Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5]Elektryczna roleta tylnej szyby - problem

Elektryka
ODPOWIEDZ
sasiad-wb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:14
Lokalizacja: W-WA WO(L)A

[C5]Elektryczna roleta tylnej szyby - problem

Post autor: sasiad-wb » 22 mar 2008, 19:36

Witam mam problem z roleta tylnej szyby tzn.od jakiegoś czasu przestała sie otwierać
w momencie wciskania włą;cznika słychać tylko pykanie w okolicach tylnej szyby tak jakby jakiś elektromagnes ale roleta sie nie otwiera.
Może ktoś przerabiał ten temat lub ma namiary na magików w warszawie lub okolicy.


Zapoznaj sie z regulaminem nazywania tematów i unikaj piania Caps Lockiem
Ostatnio zmieniony 22 mar 2008, 23:43 przez sasiad-wb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sublime
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: Legionowo

Tylna roleta

Post autor: Sublime » 10 wrz 2008, 22:15

mam dokladnie taki sam problem z tą tylną roletą. Slychac pstrykanie po wcisnieciu przycisku i nic wiecej. Jakies porady, sugestie?:)
Z góry dzieki

Awatar użytkownika
janman1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 07 kwie 2008, 17:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: janman1 » 10 wrz 2008, 22:41

Spróbuj wyciągnąć ręcznie zobaczysz czy rusza. Ja mam ulamane ramiona i mam ten sam efekt co u Ciebie. Już tak kupiłem ale zamierzam to naprawić. Z tego co zauważyłem w moim był jakiś element który zblokował rolete i przez to wyłamało ramiona.
A6 2,5 TDI V Power

Awatar użytkownika
Sublime
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Sublime » 11 wrz 2008, 20:46

właśnie tak zamierzam zrobić, jutro może znajdę trochę czasu to pobawię sie tą roletą, bo wiem ze działała ale przestała. Jak by ktoś coś wiedział na ten temat to piszcie, mile widziane jakieś Wasze opinie na ten temat:)
POZDR

[ Dodano: 2008-09-14, 17:32 ]
Hejka

Byc moze silniczek ci sie zacial / zabrudzil i dlatego nie chce puscic rolety. Sciagnij sobie tylna polke i looknij , najprosciej tak :) Polka jest na zatrzaskach.



Wiecie jak tą półkę zdemontować? niby jest na zatrzaskach, ale tylko z przodu, z tyłu nijak nie mogę jej wyjąć, Moze jest przykręcona jakimiś śrubkami? Jak nic z tego nie wyjdzie to chyba będę musiał się przejechać do pobliskiego elektryka samochodowego:)

MatiA62.4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, 12:32
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MatiA62.4 » 02 lis 2008, 13:32

Koledzy ja również znam ten problem, mialem to samo w Omedze jak i obecnie w A6, naprawilem to a raczej koledzy "Złota rączka" naprawił. Z tego co wiem to są 2 takie kółeczka z ząbkami po obu stronach rolety (na dwóch końcach) i te ząbki sie wycierają podczas blokowania rolety keidy sie rozwinie, zabezpiecza przed złożeniem się, problem polega na tym, że mozna to dostać tylko z drugiej Audicy, nie ma takiego elementu do kupienia!!!Nawet w ASO!!!!!!!Takżę szukajcie koledzy angoli i kupujcie - cięzko dostać!!!!!

[ Dodano: 2008-11-02, 13:33 ]
ahaa zapomniałem dodać ze zeby sie tam dostać do tych kółeczek i rozebrać rolete jest naprawde masakrycznie dużo roboty, polecam dać to komuś do roboty kto sie lubi tym bawic , ja się nie odważyłem;/ Pozdrawiam Miłośników Audi!!!!

Awatar użytkownika
arkadek3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2008, 08:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: arkadek3 » 17 sty 2009, 09:34

Czy można cały mechanizm rolety wyciągnąć od strony bagażnika

Awatar użytkownika
drazek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2009, 20:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: drazek » 31 maja 2009, 23:09

Witam Was,

Pisze zeby sie podzielic tym co mi nie dawalo spac przez dluzszy czas a mianowicie dokladnie taki sam problem z roleta elektryczna jak opisal sasiad-wb. Za kazdym razem naciskalem przycisk na kokpicie slyszalem tylko "cyk-cyk" z przekaznika z tylu. Pojechalem pierwszy raz do serwisu i co - a no masakra zaplacilem za 4 godziny robocizny, zeby tylko wyjeli mi silniczek po stwierdzeniu, ze jest do wymiany. Moge Wam koledzy poradzic, ze to na 99% jest wina silniczka. Nie bede opisywal juz ile razy montowalem wyjety silniczek, ktory de facto dzialal ale po 6 rozbiorce (lacznie z wyjmowaniem polki) postanowilem rozebrac go na czesci pierwsze i looknac co w nim siedzi. \oczywiscie okazalo sie, ze mimo, iz dzialal po podlaczeniu do prostownika to za ktoryms z kolei razem nie mial sily pociagnac. Przyczyna - zwichrowane tryby w zębatce!!! Od czasu kiedy kupilem uzywany silniczek z roleta i zainstalowalem wszystko gra i buczy. Nie radze bawic sie w naprawe silniczka typu sztukowanie zebatki itp. kupcie nowy a zaoszczedzicie sobie duzo czasu i nerwow. jakby ktos pytal o demontaz polki tylnej to sluze radą.
Drazek

Antol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:30
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Antol » 06 cze 2009, 13:44

Koledzy mozecie mi napisać co jest potrzebne zeby zadziałała ta roleta?posiadam przycisk i rolete co jeszcze mi brakuje???pozdr

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 25 paź 2010, 18:12

Panowie, odświeżam temat, bo właśnie pojawił się u mnie w aucie ten sam problem - elektryczna roleta tylnej szyby przestała działać. Wciskając przycisk na kokpicie słychać tylko "pykanie" przekaźnika w bagażniku. Najprawdopodobniej problem leży właśnie po stronie silniczka lub też samej przekładni, którą napędza silniczek.

No i niestety mam poważny problem z wymontowaniem tylnej półki - czy da się ją jakoś wyciągnąć bez zdejmowania tych tapicerek, które są wokół małych trójkątnych szyb? Mam nie lada problem z ich zdjęciem... <smuty> Półka od strony oparcia siedzenia trzyma się na bodajże 3 zatrzaskach, a jak jest z tyłu od strony szyby?

[ Dodano: 2010-11-02, 09:12 ]

Problem niedziałającej rolety rozwiązany :mrgreen: Coś się zwyczajnie "zacięło" w przekładni, po rozebraniu i ponownym złożeniu wszystko działa jak należy - i oby tak zostało na jak najdłużej, bo roboty przy wymontowaniu samej rolety z auta jest sporo...

Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: massive02 » 21 mar 2012, 18:15

Tak dla ciekawostki dodam do tematu, że moja roleta zacinała mi się w lato kiedy zamknięta nagrzewałą się na słoĂącu. Delikatne odciągnięce jej ręką załątwiało probleme. Nie wiem czy plastik się sklejał od temperatury ;)

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 28 mar 2014, 17:02

witam troche odkopię temat , u mnie problem ten sam ale roleta działa gdy podłączam pod zasilanie z zewnątrz działa a nie działała ponieważ odkleiły sie te mocowania do rolety
przewierciłem i przymocowałem do połki śróbami i roleta działa ale problem teraz jest taki że nie wiem gdzie podłaczyc silnik od rolety bo nigdzie nie widąc gniazda zasialania jej czy ktoś wie gdzie ta wtyczka wchodzi ?

edit:
zrobione działa , mogę podzielić sie co było przyczyną . a więc roleta jest przymocowana do półki w czterech miejscach i są to plastiki z srubami u mnie to one się odkleiły od półki i blokowały roletę nie kleiłem bo jakoś nie wierzę w moc kleju , przewierciłem otwory na wylot w półce i w plastikach od śrub zamieniłem na takie z gładkimi łepkami aby one nie blokowały rolety zamalowałem łepki na czarno aby nie rzucały sie w oczy że to sruby i teraz działa bez problemu :)
i dodam że nawet przy odłączeniu zasilania rolety było to ''cykanie '' ono dochodzi z okolic nadkola więc nie zawsze winny jest silniczek jak u poprzedników .

Kowal08
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Wrocław/Łódź

Post autor: Kowal08 » 01 lut 2018, 17:22

Dołącze do tematu ponieważ stało mi się to samo, tyle ze w a6 c6 i teraz pytanie brzmi, czy mogl by ktos wypisac jak po kolei wyjac tą półke a potem silniczek?? z góry dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga