Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 Sedam] Głośniki Tylne

Car Audio
Mateusz_87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:30
Lokalizacja: Rzeszów

[A6 C4 Sedam] Głośniki Tylne

Post autor: Mateusz_87 » 03 lis 2010, 15:15

A6 C4 2.8quattro Sedam rocznik 95.
Na pewno ktoś już się nad tym tematem głowił, teraz moja kolej. Mam zatem prośbę...
Posiadam następujące głośniki na tylną półkę:
Obrazek
Obrazek
Ze względu na to że głośnik uległ uszkodzeniu muszę go wymienić jednak ciężko jest dostać używkę a jeśli jest to cena kosmiczna( i nie wiadomo czy jest w stanie "idealnym")
Czy mógłby ktoś polecić głośniki z którymi nie będzie problemu z montażem(nie interesuje mnie przerabianie) a właściwości audio będą zadowalające pod radiem średniej jakości(4*45Wat RMS)
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 04 lis 2010, 08:54

Z racji że głośniki z tyłu są zbędne ja bym tam niczego nie wkładał. Ale jak już chcesz coś tam upchać to zmierz średnice głośnika i kup odpowiedni.

Ps. żadne radio nie ma 45w rms.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 04 lis 2010, 13:01

Mateusz_87, no juz poprzednik napisal ciekawa zecz i sie do nie przylaczam.podaj model radia ktory ma zeczywiste rms 45 w na kanal.no chyba ze jest to peying..przeciez takei radio musialo by miec zasilanie kablem ok 4-8 mm2 przekroju....nastepna zecz to o ile paietam to te glosniki sa prostokatne maskownice wiec przerobki i tak beda konieczne.znajdz ori i nie kombinuj za wiele.ori o ile kojaze sa odkrecane od tych maskownic.jesli bedziesz zainteresowany to pw.

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 04 lis 2010, 19:31

ori o ile kojaze sa odkrecane od tych maskownic.jesli bedziesz zainteresowany to pw.
ori nie sa do maskownic nawet przykrecone :mrgreen: wystarczy je obrocic i juz wychodza :-)
Podori maskownice nic innego nie włożysz, nic do nich sie przykręcić nie da trzeba przerabiać. musiał byc do polki przykręcić jakaś dechę sklejkę mdf cokolwiek i na tym zamocować głośnik, na to dopiero jakoś ori maskownice jak chcesz zeby nic widac nie bylo.
Swoja droga nie wiem kto taki inteligentny był zęby głośniki za sama głowa włożyć.. jak nikogo z tylu nie ma to spoko ale jak ktos jedzie to juz gorzej bo albo trzeba radio ściszać albo feder na przód walić żeby pasażerowi nie ogłuchli.. sam sie zastanawiam czy by nie odloczyc ich a wsadzić w drzwi ale to tez szkoda mi tapicerki i wiadomo jak jest z zabudowa w audi.. nie ma do czegoprzykrecic :-/

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 04 lis 2010, 20:14

Adriang92, bo kolego w starej secie byly takie pokretla w desce rozdzielczej zamiast fadera i sie regulowalo przod tyl hehehe

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 04 lis 2010, 20:42

tomkom1, ale to na desce bylo czy na radiu? :mrgreen: dobry patent :mrgreen: ale i tak nie pomysleli mogle w drzwi wwalić powinno sie ich przywiazać do kanapy pod głosić muze i niech siedza :mrgreen: ostatnio kawalek sie przejechalem z tyłu radio cicho było i niezbyt fajnie było bo dawalo prosto w ucho :-P

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 04 lis 2010, 20:59

Adriang92, wiesz tylne glosniki maja byc dodatkiem wiec faderem ustaw wlasciwie i bedzie gites...a co do tegopkertla to bylo centralnie na desce rozdzileczej na srodku

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 05 lis 2010, 20:06

censored, nikt nie naskakuje.my tylko sami jestesmy ciekawi jakie to radio bo to one moze byc przyczyna spalenia glosnikow....

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 05 lis 2010, 21:10

censored, moge doradzic?sproboj zrobic dobre glosniki przod...a tyl zrobic tylko w basie...sa otwory w desce.sproboj wsadzic tam dwa razy 165 suby.a od dolu czyli w bagazniku dorobic skrzynke do tego....nie wiem czy wlasciwie ci opisuje ale tak jakby skrzynke dokrecic od spodu podszybia w bagazniku....moze nie zrobi ci to wywalalnia szyb czy klapy jak porzadna skrzynka ale moze dac dobry efekt przyjemnego basu i to do srodka auta a nie bagaznika.

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 05 lis 2010, 22:59

130mm wchodzi na tył na półkę bez żadnych problemów trzeba tylko przykręcić je do tych maskownic więc nie wiem czemu piszecie że się nie da sam to robiłem ale efekty ogólnie są marne na tych głośniczkach

są całe półki bez dziur ale trudno dostać taką wtedy można kombinować próbować 160mm włożyć trzeba tylko wyciąć ładnie otworek i gra gitara

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 06 lis 2010, 08:05

censored, po pierwsze przod to nie problwm jesli kupisz taszki na glosniki.wchoa wtedy nawet 165mm .tyl?250mm razy 2?
sAM siebie bedzie wzbudzal.

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 06 lis 2010, 13:12

I te 200mm pewnie z radia??

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 06 lis 2010, 18:26

censored, propozycja dla ciebie?sproboj zrobic odseparowany tylny zestaw.czyli w polke pusc suby a gwizdki podaj na slupakch tylnych...zobaczysz ze bedzie niezly efekt...piszesz o wielkosci membrany...zapewniam cie ze dobre 165 nie beda wygladaly wiesniacko.zaproponowana wtedy wczesniej zabudowa od spodu polki nei bedzie musiala byc duza.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 06 lis 2010, 19:37

censored, kolego ale te skrzynki moga miec wysokosc np 10-15 cm wiec tak naprawde nie zajma ci wiele miejsca.mozna zrobic jedna duza skrzynke plytka pod cale podszybie do spodu.moze byuc plaskie a napewno dobrze zrobione da ci efekt zadowalajacy,

naprawde pamietaj o jednym ze mozna zrobic super naglosnienie wykorzystujac tylko przod ...nie rob an sile silnego i mocnego tylu bo efekt bedzie mizerny jesli tyl napedzisz wzmakiem a przod zostqwisz seryjny....chociaz ten twoj pomysl z rozdzieleniem zeby suby dac ze wzmaka a mid z radia jest oki

Mateusz_87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Mateusz_87 » 07 lis 2010, 19:32

No Radio Fakt wartość nie RMS a PMPO(w błąd mnie wprowadził sprzedawca...);
radio tak jak mówiłem średnia klasa końcówka MOSFET nic specjalnego.
A może propozycja jakiegoś konkretnego linka na allegro czy coś głośniczka przez was sprawdzonego? Mój jest nie do naprawienia, membrana popruta( ze starości bardziej niż z za dobrego radia :p)
Bardziej by mi zależało na czymś co się da wkręcić w miejsce ori, przyjmę chętnie również propozycje wkręcenia do osłony.
Nie jestem jakimś fanatykiem basu czy coś bardziej mi zależy na średnio głośnym ale czystym dźwięku.
W kwestii doradzenia również prosiłbym o kwestie przerobienia ori wejścia na głośniki na odpowiednie (praktycznie do każdych z allegro jest zwykłe dwa wejścia) Cieszy mnie zainteresowanie tematem:p
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga