Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Wszystkie] więcej mocy z Monacor Carpower 602

Warsztat
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

[Wszystkie] więcej mocy z Monacor Carpower 602

Post autor: Doc » 19 cze 2008, 01:42

Cześć.

Producenci niższej klasy wzmacniaczy tacy jak Monacor ( i cała reszta temu podobnych, abstrahując od typowo chińskiej tandety tej tu nie przytaczam ), projektując elektronikę starają się pogodzić brzmienie, moc z ekonomią. Efektem jest choćby nagminne stosowanie za małej pojemności kondensatorów w zasilaczu. Ma to ogromny wpływ na moc wzmacniacza. Wystarczy zamienić je na większe, aby wzmacniacz dostał znacznego kopa nie tracąc na awaryjności. We wzmacniaczu Carpower 602 legitymującym się przez producenta mocą max 350W w mostku przy 4 ohmach, znajdziemy dwa kondensatory o pojemności 2200mF. Sam wzmacniacz brzmi całkiem przyzwoicie jak na swoją cenę, mocą również nie grzeszy.

Dokładając mu w torze zasilacza kolejne dwa kondensatory - co niniejszym uczyniłem - można zostać mile zaskoczonym mocą jaka zaczyna wydobywać sie z niego. W moim przypadku dołożyłem dwa kondensatory po 6800mF każdy, znakomitego producenta który zwie sie Rubycon.
Obecnie wzmacniacz posiada 4 kondensatory 2x2200mF i 2x6800mF. Polecam drobny tuning tej klasy wzmacniaczy.
Wspomnę dla ciekawskich, że przetwornica podaje 2x23V co daje nam prawie 50V. Jest to dość duże napięcie, zatem jest czym gospodarować.

Oto wnętrze oryginalnego CarPower 602
Obrazek

Oto drobna przeróbka polegająca na dołożeniu dwóch kondensatorów.
Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia ;-)
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 20 cze 2008, 18:42

Ja mam taki wzmaciacz. z Tym ze 604 - 4 kanałowy. I ludzie moga gadac ze tandeta chinska itd ja mam i SE chawale! wg mnie to potezna moc jak na taka kase. kupiel go za psie pieniadze i myslalem ze bedzie kicha a tu moge podpiac napawde dobre glosniki, nie mowie tu o glosnikach za 2tys zl. Mam u siebie STXa- kolejna malo doceniana firma! a wali az uszy puchna. Naprawde polecam, głosnik kosztuje 200zł!!! a odsniezy wam samochody w zime ;-) w polaczeniu z Carpowerem daje bardzo dobry łomocik wraz z niskmi kosztami. Dla przykladu moj kolega, mega czubek jesli chodzi o car audio sam skonstrułowal sobie wzmaka z jakas mega wileka moca(niepamietam) podpial głosnik STXa i zapodał mu 2 razy wiecej mocy niz pozwala producent i cewka nawet dobrze sie na nagrzala tylko popalily sie druciki na membranie :-| takze polecam tak przy okazji STXa jesli komus zalezy na kasie i dobrym łupaniu. Car Power tez aje rade. Kupa ludzi kupuje blaupunkty bo sa dosc tanie, ale Carpowera kupisz o polowe taniej a Blauek gra podobnie, wg mnie gorzej

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 21 cze 2008, 00:03

Bolszakooof pisze:I ludzie moga gadac ze tandeta chinska itd
Którzy ? Wariaci ? Wszystko jest teraz chińskie.
Bolszakooof pisze:Car Power tez aje rade. Kupa ludzi kupuje blaupunkty bo sa dosc tanie, ale Carpowera kupisz o polowe taniej a Blauek gra podobnie, wg mnie gorzej
CarPowery nie są takie tanie. Są droższe od blaupunktów i lepsze od nich. To wcale nie są tandetne wzmacniacze. To dobry wybór z najniższej półki uczciwych wzmacniaczy nie licząc tandety typy peying, voicecraft, debesisi itp.

Ps:
Zmień kondensatory na większe. Lepiej Ci łupnie.
Co do głośników STX - nie przekonałeś mnie. Znam tą firmę ;-)
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

earthquake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2009, 19:11
Lokalizacja: earth

Post autor: earthquake » 03 paź 2009, 19:53

Sorry za odkop ale jak uważasz ile mocy dodały te kondensatory Jak normalnie wzmak ma 225RMS to po tym zabiegu ile doszło ?>? :D :) Pytam się bo mam dany wzmacniacz i zastanawiam się czy nie zastosować danego patentu :-P
I jak byś mógł to jak pamiętasz to napisz dokładne parametry tych dodatkowych kondensatorów :)

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 729
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:38
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: GranuL » 22 mar 2010, 00:33

Doc, dobrze gada polać mu :) Car Power ma miano profesjonalnego sprzętu dla amatorów car audio ;) - czyli dla początkujących. Tak samo jak Phonocary głośniki ludzie myślą że tańsze to jakiś badziew a grają podobnie do JBL a na pewno lepiej jak jakieś BP czy sony nawet :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga