Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8Q 1999] co to za rurka?

Nadwozie
Swedish Audi

Post autor: Swedish Audi » 20 sie 2009, 21:24

Fotki nie mam,w roznych autach ta puszka rozni sie wygladem.Te puszki ktore czesto widuje sa w ksztalcie walca,wysokie gdzies na 25 cm a srednicy na oko litrowego sloika.W Oplach puszka ma juz inny ksztalt,jest bardziej prostokatna.Musialbym sciagac nadkole u siebie zeby zrobic fotke ale narazie to ja nie mam nawet czasu umyc auta zeby strzelic foty i pochwalic sie na forum.

Radeo87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2010, 15:10
Lokalizacja: Zaręby

Post autor: Radeo87 » 06 lis 2010, 18:36

Ostatnio dotknął mnie problem bulgotania przy prawym nadkolu/progu. Pod progiem znajduje się rurka, która dochodzi do nadkola (zasysa powietrze). Tam znajduje się puszka, z którą w/w przewód jest połączony. Po odkręceniu nadkola należy wymontować ową puszkę. Zamocowana jest ona na 2 śrubkach. Kiedy już to zrobimy, na dole puszki znajdziemy 2 śrubki, które trzymają coś w rodzaju filterka. Odkręcamy je i wywalamy syf, który tam się zgromadził. Następnie odkręcamy rurkę, która poprowadzona jest wzdłuż progu (ta, z której bulgotało ;) ) i wydmuchujemy z niej wodę i syf lub delikatnie stukamy o coś żeby śmieci wypadły ;)
Teraz składamy wszystko i cieszymy się brakiem bulgotania :)

Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

Post autor: Dawid2542 » 06 lis 2010, 18:47

wy może mówicie o filtrze cząstek stałych? tam się zbiera taki osad jakby pył węglowy, ale do czego to to niemam pojecia...

[ Dodano: 2010-11-06, 18:51 ]
http://allegro.pl/filtr-weglowy-volvo-8 ... 47182.html to jest coś takiego

Radeo87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2010, 15:10
Lokalizacja: Zaręby

Post autor: Radeo87 » 16 lis 2010, 12:15

Z tego co wiem, jest to filtr z węglem aktywnym. Rurka, która do niego dochodzi (ta od bulgotania ;) ) doprowadza powietrze, które bodajże bierze udział w procesie regeneracji w/w filtra.
Filtr cząstek stałych (DPF, FAP) to już inna bajka. Jest on montowany w dieslach (nowszej generacji) i służy do "wyłapywania" sadzy, która powstaje w wyniku spalania oleju napędowego. Potem jest ona wypalana. Znaleźć go można na rurze wydechu (wygląda ja trochę większy tłumik :D )

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 16 lis 2010, 16:12

A to nie jest od oparów z baku ?
Obrazek TDI +

olo~666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:38
Lokalizacja: Rumia\Norway

Post autor: olo~666 » 16 lis 2010, 16:43

Hincó pisze:A to nie jest od oparów z baku ?
Jesteś bardzo blisko mianowicie
w A4 w tym nadkolu jest rurka która idzie do puszki z filtrem węgla aktywnego która ma za zadanie zatrzymywanie oparów z przewodów odpowietrzających zbiornik paliwa. Od tej puszki z węglem aktywnym idzie dalej węzyk do innego filtra (gdzieś w komorze silnika już) z którego odseparowywana jest woda. Te bulgotanie które słyszycie to praca tego własnie filtra i jest to normalne zjawisko. Z tej rurki pod nadkolem powinna lecieć tylko woda. Pozdro
Gas jest do piekarników!!! A nie do samochodów!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga