Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 2.5 v6] jazda na Bio-estrze

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

[a6 2.5 v6] jazda na Bio-estrze

Post autor: grzessmolar » 30 sie 2008, 22:37

jeżdził już ktoś na bio-estrze :?: :?: :?:
jak tak to jakie zmiany zauwżyliście, jeśli zauwżyliście :?: :?: :?:
czy te silniki w ogóle mogą jeżdzić na tym paliwie :?: :?: :?:
pytam bo z ciekawości zatankowałem 20litrów i na razie jedyna zmiana to ,to że przydymia przy odpalaniu jak jest zimny :idea:
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

Artur27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 493
Rejestracja: 07 cze 2008, 20:49
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artur27 » 30 sie 2008, 23:55

Bio ester czyli bio paliwo tak ?
jeżeli tak to ja na tym jeżdżę silnik jest trochę słabszy i nic innego nie zdążyłem zauważyć
Obrazek
Marzenie Każdego z nas

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 31 sie 2008, 01:12

tak bio-paliwo
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, 19:21 przez grzessmolar, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

Awatar użytkownika
ralf30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 218
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: ralf30 » 31 sie 2008, 10:21

Ja też na tym śmigam i jest ok.Bioester ze stacji BLISKA.ÂŚmierdzi troche frytkami i auto jest troche słabsze.Po 200km po zatankowaniu filtr paliwa był do wymiany bo bioester ma silne właściwości rozpuszczające i wypłucze cały syf ze zbiornika
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 31 sie 2008, 14:34

co do bio paliwa z bliskiej nie tankowalem ale ojciec zalal i tak jak wyzej wyplukalo mu wszystko razem ze srodkiem filtra i do roboty wtryski i pompa w T4 2002r
Audi Back On Track :)

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 31 sie 2008, 19:29

Bio-ester ponoć jest lepszy od zwykłej ropy właśnie ze względu na te właściwości czyszczące <hmm> filtra jeszcze nie sprawdzałem,ale jest słabszy czyli automatycznie jest większe spalanie więc czy jest "sęs" go tankować <hmm> <hmm> :?: :?:
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

Awatar użytkownika
martino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Góra Śląska

Post autor: martino » 31 sie 2008, 20:58

DonVip pisze:co do bio paliwa z bliskiej nie tankowalem ale ojciec zalal i tak jak wyzej wyplukalo mu wszystko razem ze srodkiem filtra i do roboty wtryski i pompa w T4 2002r
Jesli miał paragon ze stacji i opinie rzeczoznawcy bym sprawe skierował do sądu-jak to jest mozliwe, że coraz powszechniej stosowane paliwo powodu takie spustoszenie w silniku?
Ja lałem do 1.9 TDI bio i zaczeło mi lekko ciec z pod wtryskiwaczy.
Audi A6 2.5 TDI AEL Avant Proline z przebiegiem ponad pół mln km



Vorsprung durch Technik

"Ropa daje kopa:-)"

birdman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:53
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: birdman » 31 sie 2008, 21:13

Ja spalilem juz jakies 150 litrow bio i nie zauwazylem zadnych efektow ubocznych (no po za iloscia kasy w kieszeni ;] ). Za jakies dwa tygodnie bede wymienial olej to zobacze tez jak tam filtr paliwa.

Awatar użytkownika
Murzyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 506
Rejestracja: 28 sie 2008, 14:38
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 31 sie 2008, 23:02

grzessmolar - bylo to zalewac jak jeszcze bylo dostepne na rafinerii trzebinia - bylbys zachwycony. Na bliskiej w Chrzanowie jest takie se.... wole normalna rope z rafinerii, ktora jest o niebo lepsza niz z jakiejkolwiek innej stacji.

Bio mozna stosowac w kazdym naszym aucie chyba do 04r - wtedy wymienili przewody paliwowe na inne i niestety cos sie w nich rozpuszcza przy pochodnych OR.

Plusy bio, to\
przedewszystkim wyzsza energetycznosc - auto moze wydawac sie bardziej elastyczne (minimalnie)
wlasciwosci czyszczace
cichsza praca
tlusty - lepsze wlasciwosci smarujace

minusy
wyzsza o 1C tenp zaplonu
zapach frytek.

Osobiscie polecalbym to do diesli PD - lubia rzepak :) Przy VP roznica jest znikoma

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 01 wrz 2008, 00:01

Murzyn, do rafineri mam 8 km więc jak mam zalać za 100 to wole tam jechać chciałem poprostu wyprubować :mrgreen: ale jakoś tych frytek nie czuje
:mrgreen: :mrgreen:
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

Awatar użytkownika
Murzyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 506
Rejestracja: 28 sie 2008, 14:38
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 01 wrz 2008, 00:31

hehe no na bio z bliskiej slabo czuc, z rafinerii bylo bardziej.
Tak BTW - nie wazne jest 8km... teraz mieszkam na slasku i staram sie zawsze tankowac na Rafinerii jak tylko jestem w KCH. Jakosc paliwa jest poprostu KOX w porownaniu do jakiejkolwiek innej stacji :mrgreen:

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 01 wrz 2008, 00:58

jakość paliwa na rafineri mimo jej klopotów jest na wysokim poziomie <brawo2> <brawo2>
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

zwykły $
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:05
Lokalizacja: Jestem ślązakiem /EPKT

Post autor: zwykły $ » 01 wrz 2008, 09:30

Pracowałem jako kierownik stacji paliw przez 7 lat i mogę stwierdzić następująco:
Oryginalnego BIO DIESLA produkowała rafineria trzebinia. Składał sie on w 80% z podstawowych składników używanych do produkcji normalnego DIESLA reszta to bio estry na bazie komponentów roślinnych. Paliwo jeśli "oryginalne" jest jak najbardziej bezpieczne dla samochodów pod warunkiem ich dobrego stanu technicznego . Mam tu na myśli różnego rodzaju oringi,uszczelki gumowe na elementach układu paliwowego np. tłokorozdzielaczy w pompach paliwowych. w przeciwnym razie może dojść do ich rozpuszczenia. Wiadomo że żaden z nas nie będzie rozkręcał pompy paliwowej żeby sprawdzić czy może lać BIO DIESLA ale tą uwagę napisałem bardziej dla osób które regenerowały pompy w swoich cackach i przy okazji chciały by wiedzieć czy im to nie zaszkodzi. Odchodząc 2 lata temu z branży paliwowej pamiętam że ze względu na brak dotacji z uni europejskiej dla rolników produkujących produkty bazowe bio estrów czyli rzepak koszt produkcji litra BIO DIESLA był nie opłacalny w SPAM do normalnego paliwa. W związku z tym zaprzestano produkcji. Wszystkie spotykane do tej pory BIO DIESLE byly ich kopiami (podróbami) czasami lepszymi a czasami gorszymi. Wiem że przez 2 lata od mojego odejścia dużo mogło się zmienić ale z opninią jest jak z d.pą każdy ma swoją.
Pozdrawiam wszystkich. Seba

Awatar użytkownika
Murzyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 506
Rejestracja: 28 sie 2008, 14:38
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 01 wrz 2008, 13:50

Tu masz racje. Wlasnie tak 2 lata temu przestali to produkowac. Pozniej wznowili (rafineria T ma najnowoczesniejsza beze bodajze w europie do wytwarzania biodiesla) i sprzedawali to na swojej stacji. Paliwko naprawde super. Pozniej jak orlen przejal kolejne udzialy w rafinerii stwierdzil, ze Bio moze byc sprzedawane tylko na stacjach Orlen i Bliska - rafineria jest pod szyldem petrochemi... i juz nie moga sprzedawac BIO nawet jak je produkuja. Smieszne :lol: Co do jakosci na innych stacjach to wiadomo - troche transport przychrzci, troche wlasciciel stacji i juz mamy paliwo takie se.

Awatar użytkownika
ralf30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 218
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: ralf30 » 01 wrz 2008, 16:03

Moim zdaniem bioester na stacji Bliska jest ok bo jest to siec Orlenu a tam nie mogą sobie pozwolic na kanty.I tylko tam tankuje.Na innych bym nie ryzykował.Cena bioestra z 1.09.2008r to 3.90zł ;-)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga