Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4]Migająca czerwona kontrolka? Audi A6 C4 1.8 96r

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 15 lut 2010, 01:28

rok temu jak wymieniałem amortyzatory mechanik musiał odpiąć czujniki ABS a że jednego się nie dało to mi urwał przewód od czujnika i od tamtej pory też cały czas zapala się ta kontrolka, byłem w sklepie się spytać czy można sam czujnik dostać ale nie da rady trzeba z klockami odrazu, poszukajcie na forum gdzieś widziałem sposób jak zmostkować ten czujnik żeby kontrolka się nie paliła a z tego co wiem to zapala się jak już są starte klocki ileś tam mm przed tarczą więc uważajcie jak coś!

user

Post autor: user » 17 lut 2010, 10:39

ja mam podobna sytuacje, ale zapala sie raz na jakis czas. Sytuacja wystepuje czesciej po właczeniu wstecznego a jak mam ogrzewanie tylnej szyby właczone to juz wogole prawie przy kazdym cofaniu zwłaszca jak jest zimno, płyny klocki itp sa sprawne

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 20 lut 2010, 19:23

marecki666 pisze:rok temu jak wymieniałem amortyzatory mechanik musiał odpiąć czujniki ABS a że jednego się nie dało to mi urwał przewód od czujnika i od tamtej pory też cały czas zapala się ta kontrolka, byłem w sklepie się spytać czy można sam czujnik dostać ale nie da rady trzeba z klockami odrazu, poszukajcie na forum gdzieś widziałem sposób jak zmostkować ten czujnik żeby kontrolka się nie paliła a z tego co wiem to zapala się jak już są starte klocki ileś tam mm przed tarczą więc uważajcie jak coś!
czujnik abs nie ma nic wspolnego z czujnikiem zuzycia klockow.jesli urwal ci czujnik abs to nie ma to nic wspolnego z czujnikiem hamulcow i mozna go kupic odzielnie

[ Dodano: 2010-02-20, 19:28 ]
Majloo pisze:Witam. Pewnie powiecie, że niezły ze mnie archeolog i odkopuje stare tematy :/ Ale cóż muszę się podpiąć.

Otóż mam podobny problem jak powyżsi klubowicze. Zaczął mi migać wykrzyknik plus 3 sygnały dźwiękowe przy uruchamianiu. Sprawdziłem płyn - ok, potem klocki - starte prawie do 0. Więc wymieniłem klocki i problem zniknął na 200km. Jadę sobie, nie hamuje a tu nagle 3 piknięcia i zapala się czerwony wykrzyknik. Czasem po odpaleniu auta zapali się od razu, czasem po godzinie jazdy. Miał ktoś podobnie ? Możliwe, że to właśnie przewody od czujników przednich klocków gdzieś zaczynają się załamywać - pękać. Ten przewód idzie od klocków do komputera - czy jak? Można go zastąpić jakimś innym kabelkiem podobnej średnicy ??
tak teraz w zime czesto te kabelki sie przecieraja.przez snieg bloto itp.mozesz go poprostu zmostkowac..zdjemij kolo znajdz miejsce ktore mzo ebyc uszkodzone zapewne bedzie ono juz za kostka laczaca w kierunku klockow..zmostkuj jeden fdo drugiego i podepnij zeby nie wisial.

gregor6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 07 sty 2010, 18:37
Lokalizacja: Bisztynek

Post autor: gregor6 » 23 lut 2010, 09:32

mi tez miga ta kontrolka tylko że ja zdjełem linke od ręcznego bo mi sie zerwała a i tak nie używam
Grzegorz Domański

GP Jumbo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2010, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GP Jumbo » 23 lut 2010, 09:45

Witam.W C4 mojej córki też świeciła czerwona kontrolka z wykrzyknikiem.Hamulce całe nowe,płyn ham.nowy i co się okazało?Aku padaka.Po wymianie nie świeci i nie wkurza.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 23 lut 2010, 10:19

GP Jumbo pisze:Witam.W C4 mojej córki też świeciła czerwona kontrolka z wykrzyknikiem.Hamulce całe nowe,płyn ham.nowy i co się okazało?Aku padaka.Po wymianie nie świeci i nie wkurza.
masz racje ja wczoraj jak zakladalem zegary to jak probowalismy i sie rozladowal aku to tez wyskoczyl ten znaczek po odpaleniu z kabli zniknal i po naladowaniu aku tez nie ma go

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 21 kwie 2010, 08:29

jak pisałem wcześniej, również mam problem z tą kontrolką, skanowałem ostatnio z kolegą autko VAGiem i cały czas jedyny błąd jaki wyskakiwał to błąd czujnika temp. cieczy chłodzącej, zlokalizowałem go i jedyne co mogłem zrobić to psiknąłem WD-40 po kostce, która jest podłączona do tego czujnika, po godzinie od tego zabiegu zapaliłem autko i kontrolka nie migała i nie było 3 sygnałów dźwiękowych, jednak po ok. 5 min jazdy z powrotem to samo, doszedłem do wniosku, ze to musi być wina tego czujnika i jeszcze jak poczytałem wasze posty to wydaje mi się że ta kontrolka (!) alarmuje o usterkach, które nie zostały uwzględnione osobną, własną kontrolką na desce rozdzielczej
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Awatar użytkownika
golob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 293
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:22
Lokalizacja: Wro

Post autor: golob » 21 kwie 2010, 08:44

FAÂŁDZIK pisze:i jeszcze jak poczytałem wasze posty to wydaje mi się że ta kontrolka (!) alarmuje o usterkach, które nie zostały uwzględnione osobną, własną kontrolką na desce rozdzielczej

NIE. Czerwona kontrolka (!) jest tylko od czujników klocków przednich i poziomu płynu
hamulcowego.

Aha VAG nie wyrzuci błędów z tej kontrolki - czyli zużycia klocków i poziomu płynu, więc sie nie sugeruj co VAG pokazuje bo to nie ma związku.

Być może przy autach z AC i BC tam gdzie sie wyświetla "cyfrowa" kontrolka pomarańczowa (!) coś innego jeszcze znaczy, ale tego nie wiem bo nie mam AC/BC.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 kwie 2010, 10:23

FAÂŁDZIK, nie ma to wplywu.nie jest to zwiazane z tym czujnikiem

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 21 kwie 2010, 21:36

czerwona kontrolka (!) jest od płynu hamulcowego
żółta (O) jest od klocków
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 22:00 przez Forum A6 C4, łącznie zmieniany 1 raz.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 21 kwie 2010, 21:47

no tak, tylko jedni piszą że czerwona (!) jest od klocków, inni że odpowiada za padnięty akumulator albo stan płynu, ja z kolei, że przypomina mi o padniętym czujniku, w każdym razie prawdopodobnie jutro wymienię ów czujnik na nowy i wówczas napiszę czy pomogło czy nie

[ Dodano: 2010-04-28, 20:31 ]
no i wymieniłem czujnik i już myślałem, że wszystko OK bo po zapaleniu kontrolka nie migała, ale autko pochodziło 5 min i kontrolka z powrotem się zapaliła i pipczało 3 razy, już sam nie wiem za co się zabrać żeby się pozbyć tego mrugadełka
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

user

Post autor: user » 09 maja 2010, 11:01

ja mysle, ze to faktycznie sa klocki, u mnie mruga a okładiny mam słabe, dojade jeszce kolcuszki, wymienie i dam znac
ps
hydrol wymieniałem i nic nie dało.

Awatar użytkownika
mateuszwywial
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 27 gru 2008, 08:58
Lokalizacja: KR,KWI,KBC

Post autor: mateuszwywial » 16 lip 2010, 06:21

No i co panowie wymieniał już ktoś te przewody czujników od klocków?, dużo przy tym jest roboty, problem zniknoł, ustało?, czerwona kontrolka już nie świeci i piszczy???. Bardzo mnie to interesuje ja to mam od dłuższego czasu i musze was zaniepokoić że w dodadku jeszcze pedał hamulca raz na pare miesięcy zaczyna pulsować (drgać, wibrować) na postoju nawet!!! więc to napewno nie przez krzywe tarcze.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 16 lip 2010, 07:07

mateuszwywial, dzisiaj po południu powinienem odebrać autko od mechanika, m.in. mieli sprawdzić co z tymi czujnikami, jak rozmawiałem z nimi na ten temat, to mówili że bardzo często zdarza się, iż przewód wtopiony w klocek hamulcowy stapia się pod wpływem wysokiej temperatury zamiast przetrzeć gdy klocki są na wykończeniu, w każdym razie przerwanie tego przewodu jest sygnalizowane na desce,
wydaje mi się, że na przyszłość trzeba kupować klocki dobrej jakości, tzn. takie żeby się ten przewód od razu nie stopił, lub zrobić mostek w kostce, do której jest podpinany czujnik od klocków
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Grześ K.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2009, 08:54
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grześ K. » 20 lip 2010, 22:42

Widzę że problem czerwonej kontrolki nie do końca rozwiązany. Ja w niedzielę wracając z wakacji na wylocie z Torunia usłyszałem tylko 3 dzwonki i kontrolka zaczęła migać. Okazało się ze pociekł tylni zacisk. Uzupełniłem płyn i spokojnie bez mocnego hamowania wracałem do domu co jakiś czas sprawdzając poziom. Na szczęście mocno nie ciekło i na 400 km dolałem jakieś 200 ml. Wyciek załatwił zestaw uszczelek za 24 zł ale kontrolka jak świeciła tak świeci :-/ Nie pomogło odłączanie klemy od akumulatora. Chyba trzeba będzie pogmerac w tych kabelkach

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga