Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] wahacze wytrzymałość, kto kiedy i za ile.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
strzala
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:09
Lokalizacja: mazowiecki

Post autor: strzala » 20 lip 2010, 11:04

Dziś spotkałem takie oto cóś http://www.norauto.pl/index.php strona 8/9. Czy ktoś z szanownego koleżeństwa zna ten produkt i firmę. Oczywiście chodzi mi o Kraft'a i wahacze VW/Audi.
...jestem wolnym człowiekiem, mogę mówić co myślę i nie myśleć co mówię ...

zeto555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:52
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: zeto555 » 20 lip 2010, 17:08

Lemforder jest najlepszy. Mialem kilka audi i znam produkty roznych firm, ale nie ma lepszych wahaczy od lemfordera.

Awatar użytkownika
Kimoto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 kwie 2010, 07:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kimoto » 21 lip 2010, 23:03

zeto555 pisze:Lemforder jest najlepszy. Mialem kilka audi i znam produkty roznych firm, ale nie ma lepszych wahaczy od lemfordera.
A firma MEYLE
Słyszałem, że zestawy HD są dużo lepsze od Lemforder-a bo podobno są wzmocnione i lepiej przystosowane do polskich dróg.

zeto555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:52
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: zeto555 » 22 lip 2010, 14:42

Powiem tak ; ja nie slyszalem tylko sprawdzilem wielokrotnie, ale zrobisz jak zechcesz.

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 22 lip 2010, 20:52

Meyle to sprawdzona prze zemnie firma na kilkudziesięciu samochodach i nie ma problemów (zawieszenie, układ hamulcowy, kierowniczy itp.)

Awatar użytkownika
Kimoto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 kwie 2010, 07:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kimoto » 22 lip 2010, 23:03

zeto555 pisze:Powiem tak ; ja nie slyszalem tylko sprawdzilem wielokrotnie, ale zrobisz jak zechcesz.
Rozumiem, że stawiasz na Lemforder?
Wiem że jest dobry, ale dlaczego nie spróbować czegoś innego? Czegoś co jest porównywalnie dobre, a z pewnością dużo tańsze.
krischm pisze:Meyle to sprawdzona prze zemnie firma na kilkudziesięciu samochodach i nie ma problemów
Też tak właśnie słyszałem i stąd moje pytanie ;-)

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 23 lip 2010, 21:51

Kimoto pisze:
zeto555 pisze:Powiem tak ; ja nie slyszalem tylko sprawdzilem wielokrotnie, ale zrobisz jak zechcesz.
Rozumiem, że stawiasz na Lemforder?
Wiem że jest dobry, ale dlaczego nie spróbować czegoś innego? Czegoś co jest porównywalnie dobre, a z pewnością dużo tańsze.
krischm pisze:Meyle to sprawdzona prze zemnie firma na kilkudziesięciu samochodach i nie ma problemów
Też tak właśnie słyszałem i stąd moje pytanie ;-)
Meyle to wysoka jakość za niską cenę.

Awatar użytkownika
Kimoto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 kwie 2010, 07:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kimoto » 24 lip 2010, 01:04

Lemforder wiadomo. Niemiecka jakość lecz na niemieckie drogi.

Meyle słyszałem, że lepiej sprawuje się na mniej "dokładnych" drogach czyli takich jak polskie. Troszkę wahacze wzmocnili.

Tak jak na Lemforder-a tak i na Meyle słyszałem same dobre opinie. A wiadomo, że przy takich kwotach liczy się każda złotówka na korzyść zestawów wahaczy Meyle. ;-)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 25 lip 2010, 09:11

Kimoto pisze:Lemforder wiadomo. Niemiecka jakość lecz na niemieckie drogi.
gwarantuje Ci, że nic nie wytrzyma w PL więcej niż LMO

malard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:25
Lokalizacja: Puławy/Lubelskie

Post autor: malard » 26 lip 2010, 22:30

Nie ma co się spierać co jest lepsze niech każdy oceni to na własnej skórze. Ja miałem wcześniej paska B5 i w tym aucie jak i a A6 najpierw poleciały mi wachacze górne. W B5 założyłem Febiego i też dobrze się sprawowały a teraz padł mi z lewej strony góra tył i z prawej strony góra przód i w dobrej cenie kupiłem LMO więc teraz będę mógł ocenić co one są warte.

funciak2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, 00:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: funciak2 » 03 sie 2010, 18:03

otrzymałem dzisiaj wahacze lemforder od tego pana http://allegro.pl/item1029549925_komple ... hacze.html
i zwróciłem uwagę na różnicę jednego wahacza tz : banan nie ma tej końcówki plastikowej albo metalowej nie wiem dokładnie, na pewno wiecie o co chodzi , http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bc92b.html na tym rysunku jest , w moim jest cała gumowa, czy to jest normalne czy po prostu kupiłem podróbę . dzieki

funciak2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, 00:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: funciak2 » 05 sie 2010, 14:23

ale teraz dowaliłeś :-D nie o te plastiki mi chodzi , chodzi mi o te tuleje na wahaczu dolnym lewym i prawym wewnętrznym , tz [banan] , pozdro

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 05 sie 2010, 19:46

funciak2 pisze:ale teraz dowaliłeś :-D nie o te plastiki mi chodzi , chodzi mi o te tuleje na wahaczu dolnym lewym i prawym wewnętrznym , tz [banan] , pozdro
Jeżeli chodzi Ci o te plastiki z tulei to da się je przełożyć ze starego, tylko problem czy są takie same

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 05 sie 2010, 22:46

plastików się nie da przełożyć a te wahacze są ok tylko że to prostsza konstrukcja w wykonaniu LMO już kiedyś nawet w tym temacie dawałem link do strony lemfordera gdzie są takie tuleje w tych wahaczach wystarczy tylko poczytać ze zrozumieniem.

funciak2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, 00:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: funciak2 » 06 sie 2010, 07:13

tak zgadza się , wszystko jasne też takie produkowali. Ale teraz powiem coś o tych moich , jak wiecie jestem szczęśliwym posiadaczem tych wahaczy , a mianowicie kupiłem je od allegrowicza ze sklepu EnterCars , z góry nie polecam gościa !!!!!!!!!!, sprzedał mi wahacz nie kompletny tz: jeden wahacz dolny zewnętrzny różni się od drugiego , a różni się tym że posiadają inne rozmiary sworzni kulistych , tych końcówek na których są stożki z gumą. Najgorsze jest to że dopiero to zauważyłem ,a właściwie nie ja tylko mechanik , jak już całe auto było porozkręcane , no i też nie było wszystkich śrub , ale to już mały szczegół . Kontaktuje się z gościem a on że to nie możliwe że nigdy mu się to nie przytrafiło , ściemniacz, no i nie wie jak to możliwe, a już dzień wcześniej jak do niego dzwoniłem i się upewniałem co do tych wahaczy , a konkretnie wypytywałem o te tuleje dlaczego taka a nie inna , odpowiedział ze od 6 lat sprzedaje i że są ok , więc posprawdzałem w katalogu lemfordera i oczywiście były takie, po tym telefonie zadzwonił jeszcze raz do mnie i z takim tekstem , cytat: dzwonie do pana w takiej sprawie , że jak pan będzie zakładał te wahacze i już pan je założy to proszę się ze mną skontaktowac i poinformowac o tym czy wszystko było ok , dziwne , no to ja do niego z takim tekstem czy pan sugeruje ze może byc coś nie tak , nie nie tak tylko dla pewności . No i się okazało ze było nie tak. Więc mówię kolesiowi że auto jest u mechanika i za miejsce w garażu trzeba płacic , i żeby podjechał jak najszybciej i to podwiózł , a on że może dopiero na 2 dzień po 16 , a nie wspomnę auto stoi u mechanika na podnośniku i zajmuje miejsce , dystans który nas dzieli to 100km , mówię do kolesia ze podjadę do niego a on że nie że go nie będzie i tak dalej coś kreci , jadę dzisiaj do niego i zobaczymy co powiem mam nadzieję że ten jego sklep entercars istnieje , i jakoś osobiście to z nim wyjaśnię , i że pokryje koszty moich strat. tak że nie polecam tego sprzedawcę z allegro ENTERCARS SPRZEDAWCA DO DUPY . TRZYMAJCIE za mnie kciuki :-) pozdrawiam

[ Dodano: 2010-08-06, 14:27 ]
no to może dokończę ten wątek , właśnie wróciłem od tego pana z łodzi , wymieniono mi ten wahacz , ale troszkę musiałem się namęczyć , po 1 pod tym adresem który był podany na stronie aukcji nie istnieje , nie można było go znaleźć , czyli adres widmo , więc jestem ciekaw jak będzie ze sprawą gwarancji jak gdyby przyszło mi wysłać coś w ramach gwarancji, w ogóle porażka . Nie powiem kontakt ze sprzedającym był dobry , za każdym razem odbierał telefon . Moim zdaniem ten pan nie jest godny zaufania , chodziarz by dlatego że jego dane są fałszywe , i coś kreci nie warto , poniosłem przez niego tylko stratę czasu, jak i finansową , tak dla waszej wiadomości . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga