Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie opony i felgi na zimę

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Jakie opony i felgi na zimę

Post autor: slavi30 » 21 maja 2010, 16:53

Witam Serdecznie
Wiem że do zimy jest kawał czasu ale już się zastanawiam jakie felgi i opony kupić na zimę do nowo zakupionego samochodu,na chwilę obecną mam założone letnie buciki Michelina 235/45/17 felgi oryginalne AUDI dodam że mieszkam w górskim terenie ale jeśli chodzi o dojazd do domu, nie jest tak żle droga jest wyłożona płytami,aha jeszcze jedno,po kompletnej wymianie na zimowe nie chcę żeby autko obniżyło się nawet do 1 cm,proszę doradźcie mi jakie mam wybrać felgi oczywiście 17 i opony na zimowe warunki.Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

mariush
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony i felgi na zimę

Post autor: mariush » 21 maja 2010, 17:40

slavi30 pisze:Witam Serdecznie
Wiem że do zimy jest kawał czasu ale już się zastanawiam jakie felgi i opony kupić na zimę do nowo zakupionego samochodu,na chwilę obecną mam założone letnie buciki Michelina 235/45/17 felgi oryginalne AUDI dodam że mieszkam w górskim terenie ale jeśli chodzi o dojazd do domu, nie jest tak żle droga jest wyłożona płytami,aha jeszcze jedno,po kompletnej wymianie na zimowe nie chcę żeby autko obniżyło się nawet do 1 cm,proszę doradźcie mi jakie mam wybrać felgi oczywiście 17 i opony na zimowe warunki.Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Na zime polecam Ci 16" zdecydowanie z opona 205/55/16.
Bedzie taniej, bardziej komfortowo i bezpieczniej.
Ja na zime preferuje dodatkowo felgi stalowe, ale to juz co kto lubi.
Pozdrawiam,
Mariusz

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Odp.

Post autor: slavi30 » 21 maja 2010, 20:01

Ale czy przy tym rozwiązaniu nie obniży mi auta, dodam że to jest wersja sportowa S6 i nie chcę za żadne skarby obniżać bo będzie duży problem w czasie jazdy w zimie.

Awatar użytkownika
LuQas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 19 wrz 2009, 20:21
Imię: Janek ASO Audi
Moje auto: RS6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 5.0 580KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: LuQas » 21 maja 2010, 20:13

Ja miałem a6 na sportowym fabrycznym zawiasie i o ile nie bedziesz wjezdzał do lasu to spoko ci wystarczą 16 ja tez mam takie na zimę <ok>

mariush
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp.

Post autor: mariush » 21 maja 2010, 21:21

slavi30 pisze:Ale czy przy tym rozwiązaniu nie obniży mi auta, dodam że to jest wersja sportowa S6 i nie chcę za żadne skarby obniżać bo będzie duży problem w czasie jazdy w zimie.
roznica w srednicy kola to teoretycznie 11 mm wiec promien bedzie sie roznil 5-6 mm
jednak zwykle zimowki maja ciutke wieksza srednice niz letnie w szczegolnosci jak sa nowe
IMO roznica bedzie niezauwazalna
mozesz kombinowac troche z innym rozmiarem np. 215/55/16
ale 205/55/16 sa zdecydowanie jedna z najtanszych opon bo bardzo popularna
inna sprawa czy nie masz jakis wiekszych hamulcow, na ktore felgi 16" moge nie wejsc
Pozdrawiam,
Mariusz

madmajster
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 682
Rejestracja: 06 lis 2009, 23:48
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: madmajster » 23 maja 2010, 13:54

na zimę radziłbym 215/50/r17 -jeżeli już ma być 17' -jednak byłbym za 16stkami jeżeli -jak mowisz 'mieszkasz w górskim terenie' to radziłbym 205/55/r16 . ja osobiscie mam na zime 195/65/r15 no ale nie jest to zadna sport wersja czy sline itp itd .
pzdr <ok>
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 13:58 przez madmajster, łącznie zmieniany 1 raz.
A teraz prędko! Zanim dotrze do nas, że to bez sensu...

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 23 maja 2010, 13:56

Hej, ja posiadam 17" na zime od A4 B6 S-Line:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b4 ... 8e30d.html

Super autko wygląda, felgi po zimie nie maja zadnych ubytków, opony jakie mam załozone to Dunlop Winter 225/50/17

POLECAM!

mariush
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariush » 24 maja 2010, 00:09

MISIEK_A6 pisze:Hej, ja posiadam 17" na zime od A4 B6 S-Line:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b4 ... 8e30d.html

Super autko wygląda, felgi po zimie nie maja zadnych ubytków, opony jakie mam załozone to Dunlop Winter 225/50/17
takie felgi wystepowaly tez w a6 c5 (wiem bo mam :) )

swoja droga to oponka 225/50/17 juz troche baloniasto wyglada
ja mam na lato 225/45/17 i sie duzo lepiej prezentuje
Pozdrawiam,
Mariusz

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 24 maja 2010, 00:24

mariush, weź pod uwage ze w zimie możesz walnąć w kraweżnik po poślizgu i taka oponka na pewno Cię bardziej uchroni przez rozwaleniem felgi...

mariush
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariush » 24 maja 2010, 06:56

MISIEK_A6 pisze:mariush, weź pod uwage ze w zimie możesz walnąć w kraweżnik po poślizgu i taka oponka na pewno Cię bardziej uchroni przez rozwaleniem felgi...
oczywiscie, ze biore, chcialem tylko jedynie porownac do innego rozmiaru
a biore to pod uwage do tego stopnia, ze mam 16" na zime ;)
Pozdrawiam,
Mariusz

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 24 maja 2010, 20:11

MISIEK_A6 pisze:mariush, weź pod uwage ze w zimie możesz walnąć w kraweżnik po poślizgu i taka oponka na pewno Cię bardziej uchroni przez rozwaleniem felgi...
Dobrze mówi <piwo>

Ja mam na zimę 195/65/15 na stalówkach i dobrze mi się na nich jeździ, ale Ty na pewno nie chcesz 15" więc niepotrzebnie się odzywam :mrgreen: Poza tym do 2,7T chyba by nie pasowały, bo o ile się nie mylę ma większą średnicę tarczy niż moja 2,4 ;-)

A co do opon to opona oponie nie równa. Można mieć opony w tym samym rozmiarze, ale dwóch różnych producentów i różnice bywają masakryczne ;-)
Vorsprung Durch Technik

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

.

Post autor: slavi30 » 26 maja 2010, 00:01

Dzięki serdeczne za wyczerpujące odpowiedzi,mam jedną uwagę koledzy tutaj mówią o 16 a ja się dowiedziałem w serwisie Audi że do mojego modelu S6 nie podejdą 16 ponieważ wersja sportowa ma większe tarcze i klocki tak że zostajemy przy 17 Alusiach,i jeszcze jedno czy orientuje się ktoś z was jakie opony na zimę były by najlepsze do quattro oczywiście nie drogie i nie tanie,średnie,dodam że nie potrzebuję śmigać po autostradach czy drogach expresowych poprostu jazda pod górkę, dobra przyczepność.

Pozdrawiam

snakev3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:11
Lokalizacja: debica

Post autor: snakev3 » 03 cze 2010, 07:01

i masz racje ja taki problem mialem u siebie gdyz jak probowalem zalozyc 16 to zaciski na tylnych kollach nie puscily za co dopiero przod dlatego zostalem przy 18 choc 17 to tez by podeszly
snakev3

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 27 cze 2010, 22:22

podłączam się pod temat oponek zimowych, czy ktoś z was posiada takie oponki na zimę lub słyszał o nich jakieś złe lub dobre opinnie?

Nokian WR G2 205/55R16 91 H

Obrazek

to opis do tych oponek ale to tylko opis, chce je kupić bo znajomi mi je polecił, sam ma takie ale przed chciał bym usłyszeć waszą opinię

opis:
Opona Nokian WR G2 to opona zimowa klasy premium (wysokiej) o asymetrycznym wzorze bieżnika. Producentem opony jest fiński koncern Nokian, który przywiązuje szczególną wagę do wdrażania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań i materiałów. Opona Nokian WR G2 została stworzona z myślą o zmiennych zimowych warunkach charakterystycznych dla regionu Europy ÂŚrodkowej. Gwarantuje wysoką przyczepność i dokładne sterowanie nawet na śliskiej nawierzchni. Dzięki dużej wytrzymałości gwarantuje wysokie przebiegi.

Opona Nokian WR G2 została wyprodukowana z mieszanki gumowej z dodatkiem naturalnych olejów roślinnych oraz związków krzemionki. Inżynierowie zredukowali do minimum ilość toksycznych olejów wysokoaromatycznych. W efekcie uzyskano lepsze właściwości w niskich temperaturach oraz redukcję oporów toczenia Opona zapewnia niższe zużycie paliwa, a co za tym idzie mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jest to nowoczesny i ekologiczny produkt, który spełnia surowe dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Opona zastała wyposażona w unikalną, asymetryczną rzeźbę. Bloki w kształcie klinów gwarantują stabilną jazdę na każdym rodzaju nawierzchni, na śniegu, lodzie oraz na mokrej drodze. Zewnętrzna strefa opony Nokian WR G2 została wyposażona w ostre nacięcia lamelkowe, które gwarantuję lepszą przyczepność, krótszą drogę hamowania oraz dynamiczne ruszanie i przyśpieszanie bez ryzyka poślizgu. Mocne klocki bieżnika oraz wzmocniona strefa barków zapewniają przyczepność boczną podczas pokonywania zakrętów oraz dokładne przenoszenie ruchów kierownicy wprost na drogę. Konstruktorzy zadbali również o bezpieczną trakcję na mokrej nawierzchni. Szerokie rowki obwodowe zapewniają szybkie osuszanie bieżnika. Rzeźba skutecznie przecina film wodny, dzięki czemu zredukowane zostało zjawisko aqua i snowplaningu. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, opona Nokian WR G2 została wyposażona we wskaźnik zużycia bieżnika (DSI). Znajduje się on w centralnej części opony. Wytłoczone cyfry oznaczają grubość gumy w milimetrach. Znacznik umożliwia stałą kontrolę opony. Opona Nokian WR G2 to produkt szczególnie godny polecenia. Opona łączy w sobie wysoką jakość wykonania i ekologiczne rozwiązania w zakresie doboru materiałów, z jakich wykonano bieżnik. Jest przykładem na to, że produkty przyjazne dla środowiska naturalnego mogą pod wieloma względami przewyższać produkty wiodących marek. Nokian WR G2 gwarantuje wyjątkową przyczepność i optymalną kontrolę trakcji. Jest polecana wszystkim kierowcom, którzy Sieną bezpieczną i komfortową jazdę.

Opona Nokian WR G2 przeznaczona jest dla samochodów osobowych klasy średniej i wyższej. Sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie.

Awatar użytkownika
Modrzej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 301
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:07
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: londyn

Post autor: Modrzej » 27 cze 2010, 23:30

mialem alpina 3 i te nokiany przez ostatnie 2 lata w dwuch roznych samochodach i teraz na tom zime tez je kupie na 100% sa to bardzo dobre opony i zajmuja dobre miejszcza w statystykach a wiem to z doswiadczenia nie raz uratowaly mi tylek

[ Dodano: 2010-06-27, 22:33 ]
ja te opony zawsze zamawialem przez strone "my tyres co .uk" polska strona tej firmy to oponytanio.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga