Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 TipTronic 2.5TDI] Plamy oleju pod samochodem

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
oski1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:24
Lokalizacja: Tczew

[A6 C5 TipTronic 2.5TDI] Plamy oleju pod samochodem

Post autor: oski1984 » 12 paź 2010, 06:46

Witam ;-)
Na wstępie chciałbym napisać, iż problem pojawił sie dopiero po wymianie skrzyni.
No i meritum sprawy ostatnio zauważyłem małe plamy oleju pod samochodem, początkowo myślałem że to resztki oleju które sie rozlały po wymianie,ale niestety nie :-?
Co dziwne obie misy są czyste w olej skrapla się po stronie kierowcy mniej więcej zaraz pod półosią. Czy jest możliwe, że cieknie gdzieś może z przegubu wewnętrznego czy skrzynia :?:
Ten lans jest zarezerwowany :)

Johanes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 21 mar 2010, 18:28
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Johanes » 14 paź 2010, 18:48

Sprawdź przekładnię kierowniczą i czy nie ubywa oleju w zbiorniczku układu wspomagania.

roberte313
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:10
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: roberte313 » 16 paź 2010, 11:19

w moim przypadku było tak :
jakiś czas po zakupie auta stwierdziłem że są plamki oleju pod silnikiem , sprawdzałem poziom przed zakupem i było oki , za to jak sprawdziłem ten poziom po paru dniach na zimnym silniku okazało się że oleju jest zbyt dużo no i pewnie znalazł sobie drogę ucieczki , pokapał jakiś czas i przestał poziom spadł troszkę poniżej max i przestało :) :) <ok>

Awatar użytkownika
Colin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 258
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:35
Lokalizacja: Holandia/Slask

Post autor: Colin » 25 paź 2010, 22:35

oski1984, mialem to samo po wymianie skrzyni przyczyna u mnie byl uszczelniacz miedzy skrzynia a silnikiem po kilku telefonach do roznych firm zajmujacych sie automatami dowiedzialem sie ze jest to ewidentny blad montazu skrzyni ktory niestety sie czesto zdarza i niestety nie obedzie sie bez ponownego zdemontowania skrzyni i zalozenia jej poprawnie
moja rada jedz do tego kto zakladal ci skrzynke i niech to sprawdzi bo ubytki oleju w tym przypadku to kosztowna zabawa :-/
AUDI- TAM GDZIE WOLNOŚć JEST STANDARTEM
chwilowo Golf MK3 2.0
Obrazek

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 26 paź 2010, 07:43

oski1984, Colin, ma racje w 99% bez zoabczenia tego na zywo jest to uszczelniacz miedzy polosia a skrzynia biegow- pewnie czesc nie droga ale duzo roboty przy jej wymianie. Wszytsko zalezy od sprawnosci mechnika! Uszczelniacz najlepiej oryginal lub bardzo bardzo dbry zamiennik, by po zlozeniu nie bylo podobnych problemow. Tak na marginesie po wyjeciu polosi i skrzyni powinien mechnik od razu ci wyminic te uszczelniacze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga