Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1,8t APU] Uszkodzona turbina

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
rafaÂł

[A6 C5 1,8t APU] Uszkodzona turbina

Post autor: rafaÂł » 11 wrz 2010, 20:09

Koledzy sprawa jest taka ze ostatnio oddałem autko do znajomego na warsztat.Naprawde zrobil kawał dobrej roboty i za niewielką kaske a co sie liczy najbardziej,tylko ze podpiął furke pod kompa i z turbina jest cos nie tak.Zdemontował ją a tu ku zdziwieniu turbo OK tylko jest ułamana klapka od regulacji powietrza,a najlepsze jest to ze nic nie uszkodzila tylko ta klapka wbiła sie w katalizator.Teraz nie wiem czy dac ta turbine na regeneracje (i ile to kosztuje) czy szukac jakieś po regeneracji.Z góry dziekuje za pomoc <piwo>

Awatar użytkownika
dark79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 22 mar 2009, 20:48
Lokalizacja: Penge/London

Post autor: dark79 » 11 wrz 2010, 22:44

z tego co opisujesz to ulamala sie klapka od wastegate'a, ja bym szukal drugiej turbiny, nawet padnietej i przelozyl ta klapke jak wirnik nie ma luzow i nie leje olejem

krz221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2010, 20:27
Lokalizacja: krosno

Post autor: krz221 » 11 wrz 2010, 23:17

u mnie była taka historia że naprawiałem tulejkę od klapki i sama klapka była spawana i pochodziła miesiąc i klapka sie zaczęła zacinać tzn albo nie otwierała sie wcale albo cały czas była otwarta nie polecam takiej naprawy

rafaÂł

Post autor: rafaÂł » 16 wrz 2010, 16:38

http://allegro.pl/item1226570024.html Man nadzieje ze to zalatwi mój problem i wreście zobacze co te autko potrafi :lol:

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 27 wrz 2010, 17:12

koledzy ma mtakie pytanie: od niedawna jestem posiadaczem A6 1.8T. Podczas jazdy normalnej w trasie gdy przyspieszam wyraźnie odczuwam "kopa" dopiero od 3tys obr. Czy to jest normalne?? Czy nie powinien silnik wyraźnie ciagnać juz od 2200obr ???Możliwe że cos jest nie tak z turbinka lub jej osprzętem? Dodam ze polski wag nie wywalił wbłędów związanych z silnikem
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga