Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,4 ] Pukanie w kierownicy podczas szybkich skrętów

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
helmut28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2008, 21:29
Lokalizacja: Koszalin

[A6 C5 2,4 ] Pukanie w kierownicy podczas szybkich skrętów

Post autor: helmut28 » 25 sie 2008, 21:31

Mam problem, może na siłę się doszukuje problemów, ale chce aby autko było sprawne i kropka.
Może jest to normalny objaw, ale podczas kręcenia w lewo i w prawo szybkimi ruchami na postoju przy wyłaczonym silniku słysze tak jakby stuk puk w kole kierownicy. jest to ciche pukanie.
Gdy odpalę silnik, prawie nie słychac tego pukania. Nie wiem czy kiedyś ono było?
Tak jakby w obręcy kierownicy latała kulka (złe porównanie chyba dąłem ale inne mi nie pzychodzui na myśl).
Luzów chyba nie ma, bo nawet najmniejszy ruch kireownica powoduje skret koła.
Może jestem przewrażliwiony, podczas jazdy nie ma żadnych stuków i puków, a auto jedzie jakprzyklejone.
Moja zona powiedziała, że więcej jeździć ze mna nie będzie, bo jeżdżę jak dziwak omijając każdą dziure na mieście, a jak jest jakiś uskok to zwalniam do 40 km/h.

Po prostu boje się o aluminiowe zawieszenie :)
Bardzo proszę o poradę, czy te cice pukanie coś oznacza? jest ono wyraźnie w kolumnie kierownicy, a nie w podwoziu.
bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich!
było audi 80 b4, potem a6 c5 2,4, teraz a6 c6 2,0 tfsi.....only audiiiii

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 26 sie 2008, 00:54

witka! ja od ponad 2 lat mam to samo,zrobiłem ponad 100tys.,i nic,też się doszukiwalem,spr. wszystko,wymienialem drążki w między czasie,na szarpaki i amory,wykresy,3 przeglądy co roczne mam za sobą,auto mam posadzone na glebie,i co...? i lata idealnie,nie na koleinach czy dolach oczywiście,ja też przez tory 10km/h,a przed dziurami hamuje,ze autko az jęczy-a znajomi jeżdżący ze mną bez pasów już zawsze zapinają,bo wiedzą,ze dbam o auto i kapcie,i dalej delikatnie "pyka" przy skręcaniu,głośniej jak na wylączonym silniku się wsluchuje,ale może masz inną przyczyne,bo ja zadna,po owocnych szukaniach,pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga