Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Mocowanie górnych wahaczy

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

[A6 C5] Mocowanie górnych wahaczy

Post autor: dms13 » 03 lis 2010, 22:13

Witam

Po ostatniej wymianie wahaczy zauważyłem, że amortyzator przykręcany na górze od strony komory silnika 3-ma śrubami jest zamocowany w jakiś nietypowy sposób. A mianowicie kiedy podniosłem autko zobaczyłem, że mechanik musiał urwać gwinty w mocowaniu amora. Z 3 śrub tylko jedna była wkręcona normalnie dwie pozostałe mają od dołu nakrętki. Teraz moje pytanie w związku z tym, że nie chce żeby tak to zostało proszę o podanie o ile ktoś dysponuje numer katalogowy tego elementu aluminiowego do którego przykręcam górne wahacze i amortyzator.

Pozdrawiam

Ps. Proszę nie komentować pracy mechanika bo już mi ręce odpadły jak to zobaczyłem i odrazu odwiedziłem mechanika i hmm jakby tu ładnie napisać " powiedziałem co myślę o takiej robocie"

dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: dms13 » 09 lis 2010, 09:05

Witam

Carlos trafiłeś właśnie o to mi chodziło o ten aluminiowy element do którego dokręcamy górne wahacze i potem kolumnę z amorkiem i sprężyną. Tylko teraz się zastanawiam, bo nowy element to pewnie będzie ciężko osiągalny a czy one różniły się w zależności od sliników.

PS. Krzysztofput bez nerwów. Praca i czas po niej nie zawsze pozwala na odpisanie, że tak powiem bez zwłoki :-) Liczę na wyrozumiałość.

Pozdrawiam

dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: dms13 » 10 lis 2010, 10:15

Dzięki za podpowiedzi i wskazówki. Zastanawiam się tylko czy ta część powinna być nowa czy mogę zastosować tu używkę. Tylko jedno pytano bo nikt mi nie odpowiedział, może to oczywiste ale wole zapytać, czy ten element różnił się czymś przy rożnych silnikach przy napędzie na przednią oś.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
k184
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:31
Lokalizacja: skarlandia

Post autor: k184 » 11 lis 2010, 12:43

dms13, ja parę miesięcy temu kupowałem używkę za 30zł od paska(miałem pęknięte ucho mocujące wahacz).wszystko do tej poru jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga