Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,4] gaśnie przy gwałtownym hamowaniu

Silniki benzynowe
Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

[A6 C5 2,4] gaśnie przy gwałtownym hamowaniu

Post autor: Siara_nh » 04 sie 2010, 17:13

Witam koledzy to mój pierwszy wątek gdyż wczoraj zakupiłem samochodzik dlatego na wstępie chce wszystkich przywitac...a teraz do rzeczy...
jak gwałtownie hamuje samochodem to nie wiem czemu ale auto gaśnie...ale naprawde trzeba mocno zachamować bo jak w miarę normalnie to nic mu sie nie dzieje, odpala normalnie itp, jedynie co pokazuje sie kontrolka (czasem) że klocki się z zużyły ....samochodzik jest w Automacie , rozrząd będe robił dopiero w poniedziałek a i rocznik 97 jeśli to ma jakieś znaczenie, czekam na jakąś porade na co moge spojrzeć

coolmen77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 527
Rejestracja: 24 kwie 2010, 06:17
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: coolmen77 » 04 sie 2010, 19:59

kiedyś w mercu miałem podobny problem
gasł czasami podczas krótkiego postoju na skrzyżowaniu
ale to wyglądało jakby silnik się dławił
jeżdziłem po fachowcach - diagnozowali i nic nie znaleźli
problem okazał się błachy - świece

Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Siara_nh » 04 sie 2010, 20:48

w sumie też o tym myślałem , koszt niewielki tak że zmienie sobie sam i zobaczymy co dalej

Fontesen

Post autor: Fontesen » 04 sie 2010, 21:24

hmm, a moze to jest coś związane właśnie z klockami hamulcowymi, ze względu na to że jest to automat. heble są słaabe, i moze unieruhamia silnik. A wiadomo co z ta elektronika?? sprawdź jeszcze przewody od podciśnienia, tzn odma ( u mnie była baaaaaardzo cienka i uszczelnienei jej bardzo pomogło i auto nie gaśnie). Pozdrawiam.

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 05 sie 2010, 11:10

--RaDeK-- pisze:hmm, a moze to jest coś związane właśnie z klockami hamulcowymi, ze względu na to że jest to automat. heble są słaabe, i moze unieruhamia silnik.
Jeśli sprzęgło hydrokinetyczne jest sprawne to w zasadzie to co mówisz można wsadzić między bajki ;-)
Radziłbym się przyjrzeć układowi zapłonowemu. Przy hamowaniu silnik utrzymuje niskie obroty, może się okazać, że napięcie wtórne przy zużytym układzie jest zbyt niskie by zapłony mogły się utrzymać.

Fontesen

Post autor: Fontesen » 05 sie 2010, 21:09

Camel- pisze:
--RaDeK-- pisze:hmm, a moze to jest coś związane właśnie z klockami hamulcowymi, ze względu na to że jest to automat. heble są słaabe, i moze unieruhamia silnik.
Jeśli sprzęgło hydrokinetyczne jest sprawne to w zasadzie to co mówisz można wsadzić między bajki ;-)
Radziłbym się przyjrzeć układowi zapłonowemu. Przy hamowaniu silnik utrzymuje niskie obroty, może się okazać, że napięcie wtórne przy zużytym układzie jest zbyt niskie by zapłony mogły się utrzymać.
spoko, na automatach się nie znam zupełnie, dlatego taki ot mj wywód, poprostu się pomyliłem. pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 05 sie 2010, 21:57

Kilka postów niżej, konkretnie tutaj masz opisany podobny problem. Koszt wyciągnięcia bezpiecznika w celach diagnostycznych niewielki, więc może warto spróbować.

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 05 sie 2010, 23:30

--RaDeK-- pisze:spoko, na automatach się nie znam zupełnie, dlatego taki ot mj wywód, poprostu się pomyliłem. pozdrawiam
Jeśli sprzęgło byłoby jednak na wykończeniu - to jest coś w tym co mówisz :) Głowa do góry ;-)

Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Siara_nh » 06 sie 2010, 08:40

kurcze niepokoi mnie to, właśnie znajomy też mówił żebym odłączył ABS i zobaczył czy gaśnie i zaraz tak zrobie i się przejade.....a czy to nie będzie wina silnika krokowego?

[ Dodano: 2010-08-06, 09:41 ]
panowie sprawa wygląda następująco...odłączyłem wtyczkę od ABS i samochód już nie gaśnie...więc co to może być jakiś czujnik czy sterownik czy pompa?

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 06 sie 2010, 10:33

Siara_nh, bez VAGa i odczytów się nie obejdzie. Może problem z odczytem prędkości.

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 06 sie 2010, 12:55

Na początek VAG i przynajmniej odczyty błędów ze sterownika silnika i ABS-u. Nie wiem, czy w tym roczniku było już kodowanie ABS, bo może ktoś wymieniał pompę i nie zmienił kodowania.
Jak już to posprawdzasz i nic to nie da, to pewnie pozostaje Ci to

Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Siara_nh » 07 sie 2010, 17:49

zrobiłem jak radziliście podłaczyłem sie u kolegi pod VAGA i wyszło ...czunik położenia wału, błąd przepustnicy , no i dwie sondy ....pokasowałem błędy przejechałem sie kawałek i znowu wyskoczył czujnik położenia wału ( lub paska nie pamiętam) i przepustnica sondy już nie wywaliło ....nie wiem tylko czy sondy też są uszkodzone czy wywala błąd przez uszkodzona przepustnice....kolega ma mi od nowa zaprogramować przepustnice ( bo niby błąd był z tym związany ) .....czy przeczyszczenie przepustnicy coś pomoże? bo widzialem że łatwo sie do niego nie dostane ale jesli pomoże to się za to zabiorę proszę o jakieś wskazówki

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 08 sie 2010, 11:47

Siara_nh pisze:znowu wyskoczył czujnik położenia wału
Jeśli czujnik położenia wału jest walnięty, to możę stracić iskry na jakiś fragment czasu. Z drugiej strony - nie masz problemu z rozruchem?
Siara_nh pisze: .....czy przeczyszczenie przepustnicy coś pomoże?
Czy pomoże, nie wiadomo, ale na pewno nie zaszkodzi. 8-)

Siara_nh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2009, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Siara_nh » 08 sie 2010, 17:09

nie mam żadnych problemów z uruchomieniem samochodu raz mi się zdarzyło że nie odpalił za pierwszym razem tylko za drugim, prócz tej sytuacji zawsze odpala od szczała

[ Dodano: 2010-08-08, 17:27 ]
a na dodatek tego wszystkiego na pełnym baku zrobiłem ok 500km z czego 200 w trasie ( jeździłem spokojnie) tak że szału nie ma

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 12 sie 2010, 16:50

witam kolego. miałem podobny problem w mojej 2,4 lpg w automacie, mianowicie często przy dojeżdżaniu do skrzyżowania czy przy próbie zatrzymania silnik gasł i również wyswietlał się błąd przepustnicy, dodatkowym objawem było falowanie wolnych obrotów co można zaobserwowac na obrotomierzu, wystarczyło wyczyszczenie i adaptacja i jak ręką odjął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga