Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

CarPower HPB-602 od środka

Wszystko co dotyczy sprzętu car audio nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

CarPower HPB-602 od środka

Post autor: Doc » 04 sty 2008, 02:47

Dla zainteresowanych załączam zdjęcia wnętrza wzmacniacza CarPower HPB-602, jego dane i moje wrażenia.

CarPower HPB-602 w cenie 300 zł , 2 kanałowy wzmacniacz mocy z regulowanymi filtrami dolno - i górnoprzepustowymi, może być zmostkowany, zrównoleglone wyjście liniowe, przełączanie stereo/mono. Do wykorzystania jednocześnie jako wzmacniacz subwoofera i zakresu średniotonowego. Bardzo dobry jako uzupełnienie oryginalnego wyposażenia, wysoka moc wejściowa z FGA-22 lub FGA-22HQ.

Cenna informacja. Wzmaczniacz nie posiada High Input, tj. radioodbiornik musi posiadać wyjście przedwzmacniacza. Świadczy to o tym, iż firma Monacor nie kaleczy rzemiosła, czym jest oczywiście podłączanie wzmacniacza z sygnałem z końcówki radioodtwarzacza.

Informacje techniczne

Max. power 350WMAX
RMS power 2Ω 2 x 100WRMS
RMS power 4Ω 2 x 70WRMS
Bridged power 4Ω 1 x 225WRMS
Frequency range 20-20,000Hz
Load impedance (min.) 2Ω (bridged: 4Ω)
Input sensitivity (line) 0.4-4V/20kΩ
Channel separation > 45dB
S/N ratio > 94dB (A)
THD < 0.2%
Low-pass 40-300Hz, 6dB/oct.
High-pass 40-500Hz, 6dB/oct.
Bass boost 0-12dB/50Hz
Operating voltage 10-16V DC current /22A
Connections screw terminals
Line 1 x RCA L/R
High input -
Speakers screw terminals
Line 1 x RCA L/R
Remote control -
Admiss. ambient temp. 0-40 °C
Dimensions 252x62x243mm
Weight 2kg


Oto zdjęcia wzmacniacza.
W środku panuje porządek. Elementy nie sa niechlujnie montowane. Nie ma się wrażenia, że wewnątrz przeszedł huragan Andrew ;-)
Elementy nie są najwyższej jakości, ale tego nie można spodziewać w tej klasie wzmacniacza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje wrażenia odsłuchowe:

W moim przypadku w chwili obecnej przed kolejną wymianą testowałem go na głośniku PYLE 10'' w skrzyni BR 25 litrów z płyty wiórowej 18mm.

Wzmacniacz ma niewielki DF, więc głosnik musi mieć maksymalnie lekką membranę, aby dźwięk nie zniekształcał się od prądów indukowanych pasożytniczo w cewce głośnika.

Daje się wyczuć zdecydowanie większą moc od produktów peiyinga legitymującego się mocą 300W RMS.
Bez dwóch zdań wzmacniacz jest bardzo uniwersalny jak na ta klasę, odpowiedź impulsowa tak słabego jak testowany głośnik jest bardzo szybka i możemy liczyć na dużo szczegółów i różnorodnośc basu. Nie zdarzyło się w czasie testu aby głośnik jak to się mówi w żargonie "zamulał" a bas zlewał się w jednostajne buczenie, a tę zasługę zdecydowanie przypisałbym wzmacniaczowi.
Po 2 minutach w miarę nagrzewania bas schodził w niskie rejestry bardzo przyjemnie a szybkie uderzenia były mocne i precyzyjne i co najważniejsze czyste.

Olbrzymią zaletą jest zupełny brak zakłóceń, oraz przenoszenia średnich tonów po ówczesnym odpowiednim ustawieniu filtrów. Zupełnie nie słyszymy zgłosek wybuchowych wokalistów czy też delikatnie i spokojnie rozpoczynających się utworów - tu mam na myśli średnie częstotliwości.

Wzmacniacz zdecydowanie godny polecenia do lekkich głośników 25, 30 cm.
Cena - Jakość moim zdaniem wypada znakomicie.

Kolejny test na lepszym głośniku ( wciąż doradzam się i wyliczam jakim i jakiej firmy ). Strach pomyśleć jak miło może zagrać.


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, 22:31 przez Doc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bochen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2007, 22:37
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: bochen » 04 sty 2008, 21:18

Koolego powiedz mi czy ten wzmacniacz nadaje sie do zestawu powerbassa l-6C? Bo zakupilem ten piec i planuje teraz pb L-6C. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 05 sty 2008, 01:05

bochen, spokojnie. Jeśli tylko te głośniki chcesz nim napędzać, to jak najbardziej.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

sylvesterrrrrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2008, 21:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: sylvesterrrrrr » 27 lip 2008, 13:57

widze ze mam szczescie bo ktos tu chyba dobrze zna sie na car audio. a wiec podlacze sie do watku. zakupilem suba magnat xpress (dane techniczne: Wymiary: 300 mm Moc - nominalna 200Watt Moc - maxymalna 400Watt Pasmo 20 - 1500 Hz impedancja - 4ohm SPL - 93 dB ) kolega pożyczył mi wzmacniacz ktorego danych nie znam ale widocznie jest do niego za slaby. chcac posluchac troche glosniej sub zaczyna brzeczec. i teraz mam pytanie. jaki wzmacniacz mi to pociagnie tak na 100% mozliwosci. troche ciemny jestem w tym temacie i nie bardzo wiem co robic. czy opisywany w watku CarPower dalby rade? dodam ze wzmacniacz ma ciagnac tylko suba no i najlepiej żeby byl w cenie nie przekraczającej 300zl.
dzieki
pozdro
"na zawsze i na wieczność" :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga