Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI] Wtryskiwacze oznaczenie czy takie ważne?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucasd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2009, 12:56
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C5 2.5 TDI] Wtryskiwacze oznaczenie czy takie ważne?

Post autor: lucasd » 29 paź 2010, 22:16

Witam,
Muszę wymienić wtryskiwacze a jak wiadomo używane już mam więc chcę kupić nowe i tu zaczynają się schody ponieważ w aucie powinny być wtryski o nr. zwykłe 059 130 201 B sterujący 059 130 202 C .
Tylko po pierwsze ciężko już je znaleźć a jak już są to cena samego sterującego wynosi ok 1200 zł.
Na allegro znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/wtryskiwacze-audi-sko ... 81394.html
Generalnie rozmawiałem z człowiekiem i mówi że powinny pasować ale wolałbym upewnić się czy (teoretycznie) nie będzie jakiś problemów.Czytałem wątki na forum o wtryskach ale generalnie nikt jeszcze chyba nie próbował zamienić np.z litery B na literę G.
Powodem wymiany wtrysków jest poranna chmura białego dymu (czym zimniej tym większa)
Dla zainteresowanych logi z zeszłego roku: -a6-c5-25-tdi-prosze-o-analize-logow-vt16365.htm
Pompa wtryskowa wymieniana była na nową w serwisie Audi w 2007 roku i jej nr.059 130 106 CX
Regeneracja starych wtrysków ok 300 zł za szt.więc bardziej opłaca się kupić nowe.

Przy okazji będę zmieniał także rozrząd i mam zamiar kupić od tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/rozrzad-audi-2-5-tdi- ... 16552.html
(link od 180 ale na szybko nie znalazłem od 150) czy ktoś z szanownych forumowiczów brał taki zestaw u tego sprzedawcy?

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 30 paź 2010, 17:18

To ja dodam do 2 pytania że za 1500zł a więc nie wiele drożej niż na wskazanej aukcji będziesz miał kompletny rozrząd INA/CONTI z pompą wody DOLZ bądź SKF. Ja taki kupowałem miesiąc temu z tą pierwszą pompą bo podobno z SKF coś się dzieje a producent zwala na niefachowy montaż. Ja dokupowałem do tego zestaw naprawczy napinacza paska wielorowkowego za bodajże 120zł w ASO.

Awatar użytkownika
lucasd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2009, 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucasd » 30 paź 2010, 23:22

kowallubin, Dziękuje za podpowiedź na pewno skorzystam <piwo>

Piotruś, Oczywiście że szanuje pieniądze,moje wtryski były sprawdzane i nie są pierwszej młodości.Chyba pozostaje mi jednak poszukać takich samych jak moje.
Dziękuje i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga