Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 ] Tarcze zegarow i wskazówki.

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PONURY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 12 gru 2007, 04:02
Lokalizacja: LUBLIN

[A6 C4 ] Tarcze zegarow i wskazówki.

Post autor: PONURY » 10 lip 2008, 19:01

Witam.
Chce w moim aucie zmienic tarcze zegarów na biale ale nie wiem czy jak ściagne wskazówki to potem bedą wskazywac prawidłowe parametry.
Ktoś wie jak to zrobic zeby nie popsuć ?
usnieto punkt 29 regulminu!
Audi 100 C4 2.3 b-g 1992r. Karawan..... :D

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 10 lip 2008, 20:50

niektorzy tna tarcze w miejscu spoczynku strzalki zeby ich nie sciagac i musze powiedzie ze widzialem dwa takie przypadki to nic nie moglem dostrzec
Audi Back On Track :)

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 13 lip 2008, 10:37

Do tego celu najlepiej użyć zwykłego widelca, który znakomicie sprawdza się jako dźwignia. W nowszych samochodach jest to dużo łatwiejsze, gdyż napędem wskazówek są silniki krokowe - plusem tego jest to, że wskazówka na minimalnej wartości zatrzymuje się i nie opada niżej - przy ściąganiu wskazówki nie trzeba martwić się że będzie ona źle wskazywała prędkość i pamiętać jej początkowe ustawienie - po wszystkim zakładamy wskazówkę i przekręcamy ją tak by przy zerze wskazówka się zatrzymywała. Trudniej jest ściągać i ustawiać wskazówki w licznikach starszej generacji - można je rozpoznać po tym, że przy wartościach minimalnych są słupki, które podtrzymują wskazówkę by nie opadła poniżej zera. W takim przypadku przed ściągnięciem wskazówki należy wyciągnąć słupki lub przełożyć nad słupkiem wskazówkę tak by opadła bezwładnością w swoje minimum. Zazmaczmy np. ołówkiem to miejsce na tarczy i dopiero teraz możemy ściągać wskazówkę - zakładamy ją oczywiście w miejscu w którym była ściągana. Wszystko robimy z wyczuciem bez używania nadmiernej siły.

Awatar użytkownika
PONURY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 12 gru 2007, 04:02
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PONURY » 16 lip 2008, 19:31

censored pisze:Martin wrzucił instrukcje z wymianą

viewtopic.php?t=1673

viewtopic.php?t=1672
Hmmm raczej mi to nie pomoze. Rozkrecic zegary, nie problem. :roll: Raczej chodzilo mi o same wskazowki. :-P
usnieto punkt 29 regulminu!
Audi 100 C4 2.3 b-g 1992r. Karawan..... :D

Awatar użytkownika
PONURY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 12 gru 2007, 04:02
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PONURY » 23 lip 2008, 17:44

Tarcze zmienione. Widelec pomógł. :mrgreen: :mrgreen:
Jedna wskazówka tylko ucierpiała najpoważniej. Od prędkościomierza. Cięzarek sie odłupał ale juz sobie poradziłem. Wskazuje nawet dobrze po moim tuningu. :lol: Obrotomierz wskazuje tylko o 200 obr za duzo ale daje sie przyzwyczaić. Pozatym patrze na zegary i je podziwiam a jeżdze na słuch. 8-) 8-) Fotki podeśle na dniach. Odrazu zaznaczam ze tarcza od zegarka nie została wymieniona :cry: W przesyłce byla od woltomierza bład sprzedającego, który na maile nie odpowiada. Ale co tam i tak mi sie podoba. Moze w miare możliwości czasowych postaram sie to jakos przerobic. Dostałem od przyjaciela komplet zegarów i w nich znajduje sie wlasnie woltomierz. Kwestia podłaczenia i bedzie gitara.
Dziekuje za szybka odpowiedz i pomoc. :-D

Pozrawiam Ponury.
usnieto punkt 29 regulminu!
Audi 100 C4 2.3 b-g 1992r. Karawan..... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga