Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Zablokowane drzwi pasazera/kierowcy

Wnętrze
Awatar użytkownika
wojtekdob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2009, 23:19
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Pszczew (GB)
Kontakt:

[Audi A6 C5] Zablokowane drzwi pasazera/kierowcy

Post autor: wojtekdob » 02 mar 2010, 09:32

Witam klubowiczow
Wiem ze temat byl poruszany milion 500 razy ale niestety nie moge znalezc odpowiedzi ktora mnie satysfakcjonuje lub pomaga.

Jest tak.
Od dluzszego czasu mam zblokowane drzwi pasazera wczesniej wyczytalem ze sa one zamkniete w opcji "safe" czyli nie ma mozliwosci otworzenia od srodka. (jezeli chcecie sie dowiedziec dokladnie o czym pisze to zamknijcie drzwi pilotem, zostawcie opuszczona szybe lub wsadzcie kogos do auta, nastepnie odlaczcie akumulator i probujcie otworzyc drzwi od srodka)
Co sie dzieje z tymi drzwiami.
W momencie proby otworzenia pilotem centralny zamek probuje podniesc cypelek do gory 2-krotnie bezskutecznie. Zdjalem juz oslonke cypelka przez ktora dostalem sie drutem do elementow zamka, nie pomaga. Udalo mi sie juz wyrwac cypelek bo probowalem go przytrzymac obcegami u gory, wyrwal sie.
Probowalem tez podlaczac + i - do przewodow przy drzwiach dzialaja wszystkie elementy, w momencie gdy podlaczylem do przewodow sterowania otwieraniem jest dzwiek pracy silniczka( tak jakby jakies tryby sie wytarly) ale nie odblokowuje drzwi.

Moze wie ktos jak przelaczyc z opcji safe do unsafe?

Kolejna moja opcja jest przeciecie brzeszczotem uchwytu zamka do ktorego mozna sie dostac po otwarciu tylnych drzwi. Zanim tak zrobie musze miec zapasowy uchwyt i zamek bo takiego wydatku sie spodziewam. Nie chce przecinac tapicerki na drzwiach jest skorzana.
Dodam jeszcze ze mam anglika i nie wiem czy zamek z drzwi kierowcy(polska wersja) bedzie pasowal do drzwi pasazera(anglik)

Prosze pomozcie zwykle podrozuje we dwoje i nie bardzo pasuje przesiadanie sie przez drzwi kierowcy.

patryk82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2009, 21:39
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: patryk82 » 05 kwie 2010, 14:11

witam.przytrzymaj klamke od srodka,wez pilota od centralnego i przyciskaj otwieranie drzwi wielokrotnie az sie otworzy zamek i po klopocie.

Awatar użytkownika
wojtekdob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2009, 23:19
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Pszczew (GB)
Kontakt:

Post autor: wojtekdob » 15 maja 2010, 09:23

Mam takie pytanko do slavi16 Ile razy mam sie przedstawiac, czy nie wystarczy ze zrobilem to po pierwszej uwadze?

javers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2009, 16:38
Imię: Janek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: javers » 16 cze 2010, 23:23

więc tak
potrzeba trzech rąk lub palców sprytnych ;)
1. od środka ciągniesz za klamkę
2. lolek się uniesie, chwytasz go palcami i trzymasz
3. wciskasz przycisk otwierania centralnego z pilota lub ze sterowania drzwi kierowcy
powodzonka ;)

Awatar użytkownika
wojtekdob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2009, 23:19
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Pszczew (GB)
Kontakt:

Post autor: wojtekdob » 25 cze 2010, 22:48

javers pisze:więc tak
potrzeba trzech rąk lub palców sprytnych ;)
1. od środka ciągniesz za klamkę
2. lolek się uniesie, chwytasz go palcami i trzymasz
3. wciskasz przycisk otwierania centralnego z pilota lub ze sterowania drzwi kierowcy
powodzonka ;)
W taki sposob to wlasnie tego lolka wyrwalem.
Ale dzieki
Drzwi juz naprawione

dramburg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2010, 13:20
Lokalizacja: Strasbourg

Post autor: dramburg » 01 mar 2013, 00:22

Wiam wszystkich. Wojtekdob......jak się uporales ze swoimi drzwiami. Pytam bo tez borykam się z rym problemem. Mam 2 audi i dość czrsto mam tak z drzwiami pasażera przód. Choć teraz zavlokowaly mi się tył po prawej stronie. Dzięki za info.

tommits
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2010, 07:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tommits » 15 maja 2014, 21:23

wojtekdob, a jak otworzyłeś te drzwi, bo mam tak samo

tomek83f
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2009, 15:35
Imię: Tomek Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: tomek83f » 17 sie 2014, 15:02

Przerabiałem ten temat,i w.w. sposoby nie pomagają a to dlatego że zamki mają dodatkowe ryglowanie. Brzeszczotem przeciąć się nie da bo wszystko wokół zniszczysz a sam rygiel zamka jest bardzo twardy więc nie tak łatwo go przeciąć,aby drzwi się otwarły musisz się dostać do zamka który jest uszkodzony(niestety zamki rdzewieją w środku i blokuje się dodatkowe ryglowanie). Masz 2 możliwości, jedna drastyczna druga trochę kłopotliwa.

Drastyczna:
Tapicerka drzwi trzyma się na 2 małych bocznych śrubkach,

numer 2.

Obrazek.

numer 1

Obrazek

Gdy mocno szarpniesz za rączke boczka w góre to te śrubki nie utrzymaja boczka i zdejmiesz go bez problemu,odepniesz linke od klamki i przewody elektryczne i wtedy bedziesz mial dostep od środka do zamka,jest on na 99% i tak do wymiany wiec mozesz go poprostu rozbic i wtedy bedziesz mógł odtworzyc zamek.

Mniej drastyczna metoda to zdjęcie tapicerki ze środkowego słupka i dostanie się do śrub które mocują rygiel zamka:
Obrazek

po zdjęciu tapicerki widać wkrecone śruby tego rygla,mają końce zfazowane i są w kształcie stożka. Trzeba poszukać śruby o tym samym skoku gwintu i odpowiednio ją przygotować,jej koniec delikatnie sfazować a środek nawiercić aby powstało zagłębienie na stożki śrub rygla,tak przygotowaną śrubę wkręcając od środka będziesz wykręcać śruby rygla,po otwarciu drzwi ściągniesz boczek odkręcając boczne śrubki i dostaniesz się do zamka.

W drzwiach kierowcy gdzie jest wkładka zamka mozna otworzyć je zawsze kluczykiem.

Powodzenia.

szkudi272
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2017, 15:08
Imię: Marcin A6 Klub
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: szkudi272 » 19 lut 2018, 15:26

Witam Panowie ostatnio grzebałem przy zamku, ponieważ mam zepsutą blaszkę od klamki zewnętrznej która odklucza centralny, no i po złożeniu do kupy drzwi kierowcy się zablokowały.
SPrawa jest skomplikowana zaczęło się od tego, żę padła mi bateria w pilocie i nie mogłem zakodować nowej bo zamek mam nie sprawny.

Tapicerke już rozerwałem zamek widzę ale nadal nie mogę otworzyć drzwi, tak jakby centralny niew działał. Pomimo, że otwierając z bagażnika wszystkie drzwi wyskakują grzybki.

Błagam pomóżcie, żebym nie wchodził od strony pasażera...

martensite
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:33
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: martensite » 20 lut 2018, 22:36

szkudi272, wypinałeś pręt od klamki zewnętrznej podczas grzebania przy zamku? Chodzi mi o ten element:
Obrazek
gdy jest wsadzony zbyt głęboko w ten czarny kapturek to powoduje zablokowanie zamka

szkudi272
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2017, 15:08
Imię: Marcin A6 Klub
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: szkudi272 » 21 lut 2018, 20:37

Kuźwa właśnie to zrobiłem:( musiałem rozerwać tapicerkę niestety... jestem do tyłu 120zł ale już zamówiona jedzie. Dzięki za pomoc

MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: MixTape » 14 lis 2018, 14:05

martensite pisze:szkudi272, wypinałeś pręt od klamki zewnętrznej podczas grzebania przy zamku? Chodzi mi o ten element:
Obrazek
gdy jest wsadzony zbyt głęboko w ten czarny kapturek to powoduje zablokowanie zamka
Cześć martensite, , nie działa mi zamek od strony kierowcy. Demontowałem go w celu sprawdzenia mikrostyków. Po skończonym sprawdzaniu zamontowałem zamek oraz wcisnąłem pręt od zewnętrznej klamki w ten kapturek. Pozamykałem drzwi parę razy oraz pootwierałem było okej. Zamknąłem je więc jeszcze raz i wcisnąłem na pilocie blokade centralnego zamknął się, wcisnąłem otwieranie i tu zaczął się problem. Otworzyły się wszystkie drzwi poza kierowcy z których był demontowany zamek.

Czy tak jak pisałeś wcześniej, to pręt wsadzony za głęboko w kapturku blokuje działanie zamka ?
Czy następuje to w takim efekcie jak u mnie? To znaczy, że blokuje jego poprawne funkcjonowanie dopiero po jego zablokowaniu z pilota, czy nie powinny już się otworzyć te drzwi zanim nacisnąłem zamknięcie na pilocie?

Liczę na Twoją pomoc, ale także innych :)

PS: Czy jeżeli teraz na zablokowanym zamku odczepie ten pręt z tego kapturka (jest dojście przez jedno miejsce(nie mogę zdradzić którędy)), to czy zamek powinien zacząć działać prawidłowo?

martensite, jak możesz to napisz na pw do mnie

martensite
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:33
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: martensite » 14 lis 2018, 16:43

Cześć, jeśli uda Ci się odczepić pręt, to drzwi powinno dać się otworzyć wewnętrzną klamką. Do zablokowania dochodzi właśnie dopiero w momencie zamknięcia z centralnego. W mechanizmie znajduje się element, który po podniesieniu przez silniczek centralnego blokuje możliwość otwarcia rygla, natomiast powrót tego elementu realizowany jest przez sprężynkę. Gdy klamka jest za mocno napięta, to silniczek da radę podnieść element blokujący, ale przy otwieraniu sprężynka nie ma siły go cofnąć i mamy blokadę. Gdy już znajdziesz najbardziej napięte ustawienie, w którym drzwi nie będą się blokować, wysuń pręt jeszcze o 1-2 zwoje/prążki, aby uniknąć przykrej niespodzianki gdy przyjdą mrozy :)

MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: MixTape » 14 lis 2018, 17:03

martensite, okej będę się starał, pech chciał ze jak nie mogłem wcześniej wsadzić tego pręta w kołnierz, tak teraz nie mogę go odczepić, zsunąłem kołnierz a dół, ale nie chce wyskoczyć z pancerza plastikowego, jutro będę próbował jeszcze.
Ale napisz na pw bo potrzebuje o coś zapytać a nie chce na forum publicznym

[ Dodano: 2018-11-14, 17:03 ]
martensite, proszę Cię odblokuj pw bo nie mogę odpisać, a bardzo mi zależy na tym. I napisz pw jak odblokujesz, a jak nie dasz rady odblokować to napisz do mnie na maila czachen456@gmail.com

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 14 lis 2018, 19:19

Kolega ma włączone PW :). Sprawdź czy czasami wiadomość nie jest w 'Do wysłania'. Jeśli tak, to martensite jeszcze jej nie odczytał. Dopiero po odczytaniu wskoczy do 'Wysłane'.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga