Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] ÂŹle funkcjonujące oświetlenie

Wnętrze
ODPOWIEDZ
mily

[Audi A6 C5] ÂŹle funkcjonujące oświetlenie

Post autor: mily » 24 paź 2010, 12:51

Witam,

Mam problem z tylną listwą oświetleniową (mówię tu o głównym oświetleniu a nie o oświetleniu do czytania).
Tylna listwa nie reaguje na pozycję przełącznika "0-1-drzwi". Bez względu jak jest ustawione to listwa i tak się nie świeci, zapalić ją mogę tylko z przedniego panela (jeżeli na przednim panelu ustawię na 1 to zapala się też tylna, i jak już się pali to również nie reraguje na położenie przełącznika "0-1-drzwi" na tylnej listwie).

Miał ktoś już taki problem?? Ja jestem elektrotechnikiem i nie bardzo orientuje się w elektronice, myślałem że to jest podłączenie na zasadzie wsuwek i ktoś wymieniając żarówkę zakręcił się z wtyczkami (i pewnie z tym sobie bym poradził), ale tam jest układ scalony zasilony z kostki więc nie ma takiej możliwości. Tak myślę że może gdzie w Vag-u jest namieszane sterowanie (jak kupiłem ten samochód to większość sterowników było zresetowanych, stało się tak po podmianie akumulatora, więc może ten sterownik od komfortu też jest rozregulowany i poprostu trzeba włączyć mu opcję tylnej listwy ???)

piotrekr79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:23
Lokalizacja: Zamość

Post autor: piotrekr79 » 24 paź 2010, 16:40

dołączę się do tematu u mnie też tak samo jest i już nie wiem czy tak ma być czy jest coś zwalone a nawet przy otwieraniu drzwi to też świeci tylko przód a tył wcale a oświetlenie na nogi świeci w porządku
Piotr

Awatar użytkownika
DawidM3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 29 paź 2009, 08:21
Lokalizacja: War Maz

Post autor: DawidM3 » 24 paź 2010, 18:01

U mnie przy otwieraniu drzwi świeci tył i przód, ale żeby włączyc główne z tyłu muszę włączyć z przodu to chyba musi tak być że kierowca steruje oświetleniem żeby go nie oślepić ,tak mi się wydaje.

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 24 paź 2010, 18:49

Jak kupiłem auto to też tak było, wyjąłem całą lampkę z tyłu i na stół, coś tam nie łączyło, tylko już nie pamiętam co, chyba coś podginałem w przełączniku, świeci do dzisiaj, także warto sprawdzić.

mily

Post autor: mily » 25 paź 2010, 00:24

Raf4rb pisze:Jak kupiłem auto to też tak było, wyjąłem całą lampkę z tyłu i na stół, coś tam nie łączyło, tylko już nie pamiętam co, chyba coś podginałem w przełączniku, świeci do dzisiaj, także warto sprawdzić.
Lampka na stół i się okazało że są dwa zimne luty, po poprawieniu ich działa i jestem mega zadowolony.
Aha ma prawo coś nie łączyć bo pierwszy raz widziałem taką konstrukcję. ÂŁączenie między oświetleniem a układem scalonym odbywa się poprzez kawałem metalu który wchodzi w sprężynujące dwie łapki. Konstrukcja dziwna ale dla pewności można te łapki dognieść, żeby dobrze trzymały ten metal.

Zostało mi tylko dojść co to za błąd i będzie super:
01559 - Drivers Door
59-00 - Can't Unlock

Pewnie któraś krańcówka nie łapie.

skorpion771030
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2010, 15:16
Lokalizacja: Płock

Post autor: skorpion771030 » 29 paź 2010, 21:07

Tak jak "mily" napisał.Dzisiaj u siebie wyjąłem tylną lampkę, polutowałem zimne luty i teraz działa tak jak powinna :lol: .Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga