Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5TDi] Sprawdzenie rozrusznika

Elektryka
ODPOWIEDZ
McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

[A6 C5 2.5TDi] Sprawdzenie rozrusznika

Post autor: McKansy » 19 wrz 2010, 12:25

Witam,


Ponieważ szukałem dość długo jakichkolwiek informacji w internecie i niestety, ale nie znalazłem, dlatego też jestem zmuszony napisać ten temat tutaj na forum i oczekiwać, jak zwykle fachowej odpowiedzi kolegów :mrgreen:

Chodzi mi w dosłownym tego słowa znaczeniu - o sprawdzenie elektryczne rozrusznika, czyli mam wymontowany rozrusznik na stole, podłączam odpowiednio kable zasilające i chcę zobaczyć, czy bendix wyskakuje oraz czy sam wirnik się kręci :-) Tylko właśnie teraz te kable... które gdzie przyłożyć (wiadomo chodzi o +12V i masa)?

Chcę m.in. sprawdzić mój rozrusznik, tak więc postanowiłem zrobić zdjęcia mojego wymontowanego rozrusznika i opisać cyframi poszczególne złącza elektryczne, aby np. koledzy Piotruś lub pawelk600 mogli udzielić prostej i przejrzystej odpowiedzi, która zapewne przyda się wielu osobom :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Czytałem na innych forach, że masa to obudowa itd. ale co jedna odpowiedź, to inna, tak więc bardzo proszę Was o wypowiedzenie się ;-)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 19 wrz 2010, 21:38

wszystko sie zgadza co piszeAndi 2.5 tdi, ale tak dla wiadomosci tych co nie wiedza jak podlaczac: zawsze dluzsza sruba na automacie to + 12V ona laczy sie zwora z ta krotsza ktora jest podlaczona do napedu rozrusznika,a wsuwka lub popularny "kominek" w wiekszosci VW to masa (oczywiscie jesli chodzi o prawidlowe podlaczenie bo mozna "na krotko" podpiac na obudowe mase a na krotka srube +12V i chodzi sam naped bez wyrzucania bendiksu) :mrgreen:
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 19 wrz 2010, 21:52

O to mi właśnie chodziło - bardzo dziękuję Wam Panowie :-) Myślę, że tym razem temat nie zniknie gdzieś i będzie służyć wielu użytkownikom :mrgreen:

McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 20 wrz 2010, 13:54

pawelk600 pisze:
Mariusz-MN pisze:,a wsuwka lub popularny "kominek" w wiekszosci VW to masa
Mógłbyś rozwinąć to szerzej, bo na tą chwilę zrozumiałem to że, wg Ciebie Nr 3 ze zdjęcia kolegi McKansy to miejsce gdzie podłącza się masę do rozrusznika, a to byłby dla mnie największy szok od wielu miesięcy.... :shock:
Koledze chodzi zapewne o wytoczony element obudowy, przypominający "komin", widoczny na moim drugim zdjęciu - a to jest po prostu obudowa, czyli masa :-)

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 20 wrz 2010, 20:00

McKansy, pawelk600, automaty w rozrusznikach maja rozna kombinacje podlaczen masy ale sa 2 typowe:

1. zwykla wsuwka jak u kolegi McKansy,
2. tzw. "kominek" (czyli zwykla wsuwka obudowana plastikowymi sciankami, taka kostka)

tak sie mowi w warsztacie ktory zajmuje sie regeneracja rozrusznikow a w takim wlasnie pracuje a dokladnie zajmuje sie wlasnie regeneracja tych automatow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga