Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 AEL 2.5TDi 140KM 1996] - Brak mocy

Silniki wysokoprężne
mkfryzjer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 154
Rejestracja: 16 kwie 2010, 12:12
Lokalizacja: Zachodnipomorskie

Post autor: mkfryzjer » 23 lip 2010, 13:13

Dzięki za szybką odp. a więc tak wcześniej miałem filtr Mann i przejechał na nim trochę ponad 9tys. będąc w Gdańsku 360km od domu auto po prostu zgasło w wężyku zasilającym pompę sucho, filtr zabity na amen. Zmuszony w jakiś sposób wrócić do domu, podłączyłem pompę na krótko poprzez mały filterek do ropy, ale to i tak nie pomogło za dużo, bo widać było, że paliwo słabo leci z zasilania i auto co jakiś czas gasło z braku paliwa, pomagało tylko i wyłącznie silne dmuchnięcie w przewód zasilania. Po drodze 3 razy zmieniałem ten mały filterek który podłączyłem między pompą a zasilaniem, a patrząc na to co się w nich zebrało mogę sobie tylko wyobrażać co jest w zbiorniku. W momencie gdy to się działo miałem 3/4 zbiornika a paliwo i tak nie chciało leciec, będąc już w domu z ciekawości rozciąłem stary filtr paliwa w środku było dosłownie bagno, brakowało tylko żaby i jeża. Nie mam elektrycznej pompy w zbiorniku, po zdjęciu tej pokrywki w bagażniku pod wykładziną wydobyłem tylko pływak i dwa węże które idą w głąb zbiornika do tego nazwanego przeze mnie ''odstojnika''

framer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2010, 01:39
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: framer » 23 lip 2010, 13:47

To faktycznie pozostaje Ci czyszczenie zbiornika. U mnie pływak z czujnikiem poziomu paliwa i rurką pobierającą paliwo z dna baku zakończoną sitkiem to jeden zespól.
Po wyjeciu mam mozliwość włożenia ręki. Ostatnio sprawdziłem tak cały zbiornik i u mnie jest czysto. Jeżlei nie chcesz go wyjmowac spróbuj ta drogą.
Przedmuchaj też wąż doprowadzający paliwo z baku do filtra, jak masz taki szlam to pewnie też nadaje się do czyszczenia.

Jeżlei masz zbiornik z komorą spiętrzającą to rysunek masz na innym forum pod linkiem
"
http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... sAatv4GdDg
"

mkfryzjer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 154
Rejestracja: 16 kwie 2010, 12:12
Lokalizacja: Zachodnipomorskie

Post autor: mkfryzjer » 27 lip 2010, 14:25

Ja już przeszukałem forum i inne również, nie znalazłem interesujących mnie informacji na temat demontażu lub samego czyszczenia zbiornika w a6 c4 tdi quattro.

framer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2010, 01:39
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: framer » 27 lip 2010, 16:12

Niestety nie mam dostępu do ETKI - jeżeli jest różnica pomiędzy FWD a Quattro to może któryś z kolegów wrzuci rysunek układu paliwowego z wyszczególniem elementów w twoim zbiorniku. Jak nic nie znajdziesz pozostanie Ci odłączenie króćców z dekla, wjechanie na kanał i kombinowanie, aż zdejmiesz. Nie wiem jak to wygląda w zbiorniku od Quattro , ale w FWD nie ma problemu żeby na leżąco ręką dostać się w każde miejsce zbiornika poprzez otwór po zdjęciu dekla.

Awatar użytkownika
elmi_k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 551
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:05
Imię: Emil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elmi_k » 27 lip 2010, 17:59

Zbiornik AEL Quattro. rozni sie od oski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
A6 C4 2.5 TDI (AEL) NOGARO BLUE PEARL EFFECT

http://img6.imageshack.us/img6/305/95128295.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga