Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] nowe radio - przód gra ciszej dlaczego?

Car Audio
Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

[A6 C5] nowe radio - przód gra ciszej dlaczego?

Post autor: Siara_nh » 17 wrz 2010, 21:25

Witam koledzy założyłem wczoraj radyjko alpine 9882ri gra bardzo ładnie i jestem zadowolony , aczkolwiek suba musze zakupić:) ....nurtuje mnie taka sprawa ze przód gra ciszej nie wiem dlaczego czy to normalne? w radiu wszytsko jest ustawione dobrze nawet bawiłem się że załączałem bardziej przód ale generalnie efekt jest taki że te głośniki grają ciszej ...to jest wina głośników? czy tak fabrycznie audi ustawiało,...czy mam nowe przewody pociągnąć.
proszę o poradę

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 08:29

Witam, moim amatorskim zdaniem to raczej na 99% nie wina kabli, nie aż taka różnica! Nie mówię, że nie ma wcale różnicy jakimi kablami idzie dźwięk, bo jest! Ale jak napisałem wcześniej, nie aż taka jak tu opisujesz. Kiedyś czytałem o radiach tej marki na jakimś forum, że grają bardzo ładnie, a najładniej starsze modele (chyba 9812 czy jakoś tak), lecz dość ciężko je odpowiednio ustawić. Ktoś pisał, że bez instrukcji ani rusz. Ja tam nie miałem alpiny, więc nie poradzę za wiele, ale może warto usiąść wieczorkiem przy herbacie i instrukcji, albo poszukać na jakimś forum alpine. Jestem amatorem w car audio, ale kiedyś też słyszałem, że niektóre radia maja takie funkcje, czy tam filtry, że jak jest duża różnica między mocami w głośnikach, radio samo automatycznie zmniejsza ją odpowiednio na wyjściu, tak aby w rezultacie wszystkie grały równo. Może masz taką funkcję u siebie tyle nie włączoną. A nie masz tyłu przez wzmacniacz puszczony, a przodu nie?

Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Siara_nh » 21 wrz 2010, 10:39

hmm..ja w sumie to troche jestem zorientowany w temacie bo przez kilka lat robiłem znajomym nagłośnienia , wiadomo nie profesjonalnie, ale coś się tam znam i własnie się nigdzie nie spotkałem z takim przypadkiem jak u mnie , wzmaka napewno nie mam, funkcji takiej jak opisujesz też nie mam dlatego nie wiem czy tak mają audi czy ktoś coś tam kombinował czy to wina radyjka

axi13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: axi13 » 21 wrz 2010, 10:55

ja też u siebie zmieniłem radio z ori na takie z mp3 i też u mnie przód gra zdecydowanie słabiej. pomimo zastosowania adaptera phonocara 4/190 i połączeniu tak jak powinno niestety nie jest ma ktoś jakieś pomysły?

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 11:43

Siara_nh, a czy nie bedzie to problem nastepujacy?ze tylne glosniki sa zasilane sygnalem tylko a wzmacnia sie to w glosnku?tzn ze tylne glosniki sa aktywne?z radia zasilany jest przod a tyl jest zasilany z tych wzmacniaczy w glosnikach...albo dalsza zabawa z radiem i ustawieniami albo poprostu podlaczenie tylnych glosnikow nowa instalacja bezposrednio do radia.mam to radio i nie mam z nim takich problemow.sproboj podpytac kolege A6tdi on jest kozak od tego modelu radia potrafi to tak zestroic ze jest filharmonia w aucie.pozdro

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 12:13

O to nie wiedziałem, że audi miała takie rozwiązania jak aktywne głośniki. Ja niestety, a może "stety" mam hertz-e z tyłu pod wzmacniaczem i jestem naprawdę z nich zadowolony dają nawet dobry dźwięk i mocny basik!! Naprawdę polecam tą firmę :-)

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 14:18

aktywne systemy poajwily sie juz w 100c4 a moze i wczesniej .hertz jest oki.jednak trzeba pamietac ze zabawe z tymi glosnikami trzeba zaczynac i kontynuowac sukcesywnie...165mm odseparowany z przodu.135mm odseparowane z tylu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 15:39

Tylko nie mów, że weszły ci kolego 16,5 w orginalne miejsca w przednich drzwiach :shock: ? Ja sie zastanawiałem czy tam 13 wejdzie? Chodzi mi o to, aby nic nie demontować i żeby to jakoś wyglądało.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 15:43

kazrafal, nie mowielm ze weszly w oryginalnze miejsca.ale nie mowilem tez ze to bylo bez klopotow i kosztow i rezania tapicerki.poszly tzw.taszki na dzwi fotki w moim aucie .spisuje sie wysmienicie i na klub jest znizka .slupki obijalem sam alcantara i montowalem gwizdki wiec jest kozacko.radyjko jak i kolega otwierajacy temat...tych radii u nas jest w sumie chyba ze 4-5 sztuk w samym olsztynie.wiec to napewno dobry wybor.

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 15:56

A może fotostory całej produkcji? Bo, że gra dobrze to nie mam najmniejszych wątpliwości!!

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 21 wrz 2010, 15:58

Z tego co ja się dowiadywałem, to z tyłu głośniki powinny grać głośniej. Kumpel od instalacji car audio mi mówił. Nic u niego nie kupowałem, więc to była gadka po znajomości tylko.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 20:51

kazrafal, w moim aucie na forum masz forki.a foto story nigdy nie robie z prostego powodu zaczynam co prawda robic fotki ale tylko do momentu az otworze karton ze spraetem potem tqk mnie to pochlania ze nie mam glowy do takich zeczy.
nie ma opcji ze tyl ma grac glosniej.niz przod.nie jest to sposob an wyrownanie sceny.rownie dobrze mogl powiedziec ze prawe dzwi powinny grac glosniej bo sa dalej od kierowcy.sa juz co prawda radia lub raczej procesory ktore kalibruje sie mikrofonem...ale to juz duzo wyzsza szkola jazdy.pozdro

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 21:32

Przemcio, ktos na forum sprzedawal emulator zmieniarki z mp3 w dobrej cenie.podpinasz pod ori i nei masz klopotu.

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 21:41

tomkom1 widziałem, widziałem, twoje autko b. dużo pracy mu poświęciłeś więc SZACUN 4you! Ciekawa ta zabudowa w bagażniku no i ogólnie cacy odpicowana! Ale nie widziałem syczków w słupkach, albo za szybko skakałem po fotach. Ja zawsze jak kupię auto, to sobie mówię, że ni h....ja nic nie wkładam! Jednak po paru tygodniach... a może jakieś radyjko bo to co mam jest straszne, a jak jest radyjko, to może głośniczki no i kabelki żeby miało to ręce i nogi no i tak dalej :-P . Lubię jak coś powoli zaczyna się zmieniać na lepsze, a w szczególności jak robisz to sam. To daję dużo satysfakcji, a przynajmniej mi he he..

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 wrz 2010, 22:02

kazrafal, gdzies pod koniec sa gwizdki na fotkach w slupkach

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga