Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C4 AEL 2.5 TDI] wymiana paska wieloklinowego

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
grucha
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2009, 18:28
Lokalizacja: pomorskie

[Audi A6 C4 AEL 2.5 TDI] wymiana paska wieloklinowego

Post autor: grucha » 18 kwie 2010, 21:33

Witam.
Pękł mi pasek wieloklinowy pompy wspomagania, prawdopodobnie od wyrobionej rolki napinacza.
Mam już wszystko rozkręcone, drugi napinacz jest, jutro kupuję pasek i chciałbym się wziąć za montaż.
Chciałbym się zapytać kolegów - speców, czy wystarczy, że założę nowy pasek i napinacz, odpalam i jadę czy muszę ustawiać odpowiednio, któreś z kół np. pasowe?
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
elmi_k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 551
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:05
Imię: Emil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elmi_k » 18 kwie 2010, 22:14

grucha pisze:Witam.
Pękł mi pasek wieloklinowy pompy wspomagania, prawdopodobnie od wyrobionej rolki napinacza.
Mam już wszystko rozkręcone, drugi napinacz jest, jutro kupuję pasek i chciałbym się wziąć za montaż.
Chciałbym się zapytać kolegów - speców, czy wystarczy, że założę nowy pasek i napinacz, odpalam i jadę czy muszę ustawiać odpowiednio, któreś z kół np. pasowe?
Pozdrawiam serdecznie
ale pekł w trakcie pracy silnika? czy poprostu na wyłączonym zobaczyłeś, że peknięty/popękany? Ten pasek napędza wszystkie podzespoły.
A6 C4 2.5 TDI (AEL) NOGARO BLUE PEARL EFFECT

http://img6.imageshack.us/img6/305/95128295.jpg

Awatar użytkownika
ralf30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 218
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: ralf30 » 18 kwie 2010, 22:28

grucha pisze:Chciałbym się zapytać kolegów - speców, czy wystarczy, że założę nowy pasek i napinacz, odpalam i jadę czy muszę ustawiać odpowiednio, któreś z kół np. pasowe
Zakładasz i jedziesz. To nie pasek rozrządu że musi byc wszystko odpowiednio ustawione :idea:
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

grucha
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2009, 18:28
Lokalizacja: pomorskie

Re: [Audi A6 C4 AEL 2.5 TDI] wymiana paska wieloklinowego

Post autor: grucha » 19 kwie 2010, 00:05

ale pekł w trakcie pracy silnika? czy poprostu na wyłączonym zobaczyłeś, że peknięty/popękany? Ten pasek napędza wszystkie podzespoły.
tak, pękł podczas pracy. tak jakby się rozwarstwił na dwie części, jedna połowa pękła, a druga jeszcze dalej "siedziała" na podzespołach
Andi 2.5 tdi pisze:
grucha pisze:Witam.
Pękł mi pasek wieloklinowy pompy wspomagania, prawdopodobnie od wyrobionej rolki napinacza.
Mam już wszystko rozkręcone, drugi napinacz jest, jutro kupuję pasek i chciałbym się wziąć za montaż.
Chciałbym się zapytać kolegów - speców, czy wystarczy, że założę nowy pasek i napinacz, odpalam i jadę czy muszę ustawiać odpowiednio, któreś z kół np. pasowe?
Pozdrawiam serdecznie
witam wymienisz pasek napinacz masz - ustawiac nic nie trzeba ,
ale co z rolka , ktora byla winowajca wszystkiego.
Masz napinacz oryginalny ( taki amortyzatorek Stabillus), do ktorego oddzielnie przychodzi podtawa z rolka napinajaca,
czy zintegrowany napinacz z rolka napinajaca?
Podaj dla informacji tez, ile za co zaplaciles.
dzięki za informację, mam nadzieje, że założenie paska nie zajmie dużo czasu :)

tak tłumik mam osobno przykręcany do napinacza.

tzn. udało mi się kupić napinacz z rolką i tłumikiem drgań, używkę Stabilus za 150zł komplet :) gdy dzwoniłem na inne "szroty" mówili 300-400zł.

swoją drogą orientuje się ktoś na ile tys. km średnio starcza wymiana tłumika drgań, rolki i paska?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga