Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Wymiana amortyzatorów tył

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Maliniak_100

[A6 C4] Wymiana amortyzatorów tył

Post autor: Maliniak_100 » 06 lip 2008, 07:08

Witam
Padł mi amorek tylny lewy,chcę go wymienic .Nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie nażędzia potrzebuję.
Pozdrawiam
Prosze uzywac tagow
Ostatnio zmieniony 06 lip 2008, 18:01 przez Maliniak_100, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomek-Szczecin » 23 lip 2008, 05:37

Witam,
Właśnie jestem po wymianie amortyzatorów tylnych.
Muszisz wymontować (1) górne tuleje stabilizatora, (2) wypatroszyć z osłony przewód elektryczny czujnika ABS, (3) oznaczyć położenie śruby dolny wahacz - obudowa piasty koła i wykręcić ją. Jest to ważne, bo tą śrubą reguluje się kąt pochylenia koła. (4) wymontować śruby mocyjące kolumnę resorującą z amortyzatorem i wyąć ją. póżniej ściśnij sprężynę i rozkręć górną nakrętkę amortyzatora.
Składanie oczywiście w odwrotnej kolejności
Pozdr.

notofrugo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2008, 19:42
Lokalizacja: zdolny ślą;sk

Post autor: notofrugo » 24 lip 2008, 15:45

Tomek-Szczecin pisze:(3) oznaczyć położenie śruby dolny wahacz - obudowa piasty koła i wykręcić ją. Jest to ważne, bo tą śrubą reguluje się kąt pochylenia koła.
Witam, kurde mam problem poniewaz prawdopodobnie moj mechanik nie oznaczyl polozenia sruby przy wymianie amorkow z tylu i opona zdziera sie nierownomiernie, konkretnie zewnetrzna czesc w prawej a w drugiej chyba jest ok. Jak sobie z tym poradzic? czy zostaje tylko serwis??

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomek-Szczecin » 29 lip 2008, 22:30

Witam, Jeśli wymieniał Ci amorek z jednej strony to możesz wziąć poziomicę i suwmiarkę i ustawić tę śrubę według drugiej, nieruszanej strony. Nie będzie to jednak rozwiązanie profesjonalne i zadziała tylko wtedy gdy faktycznie zruszył tylko śrubę dolny wahacz a obudowa piasty. Ustawienie kół możesz zrobić nie tylko w serwisie ale też w wielu tzw. szybkich warsztatach (wydaje się mi ,że potrafią to zrobić nawet lepiej niż serwis). Pozdr

Awatar użytkownika
jaycobe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 gru 2009, 23:59
Lokalizacja: przeworsk

Post autor: jaycobe » 07 maja 2010, 01:40

No tak tylko kolega ma C4 a nie C5 a tam zawieszenia tylne się chyba różnią. Sam za niedługo będę wymianiał poduszki amortyzatorów i szukam jakiejś pomocy co i jak...

Awatar użytkownika
klax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 28 wrz 2009, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: klax » 07 maja 2010, 09:31

Tu jest co nieco wspomniane na ten temat > link .
W C4 zawias jest inny niż w C5 stąd też będzie zdecydowanie prościej i szybciej.
-Audi 100 Avant '92r. ABC (Rezanko: Soczewki, el. szyby, roletki tylnych drzwi, dekory, ori 3 światło stop, 8 fabrycznych głośników, podświetlane nawiewy)
-Poprzednio 4 inne OOOO

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga