryzyko oślepiania innych użytkowników drogi, u nas w C4 jest ono na szczęscie znikome. Zrezygnowałem z tanich, niestety często badziewnych HIDów. Myślę, że na bezpieczeństwie nie powinno się osczędzać. Z czasem doinstaluje spryskiwacze - oryginalne, gdzieś z demontażu..

Ogrzewanie postojowe kompletowałem oraz montowałem samodzielnie. Najpierw kupiłem używany piecyk oraz pompkę obiegu cieczy chłodzącej. Następnie dokupiłem nową ori pompkę paliwa oraz niezbedne przewody, kolanka, opaski zaciskowe itp. Najgorszą kwestią było dorobienie dwóch wtyczek (zasilającej oraz sterującej) do gniazd piecyka. Dopiero z czasem zdobyłem ori wtyczki, jest to wbrew pozorom bardzo istotny element, gdyż niepewny styk jest przyczyną wielu czasochłonnych komplikacji podczas pierwszych prób pracy piecyka.
Zupełnie pierwszym etapem było sprawdzenie pieca "na stole", podpinając go "na krótko" :-D Dużym plusem dla Webasta jest mozliwość diagnostyki.
Obrazek
Grzał wodę we wiaderku w mig, co cieszyło niezmiernie :-)
Gdy skompletowałem wszystkie akcesoria przyszedł czas na dorobienie mocowania, które nalezało umieścić w jak najbardziej optymalnym położeniu. Zrobiłem odręczny projekt. Pare metalowych elementów pospawałem itp. Na koniec malowanko i przykręcenie piecyka do nadwozia. A potem to już tylko zostało wszystko odpowiednio podłączyć.
martino pisze:Nie chcesz sprzedać? ;-) Kolega szuka zadbanej A6-tki.
Niestety na tą chwilę nie ma opcji ;-) Nawet gdyby 20kzł położył.. Jeszcze za bardzo na nią(C4) "choruję" hehe

robak26, Oczywiście duże lustro pochodzi z anglika. Jeśli założymy kompletne angielskie lusterko uzyskamy taki efekt:
robak26 pisze:też myślałem nad prawym ,dużym lusterkiem, ale nastraszono mnie ,że nie da się regulować na kierowcę.
Chodzi mi o kąt.
Mówią, że pasażer będzie dobrze w nim widział, a kierowca nie.
Potwierdź czy to prawda.
Tak prawda.
Więc aby wszystko było tak jak trzeba to należy do angielskiego lusterka przełożyć metalowy trójkąt (mocowanie do drzwi), pochodzący z naszego małego europ. lusterka:
Obrazek
Oczywiście wiążę się z tym całkowita rozbiórka obu lusterek. Najlepiej kupić ang lustro już w kolorze naszego autka.
robak26 pisze:A gałkę masz ori?
Nie korci cię podświetlana?
Właśnie nie wiem czy jest ona oryginalna. Szukałem w innych C4 na allegro i nie znalazłem takiej samej. Wiem, że kuzyn w VW Phaeton miał identyczną.
Szczerze mówiąc już nie mam takiego zapału do tworzenia wszelkiego rodzaju światełek (LED), podświetlana podłoga, klamki itp. Przerabiałem te tematy jakiś czas temu w Golfie II. Hehe :-D
kocyk123 pisze:bardzo ladny okaz! poluje na taka kiere bo wyglada bandycko
Dzięki za uznanie ;-) Dobra kiera to podstawa, trzeba DOBRZE trzymać naszą ukochaną "w ryzach" hehe
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

Awatar użytkownika
gjom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:44
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gjom » 13 gru 2010, 09:54

ÂŁadny Avancik, no i ten kolor :))

Awatar użytkownika
bryku104
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:38
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: bryku104 » 13 gru 2010, 22:20

Michaelo pisze:Ogrzewanie postojowe kompletowałem oraz montowałem samodzielnie. Najpierw kupiłem używany piecyk oraz pompkę obiegu cieczy chłodzącej. Następnie dokupiłem nową ori pompkę paliwa oraz niezbedne przewody, kolanka, opaski zaciskowe itp. Najgorszą kwestią było dorobienie dwóch wtyczek (zasilającej oraz sterującej) do gniazd piecyka. Dopiero z czasem zdobyłem ori wtyczki, jest to wbrew pozorom bardzo istotny element, gdyż niepewny styk jest przyczyną wielu czasochłonnych komplikacji podczas pierwszych prób pracy piecyka.
Zupełnie pierwszym etapem było sprawdzenie pieca "na stole", podpinając go "na krótko" :-D Dużym plusem dla Webasta jest mozliwość diagnostyki.
Grzał wodę we wiaderku w mig, co cieszyło niezmiernie :-)
Gdy skompletowałem wszystkie akcesoria przyszedł czas na dorobienie mocowania, które nalezało umieścić w jak najbardziej optymalnym położeniu. Zrobiłem odręczny projekt. Pare metalowych elementów pospawałem itp. Na koniec malowanko i przykręcenie piecyka do nadwozia. A potem to już tylko zostało wszystko odpowiednio podłączyć.
Szacunek za upór i profi robotę <brawo2> Jak rozumiem miałeś jakiś schemat czy opis do tego typu Webasta. Jeszcze pytania. Przy fabrycznym Webasto, bodajże DBW46 jest taki przycisk przełączania grzanie/chłodzenie. Tu też masz tę funkcję? Gdzie umieściłeś regulator (timer)?
Michaelo pisze:Zrezygnowałem z tanich, niestety często badziewnych HIDów. Myślę, że na bezpieczeństwie nie powinno się osczędzać. Z czasem doinstaluje spryskiwacze - oryginalne, gdzieś z demontażu..
Jestem tego samego zdania, trochę mnie kuszą te xeneony, bo nawet po czyszczeniu lamp widoczność jest mocno średnia. Codzienie jeżdżę nocą i jest to męczące. Ja z kolei zacząłem od spryskiwaczy i teraz już parę osób mnie pytało "masz xenony?" Skoro u Ciebie jest OK no to czas je założyć :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 14 gru 2010, 00:40

Tak, na necie znalazłem pdf'a w stylu serwisówki do tego Webasta.
Tak, przy fabrycznej instalacji jest taki przełącznik grzanie/chłodzenie. Ja nie podłączałem tej opcji, gdyż uznałem że nie będzie ona mi potrzebna.
Regulator(timer)? W zasadzie nie posiadam tego, typowo dedykowanego pod webasto.
U mnie Webasto sterowane jest za pomocą GSM.

Pewnie! Montuj ksenony :-D, tymbardziej że masz spryski.
Muszę kiedyś pogadać z Tobą odnośnie sprysków. Chcę dokupić, ale jest to towar dość deficytowy??
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

Post autor: Dawid2542 » 14 gru 2010, 10:47

Michaelo, Siema, niezła furka wypas też dobry, ja montowałem w sobote spryski lamp no i troszkę kosztów jest. spryski kompletne tj. z wężami listewkami i tymi kapselkami plastikowymi 250 zł. myslałem ze na tym sie skonczy ale do tego doszedł zbiorniczek 6,4L z dwiema pompkami 150 zł i malowanie listewek i tych kapselków 100 zł. ja rozglądam się za webasto, szkoda że nie masz fotostory :roll:

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 14 gru 2010, 16:45

Będę powoli szukał sprysków.
Dawid2542 pisze: ja rozglądam się za webasto, szkoda że nie masz fotostory
Nom teraz żałuję, że fotek nie porobilem :-/
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

Awatar użytkownika
molni89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 08 gru 2008, 21:32
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: molni89 » 14 gru 2010, 17:39

webasto super sprawa <ok> Mam w c5 fabrycznie. Bardzo użyteczne jeśli ktoś nie ma garażu. Powiedz jak wygląda sprawa z panelem sterowania ? fabryczny w drzwiach czy taki "uniwersalny"? Swoją drogą to piękne to c4 <ok>

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 15 gru 2010, 11:00

Michaelo, daj link gdzie kupić wkład lusterka prawego (szerokie anglik, podgrzewany).
Robię to samo.
Od roku się skradałem.

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 15 gru 2010, 15:10

molni89 pisze:Powiedz jak wygląda sprawa z panelem sterowania ? fabryczny w drzwiach czy taki "uniwersalny"?
Sterowanie mam zrobione zupełnie nie standardowo. Steruję Webastem poprzez swój prywatny telefon komórkowy. Zasięg operowania Webastem jest równy zasięgowi GSM w Polsce <ok>


robak26, proszę:
http://allegro.pl/audi-a4-lusterko-praw ... 73318.html

To czy wkład jest grzany to wiadomo tylko po jego demontażu.
Bo ilość kabli (przeważnie 5 sztuk) we wtyczce nie świadczy o grzanym wkladzie!!
Także musisz to ustalić ze sprzedającym.

Zalecam kupić ładne lusterko w kolorze Twojego samochodu, chyba że zamierzasz lekierować to nie musi być stan igła.

Mi udało się kupić w tym samym kolorze, w pełni sprawne, z wkładem prawie nowym. All oryginał. 70zł. Co prawda mam od A4 B5, ale to nie ma znaczenia.
Nie kupuj od A4 b5 po lifcie, bo mogą być problemy.

Nawet gdzieś kiedyś całą tą opercję wymiany lusterka widziałem na A4-klub.pl.
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

Awatar użytkownika
molni89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 08 gru 2008, 21:32
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: molni89 » 15 gru 2010, 15:41

ale wypas :shock: naprawdę super

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 15 gru 2010, 20:24

Dzięki Michaelo.
Bardzo mi pomogłeś.

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 16 gru 2010, 00:16

robak26 pisze:Dzięki Michaelo.
Bardzo mi pomogłeś.
Spoko ;-) Tutaj jest krotki opis <ok>
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?top ... t=lusterko
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga