Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5 TDI Avant] jak wymienia sie amortyzatory z przodu

Zawieszenie
Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 01 wrz 2010, 10:01

ryba80, gdobrydnio, panowei moze tak konkretniej?jakies szczegoly a nie tylko ze latwo itp...podajcie kolejnosc co robiliscie.jakie narzedzia potrzebne itp.

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 01 wrz 2010, 10:07

no by się przydało

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 01 wrz 2010, 10:38

potrzebne klucze do rozkręcenia poduszki od góry (3 śruby), klucz do śruby centralnej amortyzatora (najlepiej gięty oczkowy), imbus do przytrzymania wkładu amortyzatora. Rozmiarów nie podaje bo auta już dawno nie mam - wszystko widac od góry podnosząc maskę, nie powinno byc problemu z dopasowaniem. Potrzebny jest jeszcze jekiś sposób na odkręcenie kapsla na rurze który trzyma wkład w goleni - ja użyłem klucza do rur.

kolejność: odkręcasz centralną nakrętkę amortyzatora przytrzymując tłok amorka imbusem (musi byc mocny - czasem ciężko to odkręcić), potem 3 śruby poduszki amortyzatora i po zdjęciu tej poduszki już widzisz ładną dziurę którą wyjdzie wkład. teraz trzeba odkręcić kapsel i po prostu wyjąć wkład do góry (może być zassany w goleni ale spokojnie - wyjdzie)

przed montażem nowego wkładu musisz przełożyć kapsel, w razie zużycia założyć nową osłonę i odbój. do rury goleni wlej "kapke" oleju - nie za dużo żeby wkład siadł do końca.

Montaż w odwrotnej kolejności. trzeba będzie się trochę posiłować z naprowadzeniem tłoka amortyzatora do otworu w poduszce - ja robiłem to za pomocą imbusa którym przytrzymywałem przy odkręcaniu
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

Awatar użytkownika
kolco11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2010, 14:57
Lokalizacja: Police /Szczecin

Post autor: kolco11 » 22 sty 2011, 19:59

dzis wymieniałem amortyzatory,odboje i osłony z przodu metoda od góry ,wszystko poszło sprawnie sam sobie poradziłem ,lecz mam peknieta poduche i bede musiał dokupic i wymienic -jaką kupic ?po montażu przejechałem sie i dochodzi do moich uszu dziwne skrzypienie ,wszystko dobrze skrecone kapka oleju też wlana ,popieram to najszybsza metoda wymiany amorów , ja wstawiłem komplet sachs gazowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl