Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9TDI] Brak płynu chłodniczego w zbiorniczku

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kynek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

[A6 C5 1.9TDI] Brak płynu chłodniczego w zbiorniczku

Post autor: Kynek » 29 kwie 2010, 16:31

Witam ostatnio jak zabierałem się do jazdy zaswieciła mi kontrolka od poziomu płynu chłodniczego w zbiorniczku nie wiem co moze byc efektem braku tego płynu :-? . Wycieków nie widziałem bo mam podłoge i pampersa. Brakowało 1L płynu.


Proszę o rady :-|

lorus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Ireland

Post autor: lorus » 29 kwie 2010, 23:19

Hej!radzę sprawdzić poziom oleju.jeżeli jest większy niż powinien to może to oznaczać że poszła uszczelka pod głowicą-płyn ucieka do oleju.ale jest to najlepsza wersja z tych najgorszych o których nie będę Ci tu od razu pisał.może być i tak że masz gdzieś bardzo malutki przeciek którego nie zauważysz po sprawdzeniu podłogi i pampersa :-) .przeciek jest na tyle mały ze płyn pod wpływem temperatury po prostu wyparowuje i nie ma żadnych śladów lub jest na tyle mały że ciężko go znależć.albo może być i tak że rzadko zaglądasz pod maskę a stan płynu zmniejszał Ci się.jeżeli było dużo wody a stan sprawdzałeś rok temu albo i wcześniej po prostu wyparował stopniowo aż do tego momentu gdzie włączył się czujnik poziomu.radzę jeszcze nie panikować a po prostu prześledzić sytuację.ile ubiegnie płynu przez jaki czas.powodzenia!

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 30 kwie 2010, 02:53

Kynek, u mnie była inna sytuacja... Poprostu sprzęglo viskotyczne mi poszło... Przy tym wentylator plastikowy rozleciał się na kawałki przez to ,że zaczął chodzić jak obroty silnika :) No i przy okazjirozwalił mi chlodnicę... O tym dowiedziałem się podobnie jak Ty poprzez ubytek płynu chłodniczego...

Awatar użytkownika
Kynek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kynek » 30 kwie 2010, 07:39

lorus, olej jest ok bo sprawdzałem :-/ . Bede musiał szukac gdzies wycieku albo zaleje takim płynem co zastyga jak zlokalizuje wyciek.
Nie wiem czy to do tego co pisał MISIEK_A6, ale wentylator od klimy mi troszke piszczy czasami.
A pod maske zagladam czesciej niz co rok :mrgreen:, patrze czasami czy silnik jest :-P

Będe obserwował i jak rozwiaże ten problem to napisze a moze to chwilke potrwac :-(

malymk45
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lip 2009, 08:33
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: malymk45 » 30 kwie 2010, 10:34

[ Dodano: 2010-04-30, 10:41 ]
Z tyłu AFN-a jest plastikowy trójnik z oringiem do bloku silnika ,jak nałapie kamienia to lubi sobie popuścić po kropelce , aż literek się nazbiera jak dawno nie zaglądałeś na motorek .
Mam też wersję pesymistyczną ,wydmuchało uszczelkę pod głowicą lub głowiczka pękła i płyn ucieka do cylindra i razem ze spalinami fru do nieba ,wtedy nigdzie go nie widać.

Awatar użytkownika
Kynek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kynek » 04 maja 2010, 16:20

Nie ze spalinami nie wychodzi. Już sprawdziłem ze gdzieś wycieka bo plama zostaje pod autem tylko jeszcze lokalizuje miejsce wycieku :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga