Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2,5 tdi] tiptronic padl

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
misiek2602
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2008, 18:22
Lokalizacja: Gdańsk

[a6 c5 2,5 tdi] tiptronic padl

Post autor: misiek2602 » 19 lip 2010, 17:10

witam klubowiczów, dawno niezagladalem na forum bo przewaznie zaglada sie do tego działu jak saproblemy z autem , mianowicie u mnie takie cos wystapilo :-( prawdopodobnie skrzynia padla tiptronic ,a jak to wygladalo jechalem sobie i niedaleko domku wyczulem jakby 3 lub czwarty bieg dziwnie wchodzil jezdze od 3 lat automatem to odrazu dalo sie wyczuc gdy podjechalem pod dom jakies 500 m zaczelo buczec ( tak to pozna okreslic ) a pozniej zobaczylem ze olej cieknie zze skrzyni , , auto odpala ale buczy skrzynia , boje sie ruszyc i tak stoi pod moim okienkiem , ktos mi powiedzial ze moze zapiekla sie panewka na sprzegle hydrokinetycznym i wylatuje olej taki jest tego skutek , chce to naprawic w miare po rozsadnej cenie nawet myslalem o wymianie skrzyni tylko kto by mogl to zrobic albo naprawic , moze ktos mial taki sam przypadek i sie z tym borykal , moze jakies kontakty kto to moze naprawic albo wymienic tak aby to wszystko chodzilo , jestem z Gdańska i taka jest moja prosba o pomoc na łamach forum , z gory dziekuje za kazde podpowiedz ,
Ostatnio zmieniony 19 lip 2010, 20:56 przez misiek2602, łącznie zmieniany 2 razy.

ramius007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 20 lip 2009, 08:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ramius007 » 21 lip 2010, 00:15

Witam Cie
Lacze sie z Toba w bolu ... ja tez wlasnie jestem po remoncie skrzyni ..
na razie nic nie pisze na fotum bo zrobilem ok 500 km wiec troche malo .. za tydzien planuje wyjazd do Monachium to zrobie testy ...
Na razie odpukac skyrznia pracuje ok .
Czytalem Twoja odpowiedz pod moim watkiem no wiec nie wiem czy bym szukal uzywki.. poczytalem troche forum i chyba lepiej znalezc dobrego fachowca co Ci naprawi skryznie przynajmniej wiesz co masz .. a w uzywce moze sie zdarzyc ze przejedziesz 20 tys km i to samo ..
Powiem Ci tak u mnie byla regeneracja sprzegla hydro, wymiana pompy oleju bo sie posypala podobno i wyiana wszystkich tarczek i przekladek. nowy olej uszczelki itp ...
Zostala mi tylko elektronika i sterowanie. calosc kosztowala mnie 4600.
zobaczymy co z tego bedzie...
Pewnu jestes ze masz te 420 tys?? Bo koles co mi naprawial powiedzial ze nie ma bata po 200 tys sprzeglo hydro pada w tipach i musi byc skrzynia do remontu ...
Jestes z Gdanska gdzies przewinal mi sie jakis dobry skrzyniowiec w Koszalinie bodajdze Poszukaj na forum na pewno znajdziesz .. Mozesz zadzwonic do Teo Motors kolo Poznania od nich mam sprzeglo hydro i pompe ponoc najlepsi w polsce od regeneracji hydro. Pogadamy za jakies paretysiecy km to potwierdze ;)))
Poki co powodzenia zycze i jak cos to pisze jak tylko bede mogl to pomoge ...
Pozdrawiam

Johanes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 21 mar 2010, 18:28
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Johanes » 22 lip 2010, 22:25

Polecam odwiedzić warsztat "Automatik serwis" z Gdyni-Oksywia, masz o wiele bliżej niż do Koszalina.

ul. Makowskiego 1
81-122 Gdynia
tel.: 58 782 21 96
Pn-Pt: 8:00-16:00

To chyba jedyny sprawdzony warsztat w okolicy 3miasta i naprawdę dobry. Chłopaki specjalizują się w automatach od wielu lat, minus to taki, że sporą mają kolejki - tylu mają klientów.

brzydal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2010, 11:20
Lokalizacja: Irlandia/dolnośląskie

Post autor: brzydal » 22 lip 2010, 23:15

O Jezu, ty mnie chłopie nie strasz
bo wlasnie mialem wam powiedziec- ja to dopiero tym automatem to w tym Allrodzie jezdze
i mi sie wlasnie cos nie podoba- bo jak jade do przodu to jest jeszcze jako tako- tznaczy zmienia te biegi to czuje ale mam problel ze wstecznym bo jak wlacze to musze duzo gazu dac zeby cofnal.
A i nie zawsze cofnie. No to przelanczam na D i na P i znowu na R i wtedy jak dam ognia to cofnie.
Najgozej to mam na parkingach.
Bo nie zawsze moge jechac do przodu.
To jak juz jestem w polsce to co to moze byc?
Moze mi cos porzdzcie ale do Gdybi to mam za daleko to moze we Wroclawiu mi cos poradzicie albo do serwisu pojade.
Bo jak mam jechac w Irlandii to zedra ze mnie skure.
Co radzicie Panowie?
<piwo>
Szerokości !

ramius007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 20 lip 2009, 08:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ramius007 » 23 lip 2010, 00:24

Jak kolo Wrocka to bym polecil Sserwis p.Sopy tylko on nie robi LPG ale moze jak podjedziesz to cos doradzic mi sie nie chcialo z Lodzi jechac na uszkodzonej skrzyni zeby uslyszec ze nie zrobi bo jest LPG, ale jak masz blisko to warto sprobowac ..
Jeszcze byl jakis serwis polecany we Wrocku, poszukaj na forum.
Pozdrawiam

PS A tak przy okazji, jak Ci to biturbo chodzi na LPG ?? :) Zeby nie robic off-topu to mozesz skrobnac na priva Dzieki

brzydal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2010, 11:20
Lokalizacja: Irlandia/dolnośląskie

Post autor: brzydal » 24 lip 2010, 09:58

No to wczoraj bylem w serwisie w Audi we Wroclawiu.
Nie chcieli mnie od razu przyjac ale rano pojechalem i czekalem.
Powiedzieli mi ze skrzynie automat mam nowa kupic- bo ta juz jest szmelc.
Ale sie uparlem zeby mi wymienili ten olej. Nie chcieli tylko mi powiedzieli ze go mi moga sprzedac zebym sobie gdzi indzij wymienil- po 75 zł ten olej i kupilem 10litrow.
Ale mi poradzili zebym se kupil jeszcze ten filtr do tej skrzyni i uszczelki i korki.
Ale nie mieli na miejscu- to zamowilem. Raczej powiedzieli dopiero na poniedzialek bedzie. No dobra to kazalem sobie i to wezme.Tylko mi teraz poradzcie jaks warsztat zeby kolejki nie bylo i zebym to w poniedizlek wymienil.

Ale wlasnie- powiedzieli mi tez jak bym chcial se uzywanej skrzyni poszukac tak jak im mowilem to mam typ tej skrzyni- EYK- taki mam se najwyzej szukac i sam robic. <smuty>

Moze ktos ma z was Panowie taka skrzynie na zbyciu- to moze lepiej uzywke zalozyc bo nowej ajk mi powiedzieli to prawie tyle co za auto jakos tak bylo az mnie zaskoczyli bo myslalem ze tylkow Irlandii sa takie ceny.

Oj leb mnie jiuz od tego boli.
Szerokości !

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 31 lip 2010, 13:40

A no, ludziki piszą, że automaty najcześciej zaczynają psuć się od wstecznego :cry:
A moim zdaniem to jak zwykle powód tego, że nikt wcześniej nie wymieniał oleju. Chociaż raz.
ramius007 pisze:Pewnu jestes ze masz te 420 tys?? Bo koles co mi naprawial powiedzial ze nie ma bata po 200 tys sprzeglo hydro pada w tipach i musi byc skrzynia do remontu ...
Jak wszystkie mają 180 tys to i po 200 tys pada sprzegło, hehe ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga