Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 V6 TDI] Ciezko odpala pierwszy start.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chanky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:23
Lokalizacja: DĂźsseldorf/Bydgoszcz

[A6 C5 2.5 V6 TDI] Ciezko odpala pierwszy start.

Post autor: chanky » 19 sie 2010, 18:39

Dzien Dobry,

mam juz powoli dosc od mojego Audika, jestem teraz w polsce i chce to w koncu dac zrobic.
Chodzi o to ze rok temu siadla mi pompa wtryskowa.
Wymienilem na nowa.

Wszystko ladnie, tylko ze jak startuje rano czy po poludniu Samochod pierwszy raz w dniu, to bardzo dlugo musze mu krecic. Z poczatku smuga poszla z wydechu. Teraz nowym Przeplywomierzem juz tego nie robi zakopci na chwile na bialo i chodzi znow normalnie.

W czasie jazdy czasem jest tez tak ze przysieszam np prz 80km/h przyduszam mu i jak by sie dlawil. nic sie nie dzieje. dopiero po momencie jak jeb*** to jest ok.

Co to by moglo byc?
Bo na razie zadnego Elektryka nie moglem znalesc ktory by sie ze mna umowil na czas albo mi nic nie mogl powiedziec bo niby wszytsko ok.

Moze mi ktos kogos poleciec w Rejonie Bydgoszczy?

PS: Nie ma zadnych Bledow w spisie.

Podzrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
chanky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:23
Lokalizacja: DĂźsseldorf/Bydgoszcz

Post autor: chanky » 19 sie 2010, 23:16

oli80 pisze:Wygląda na to że się zapowietrza jak dłurzej postoi,posprawdzaj wszystkie węrze paliwowe,te od przelewów też,morzliwy jest jeszcze filtr paliwa i zaworek który znajduje się na nim.Tak więc masz co robić :mrgreen: <ok>
Filtr Paliwa jest nowy.

Werze jutro sprawdze tylko na prawde jest dziwne ze, on sie na prawde dlawi w przyspieszeniu.

Np jade 80-90
przydusze mu troche. Co sie dzieje.... nic. Dopiero jak mu przydusze 1/2 PEdalu zredukuje mi Atuomat bieg no i troszke sie zbujnie, ale tez nie wiele.
Dobra 150PS to nie wiele i wiem ez ze ma turbo dziure. On szedl przed wymiany pompy sto razy lepiej.

Dziekuje ci za twoja odpowiedz.

Pozdrawiam
Tomek

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 20 sie 2010, 09:24

ja się też bujałem z porannym odpalaniem, musiałem z 5 sek zakręcić żeby odpalił. Wymieniłem węże przelewowe - nic, wymieniłem podkładki pod przelewami wtrysków - nic dopiero jak wymieniłem podkładki pod przewodami przy samej pompie (na powrocie bo te drugie za małe kupiłem) problem ustąpił jak ręką odjął pali od strzała. spróbuj koszty znikome. tylko proponuję wymienić wszystkie przelewy+przy pompie. ;-) jak nie pomoże to musisz niestety szukać dalej - powodzenia. <ok>
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 20 sie 2010, 10:13

Przerabiałem u siebie podobny temat. Co prawda to AFN ale to bez znaczenia.
chanky pisze:Filtr Paliwa jest nowy.
Wymieniałeś sam czy mechanik?

U mnie po wymianie też się kosmos stał - ja kręciłem 15-20 sekund. Co się okazało po długiej walce??

11 letnie zaciski na wężach paliwowych do filtra się rozszczelniły podczas manewrowania filtrem pod maską. Nie musiałem ich ściągać u mnie do wymiany filtra. Nie wiem jak u Ciebie.

Podsumowując - sprawdź wszystkie przewody paliwowe, spróbuj sie podciągać, chyba że masz oryginalne - niezaciągalne. Kosztują kilka groszy (2,5 zł/szt>)

Pozdro.

Awatar użytkownika
chanky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:23
Lokalizacja: DĂźsseldorf/Bydgoszcz

Post autor: chanky » 20 sie 2010, 11:10

Dzieki za wasze odpowiedzi.

Filtr zostal wymieniony dopiero po tm jak sie te cyrki zaczely z tym odpalaniem.

Dzis siade i bedesie przygladal pompie.
Jest od strony silnika wilgotna i zapach ropy czuc.

Jak cos znajde zglosze sie i dorzuce foty.

autointer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:43
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: autointer » 24 sie 2010, 16:00

LUDZIE!!! Macie po dwadzieścia parę lat, jeździcie autami z prestiżem i klasą. Patrząc na waszą ortografię to istna rozpacz! Napewno jesteście Polakami? Sprawiacie wrażenie, że naukowcami to nie jesteście. Przed napisaniem tekstu zajrzyjcie do słownika ortografii. POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga