Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Słaby odbiór radia...

Car Audio
ODPOWIEDZ
MISIEK_A6

[A6 C5] Słaby odbiór radia...

Post autor: MISIEK_A6 » 08 cze 2010, 20:46

Witam! Mam problem z radiem, otóż słabo mi odbiera fale radiowe, jedne radia lepiej jedne gorzej... Co z tym zrobić??

Wczesniej mialem oryginalne radio i wszystko było ok, teraz śnieży a niektórych wogóle nie słychać...

Może jakiś wzmacniacz? Może jakies inne pomysły?

Ja znalazłem coś takiego...

http://www.allegro.pl/item1056321691_wz ... _audi.html
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 11:32 przez MISIEK_A6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzesiek_wroc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:59
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek_wroc » 08 cze 2010, 20:53

Witam. Gadałem ze specami od car audio i oni mi też to polecali
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 20:54 przez grzesiek_wroc, łącznie zmieniany 1 raz.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 08 cze 2010, 20:54

grzesiek_wroc, no to własnie to zapodałem w linku <ok>

Awatar użytkownika
grzesiek_wroc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:59
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek_wroc » 08 cze 2010, 20:55

Sorki :oops: poszła już poprawka mojego posta <ok>

[ Dodano: 2010-06-08, 21:00 ]
Sam jestem na etapie wymiany radia na Kenwood 5141u i jutro jadę odebrać ten moduł pod kostki ISO i właśnie taki separator. Wyjaśnili że to powinno być żeby prawidłowo odbierały stacje radiowe. Dla mnie to jest przydatne bo w kenwoodzie mam inną końcówkę antenową i od razu spełni to rolę przejściówki.

[ Dodano: 2010-06-08, 21:02 ]
Możemy się jakoś ustawić to podłączysz sobie ten separator i zobaczymy czy to coś poprawi jakość odbierania.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 08 cze 2010, 23:17

grzesiek_wroc, u mnie wlasnie tez musiałem dokupic koncówke zmieniająca wtyk radia, lipa... Nie wiedziałem o takim czymś...

Awatar użytkownika
Szula298
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:50
Lokalizacja: Poland

Post autor: Szula298 » 08 cze 2010, 23:25

No dzięki panowie a ja myślałem że to moje radio jest do ***** no to teraz tylko czekam na moduł pod tylne głośniki a potem ten seperator aj bardzo skomplikowane to wszystko w tej A6 <ok>
Było
Audi 80 B3 1.8
Jest
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 09 cze 2010, 11:32

Poprawione mistrzu <ok>

Awatar użytkownika
grzesiek_wroc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:59
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek_wroc » 09 cze 2010, 17:50

MISIEK_A6, byłem dzisiaj w Autofil-u na Tarnogajskiej i podłączyli mi Panowie moje radyjko. Nie użyli wcale jakiś modułów sprzedawanych na allegro, tylko użyli normalnych kostek żeby przepiąć mini iso którego nie mam w nowym radiu. Dodatkowo podłączyli pod radyjko specjalny filtr przeciwzakłóceniowy który eliminuje różne szumy i piski oraz całkowicie i raz na zawsze usunął ten cholerny trzask w głośnikach jak wyłączałem radio. Co do anteny wstawili normalną przejściówkę a nie separator bo radyjko odbiera idealnie. Stwierdzili również że w Twoim przypadku na 99,9% separator pomoże bo gdy samo radio nie ma odpowiedniego wzmocnienia na wtyk antenowy separator radzi sobie z tym problemem.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 10 cze 2010, 01:36

Separator zamówiony, zdam relacje po montażu <ok>

Tak jak myślalem, separator pomogł ;] Wczesniej RMF 92.9 oraz ZET 93.6 wogóle nie było słychac a po montazu odbiera normalnie <ok>

Sprostowanie, co prawda radio odbiera więcej stacji, jednak radio im dalej od nadajników tym bardziej gubi zasięg... :roll: Separator nie wiele pomógł, na pierwszy rzut oka i podłaczenie byłem zadowolony bo odbierało więcej stacji, jednak podczas jazdy to totalna porażka... Radio moge wlączyc tylko w dużych miastach a i tak nie jest to idealny odbiór...

robert02803
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2011, 22:16
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: robert02803 » 14 lis 2011, 19:59

Witam
Mam ten sam problem ze słabym odbiorem radia.Sprawdziłem i wymieniłem już chyba wszystko i nadal jest dobrze ale nie tak jak powinno być.
Wymieniłem wzmacniacz-nie pomogło,założyłem separator-nie pomogło,kabel antenowy dobry nie ma przebicia separator podaje napięcie na wzmacniacz.Podłączenie do szyby jest w bardzo dobrym stanie tzn. nie ma rdzy,zapięcia nie oderwane, ścieżki całe,a radio dalej czasami trzeszczy.
Zastanawiam się nad założeniem wewnętrznej anteny FM i ominąć te wszystkie wzmacniacze i separatory może ktoś z Was ma takie rozwiązanie?Bardzo jestem ciekaw czy to zdaje egzamin?
Dodam tylko,że w vectrze b kuzyna jest również antena w tylnej szybie i tam nie ma żadnego problemu z czystym odbiorem radiostacji.
Pozdrawiam

cmielu89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2018, 17:40
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: cmielu89 » 31 paź 2018, 20:00

Witam, walczyłem z sygnałem radia w swojej A6 C5 Sedan z 2003r. Parę dni po wielu próbach i pomiarach w końcu się udało. Postaram się przedstawić jak to rozwiązałem.
Zaczęła się od tego że poprzedni właściciel dołożył antenę wewnętrzną po na oryginale w szybie radio tylko szumiało. Ja postanowiłem reanimować oryginalna antenę. Bo dokładna słabo odbierał po za miastem.
Na VAG pokazywał mi błąd
00858-Connection Radio ZF Output Antenna Amplifier
44-00 short circuit.
Sprawdziłem wszystkie kable od radia do wzmacniacza antenowego i wszystko było dobrze.
Dobrałem się do tylnej szyby po demontażu osłon słupków ukazały mi się cztery wzmacniacze po jednym w każdym rogu. Coś takiego jak na zdjęciu Obrazek
Te cztery wzmacniacze wchodziły do jednego głównego zlokalizowanego pod tylną półką
Obrazek

Błąd polegał na tym że brakowało napięcia 12v na czwartej wtyczce. Nie szukałem skąd idzie to napięcie. Poprowadziłem nowe bezpośrednio z radia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga