Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] zminiarki CD - przeciągnięcie kabla+problem z radiem

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

[A6 C5] zminiarki CD - przeciągnięcie kabla+problem z radiem

Post autor: massive02 » 06 cze 2009, 23:35

Witam!

Kupiłem ostatnio zmieniarkę od Audi A4 ze stelażem oraz kablem (stelaż jeszcze nie dotarł do mnie, mam nadzieje, że będzie pasował).

Moja audica nie miała wcześniej zmieniarki także nie było puszczonego ani kabla, ani przygotowanego miejsca na samo urządzenie.

Chciałbym się zapytać o przeprowadzenie kabla, wydaje mi się z tego, co czytałem na forum, że trzeba go puścić jakoś pod progiem od kierowcy. Rozumie, że muszę rozebrać sobie lewy boczek w bagażniku i dalej... jak wygląda dalsza droga? Chciałbym się przygotować przed montażem czy jakieś specyficzne narzędzia będą potrzebne czy trzeba podnośnik jeżeli idzie spodem, itp.

Mam też mały problem z wyjęciem radia. Kupiłem odpowiednie kluczyki do tego na allegro lecz nie daję rady. W prawym otworze po włożeniu kluczyka nie słychać "kliknięcia" zatrzasku lecz z tej strony daję radę wyjąć. Z lewej natomiast troszkę mocniej dociskając słyszę zatrzask lecz za cholerę nie mogę wyjąć. nawet pilnikiem próbowałem. Wysuwam z 2/3 mm radio i nie idzie dalej, jakieś patenty na to dobre ktoś ma?

eupeus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: eupeus » 22 cze 2009, 14:07

podczepiam się pod temat i również czekam na info jak to zrobić.

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 22 cze 2009, 14:40

zmieniarka jest po stronie kierowcy
odkrecasz osolne pod kierownica (ta co zaslania bezpieczniki)
nastepnie odkrecasz stopke na ktorej tzrymie sie noge i to obok po lewej stronie
wyciagasz listwe podlogi
sciagasz tylne siedzisko (wyrywajac ja do gory)
jak nie chcesz sciagac boczku bagaja to kabel wciskasz miedzy boczkiem a podloga spokojnie ci wejdzie i nic nie ebdzie widac
podlaczasz skladasz i dziala <ok>

Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: massive02 » 22 cze 2009, 14:46

alukard pisze:zmieniarka jest po stronie kierowcy
odkrecasz osolne pod kierownica (ta co zaslania bezpieczniki)
nastepnie odkrecasz stopke na ktorej tzrymie sie noge i to obok po lewej stronie
wyciagasz listwe podlogi
sciagasz tylne siedzisko (wyrywajac ja do gory)
jak nie chcesz sciagac boczku bagaja to kabel wciskasz miedzy boczkiem a podloga spokojnie ci wejdzie i nic nie ebdzie widac
podlaczasz skladasz i dziala <ok>
dzięki wielkie! :)

eupeus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: eupeus » 22 cze 2009, 23:58

THNX :mrgreen:

Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: massive02 » 30 cze 2009, 12:54

jeszcze jeden mały problem, przerzuciłem już kabel przez cały samochód, od bagażnika pod stopkę pod lewą nogę kierowcy. tam po zdjęciu jej jest taki otwór. teraz jak dalej do radia przerzucać to? jakoś pod chodniczkiem czy w górę innymi drogami?

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 01 lip 2009, 09:39

mozesz pod mozesz nad :) nie ma znaczenia
najlepiej zeby leciala juz po jakichs kablaz z instalacji samochodu

Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: massive02 » 05 lip 2009, 02:07

Ok. Udało się.

Zrobiłem to tak (po przeprowadzeniu do okolic sprzęgła). Wpierw zdejmujemy osłonę pod kierownicą, tą nad kolanami. Rozbieramy stopkę na nogę po prawej stronie od sprzęgła oraz ściankę obok niej (trzeb zdjąć też listwę lewego progu by móc zdjąć ściankę, jest na zatrzaski także delikatnie aczkolwiek pewnie). Pod ścianką leci wiązka kabli z którą trzeba puścić przewód od zmieniarki. Teraz są dwie drogi by przepuścić ten kabel do środkowej części samochodu. Jedna jest nad układem kierowniczym - wraz z grubą wiązką kabli - lecz dojście jest tam dość ciężkie. Druga droga to spodem (pod układem kierowniczym) lecz by uniknąć miotania się kabla w tą i w tamtą puszczamy go poprzez dwie wystające metalowe druty zakończone spiralą.

Jak już zrobimy to wszystko pozostaje wcisnąć kabel do konsoli środkowej w odpowiednie miejsce, to już chwila robot. Wystarczy wyjąć radio, a prześwity (można dopomóc sobie latarką) powinien wskazać nam odpowiedni otwór.

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 28 paź 2010, 00:23

Witam. Podłączam się pod temat: Mam A6 2002r z radiem chorus 2. Chcę zmieniarkę cd najlepiej do schowka ale i bagażnik może być. Co kupić co zrobić aby ugryźć temat? Zacznijmy od schowka? Czy to możliwe i czy obejdzie się bez większej rzeźby? Mógłby mi ktoś wskazać aukcję na allegro co potrzebuję? Dzięki za pomoc!! :)

[ Dodano: 2010-10-28, 22:06 ]
Mógbły ktoś zamieścić zdjęcie zmieniarki 6CD w schowku w C5? Pomogłoby mi to w ocenie czego potrzebuję...

tomekb164
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2009, 17:57
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: tomekb164 » 29 paź 2010, 09:09

Witam, kupiłem zmieniarkę, podłączam i nic sie nie dzieje. Nie można wysunąć kasety.
Potrzeba jakiegoś kodowania aby włączyć zmieniarkę? Dodam że styki w męskim kablu są trochę zaśniedziałe, ale popsikałem je WD40 bez widocznych efektów.

Awatar użytkownika
massive02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: massive02 » 29 paź 2010, 13:03

tomekb164 pisze:Witam, kupiłem zmieniarkę, podłączam i nic sie nie dzieje. Nie można wysunąć kasety.
Potrzeba jakiegoś kodowania aby włączyć zmieniarkę? Dodam że styki w męskim kablu są trochę zaśniedziałe, ale popsikałem je WD40 bez widocznych efektów.
Jak nie można wysunąć kasety to nie działa zmieniarka. Słyszysz może być coś się w niej działo ? Może jeszcze do niej prąd nie dochodzić także sprawdź to też.

tomekb164
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2009, 17:57
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: tomekb164 » 29 paź 2010, 20:04

Nic nie słychać.
Czy dochodzi prąd sprawdzę jutro wieczorem.

Jeżeli nie dochodzi, to czeka mnie pewnie demontaż połowy tapicerki samochodu i sprawdzenie kabla?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga