Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 napinacz paska klinowego - ułamało go w połowie ]

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

[a6 c5 napinacz paska klinowego - ułamało go w połowie ]

Post autor: Patryś » 28 sie 2010, 16:23

Witam mam pytanie.jechałem wolno na 2 biegu i zaczałem dodawac gazu tak normalnie a tu jak cos nie jeb...ie .Patrze pali sie ładowanie zjechałem 300 metrów na cpn patrze a tam pasek klinowy spadł :/ Znalazłem przyczynę ułamał sie napinacz od paska klinowego.Wczesniej pasek chodził płynnie nic nie latał na boki .Koło na wale tez ładnie smiga bo sprawdziłem.Szukam przyczyny pekniecia tego napinacza.a może zmęczenie materiału ?? na napinaczu wybity rok 97 :-)

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 28 sie 2010, 17:10

Jeśli na na nowym napinaczu będziesz miał drgania paska sprawdź koło pasowe alternatora. Powinno mieć luz z delikatnym oporem w jedną stronę, a w drugą ciągnąć

Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Patryś » 29 sie 2010, 08:26

A lepiej kupić nowy napinacz ? czy uzywany z allegro i tylko założyć nową rolke ?

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 29 sie 2010, 08:30

Nikt nie da Ci gwarancji, że ten używany wytrzyma chociaż parę miesięcy. Kup nowy poleca Ruvile, to tylko pakowacz ale w środku marka INA.

mart73301

Post autor: mart73301 » 29 sie 2010, 08:45

Patryś pisze:Szukam przyczyny pekniecia tego napinacza.a może zmęczenie materiału ?? na napinaczu wybity rok 97
Na 100% zmęczenie materiału. Miałem niedawno to samo. W środku jest z tego co zauważyłem zwykła stalowa sprężyna. Po tylu latach miała prawo pęknąć. Kup nowy i będziesz miał z głowy. Koszt ok. 200 zł. Pzdr.

Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Patryś » 29 sie 2010, 10:25

Dzięki za informacje i za zainteresowaniem sie tematem.Szukałem przyczyny w pracy silnika ale nic złego nie zaobserwowałem.

Awatar użytkownika
Rikardo8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:30
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Rikardo8 » 06 wrz 2010, 07:58

Witaj!
Mogę potwierdzić. Zmęczenie materiału. Tego lata mialem to samo. W pewnym momęcie uslyszałem hałas i czuję, że brak mi wspomagania oraz zapalają sie kontrolki od ladowania. zaglądam a pasek rozdarty na strzępy. Hol do mechanika i naprawa. jednak przy próbie zalożenia nowego paska mechanik stwierdza, żę to napinacz winien. Pękła w nim spręzyna i napinacz zmieniał kąt ułożenia co powodowało, że pasek zwaliło i zmieliło.
Nowy napinacz oczywiście zamiennik dośc dobrej firmy kosztował 280 zł.
Pozdrawiam!

Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Patryś » 11 wrz 2010, 19:11

Dzieki Panowie za pomoc i podpowiedzi .Wymieniłem wszytsko co sie dało nawet zainwestowałem przy okazji w rozrzad tylko że: Po wymianie rozrzadu tak jak by cos głuchego pukało pukpukpuk auto wkreca sie jak durne zapierdziela na kazdym biegu w miare pozytywnie .Choć zawsze po wymianie rozrzadu mam wrażenie ze mi auto gorzej jedzie nie wiem czemu tak mam.Pukania nie było a teraz jest mam wrazenie ze tak dziwnie pracuje pompa wody wirnik z tworzywa sztucznego jakiegos tam.hmm :/

casawnuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2013, 17:11
Lokalizacja: gliwice

Post autor: casawnuk » 06 cze 2013, 20:06

Patryś pisze:Dzięki za informacje i za zainteresowaniem sie tematem.Szukałem przyczyny w pracy silnika ale nic złego nie zaobserwowałem.
Witaj tak myślę czy aby nie masz jakiś naprężeń względem podpory silnika po prostu może miałeś wymienianą jakąś poduszkę więc poluzuj wszystkie sruby od poduszek poszarp trochę silnikiem na boki by się sam ustawił i skręc ponownie na poduszkach może coś to pomoże. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga