Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Montaż xenonów HID (slim) soczewki H1 / by eldo

Warsztat
robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 25 lut 2010, 20:38

" robsonb73 podpowiedz gdzie szukać tego urządzenia od samopoziomu. może jednak mam tylko po prostu nie działa. a może lepiej nie drążyć dalej bo jeszcze znajdę jakiś ubytek i zacznę wyrywać sobie włosy z głowy :-( "


Każde auto musi mieć regulację wysokości świecenia świateł przednich :idea:
Wniosek stąd taki, że kiedy nie masz ręcznej regulacji to musisz mieć samoczynną <ok>
Obok włącznika świateł jest pokrętło regulacji podświetlenia zegarów i tam powinno być też pokrętło regulacji ręcznej.
Jeżeli go nie ma to masz automatyczną
Pozostałe elementy widoczne to czujniki przy wahaczach, tylko nie pamiętam ile. Do wahacza jest przymocowana taka dźwigienka, która porusza właśnie tym czujnikiem.
Na pewno od razu zwrócisz na to uwagę bo widać że to jest bardzo delikatne. nie mam możliwości zrobienia zdjęcia,bo jestem poza domem. Ale chyba one są przed kołem a nie za.
Przy włączeniu świateł powinny one wykonać krótki ruch w dół i w górę
Jeżeli masz vaga, możesz sobie zrobić test.
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

sylvesterrrrrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2008, 21:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: sylvesterrrrrr » 25 lut 2010, 22:50

to ja jednak nie mam samopoziomu. jest regulacja ręczna. czyli zagadka skąd te spryskiwacze lamp w moim aucie nadal nie rozwiązana :-D chyba lepiej nie drążyć i cieszyć się z tego co jest :mrgreen:
dzięki za pomoc koledzy <piwo>
"na zawsze i na wieczność" :)

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 07:29

wpisz sobie nr vin w ETKE i wyświetli ci sie wyposażenie. MOże ktoś sobie dołożył w salonie spryski przy kupnie. jak nie masz etki to podaj mi nr vin to ci wkleje wyposażenie.

sylvesterrrrrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2008, 21:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: sylvesterrrrrr » 26 lut 2010, 12:59

kiedyś już chyba bawiłem sie z tymi kodami wyposażenia, które są w komorze na koło zapasowe. o ile dobrze pamiętam to nic nie było w nich o spryskiwaczach ale może coś przeoczyłem.
ETKI nie mam więc byłbym wdzięczny:
WAUZZZ4BZWN037881
"na zawsze i na wieczność" :)

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 15:57

No widzisz to przeoczyłeś! :)
masz je na wyposażeniu.


Obrazek
Obrazek


Co ciekawego zobaczyłem otóż:

kody

8Q1 = Autom. dynamiczna regulacja zasięgu refl. (samopoziomowanie)
8K1 = PrzełÂĄczanie ÂŚwiateł do jazdy w dzień z autom.

Awatar użytkownika
eldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 371
Rejestracja: 24 kwie 2009, 18:42
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: eldo » 26 lut 2010, 16:27

Wracajac do soczewek i odbłysków, uwage zwrócilem na odbijajace sie zródlo swiatła podjezdzając na ok. 1m do ściany w garazu. Pozwoliłem sobie zaznaczyć czerwoną kreską co zaobserwowałem (moze nie widac tego tak dokładnie na zdjęciu jak w realu). Czy to jest poprawne zjawisko przy zastosowaniu palników xenonowych ?

Obrazek
Była: A6/C4 - A6/C5 2,5TDI 150ps Quattro 1999r https://a6klub.pl
Jest: VW Passat B6 Hightline 2,0TDI 192ps 410nm DSG MOCCA Dynaudio MFD2 DVD . . .

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 16:31

sprawdz czy dobrze są osadzone żarniki w lampach. może trzoszkę krzywo siedzą i taki efekt. wcześniej tez mialem hidy w lampach h1 ale normalnie odcinało światło.

Awatar użytkownika
eldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 371
Rejestracja: 24 kwie 2009, 18:42
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: eldo » 26 lut 2010, 16:46

robsonb73 pisze:Chodziło mu pewnie o świecenie _/ _/ jak w normalnych lampach a ty masz _ _/
nawiazuje tą fotą do tej wypowiedzi . . . wyglada to tak jak by lewa lampa była "ustawiona" tak jak prawa z cytatu powyżej natomiast prawa jak lewa :roll:

w realu nie ma ani deka plam, czy jakis miejsc niedoswietlonych a koledzy cos wspominali o tym zjawisku. Palniki siedzą idealnie w kloszach (wycięcie dosłownie na styk pasuje).
Była: A6/C4 - A6/C5 2,5TDI 150ps Quattro 1999r https://a6klub.pl
Jest: VW Passat B6 Hightline 2,0TDI 192ps 410nm DSG MOCCA Dynaudio MFD2 DVD . . .

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 16:52

a jesli chodzi ci o linie odcięcia to możesz sobie sam ustawić __/ lub tak __ w lampie masz taką dźwignię przy soczewce którą sobie ustawiasz jak chcesz. dla ksenonu lepiej mieć ustawione obydwie __ wtedy nie oślepiasz jadących po prawej stronie.

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 26 lut 2010, 20:42

eldo pisze:nawiazuje tą fotą do tej wypowiedzi . . . wyglada to tak jak by lewa lampa była "ustawiona" tak jak prawa z cytatu powyżej natomiast prawa jak lewa :roll:
Wyciągasz chyba dobre wnioski.
Masz ustawione lampy dokładnie odwrotnie jak powinny być. Ale to dziwne z tą prawą lampą, bo u mnie nie ma w niej regulacji przesłony. Jest tylko w lewej :shock: A jest u ciebie w tej prawej lampie ta regulacja przesłony??? A może to lampa z Angola


boluss pisze:a jesli chodzi ci o linie odcięcia to możesz sobie sam ustawić __/ lub tak __ w lampie masz taką dźwignię przy soczewce którą sobie ustawiasz jak chcesz. dla ksenonu lepiej mieć ustawione obydwie __ wtedy nie oślepiasz jadących po prawej stronie.
Dla ksenonu, czy nie- powinno być ustawione _ _/ albo _/ _/
Chodzi o oświetlenie pobocza. Musisz widzieć pobocze dalej niż drogę, tak jest w każdym aucie

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 21:16

no nie wiem kolego. teraz wszystkie auta które mają oryginalnie ksenon lub bi ksenon mają właśnie takie odcięcie __--- __--- Obrazek

Obrazek

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 26 lut 2010, 21:41

boluss, ale to co pokazałeś, to nie jest _ _ prawda?
Pobocze jest doświetlone, prawda?
Tyle, że naszych C5 soczewka jest jaka jest
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 26 lut 2010, 21:46

No prawda :lol:
tylko tyle ze to zdjecie jest z daleka a z bliska to odciecie jest prawie na równi.
nie ma o co się przegadywać. <piwo>
ja u siebie przekładałem na bi ksenon bo ta oryginalna to o d..e rozbić i u mnie jest tak

Krótkie
Obrazek

długie

Obrazek

Awatar użytkownika
eldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 371
Rejestracja: 24 kwie 2009, 18:42
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: eldo » 27 lut 2010, 06:56

Chodzi o oświetlenie pobocza. Musisz widzieć pobocze dalej niż drogę, tak jest w każdym aucie
i tak dokładnie jest u mnie, wiec moze to tak dziwnie wyglada blisko sciany... na samo oświetlenie drogi nie mam zadnego "ale" wiec na pewno nic nie bede zmieniał, od kąd zainstalowałem ten zestaw dosłownie NIKT mi nie mrogną ze oślepiam wiec wszystko poza tym traktuje jako analize i ciekawostke ;-)
robsonb73 pisze:A jest u ciebie w tej prawej lampie ta regulacja przesłony???
Tego nie pamietam, szczerze nic nie regulowalem (przestawiałem).. po prostu wyciągłem H1 wsadziłem palniki (teraz silniczki) i smigam w nocy jak w dzień ;-) same lampy są nowe Hella kupione w PL. Przy najblizszej okazji wsadze obiektyw pod dekiel i pstrykne foto co tam ciekawego jest w srodku...
Była: A6/C4 - A6/C5 2,5TDI 150ps Quattro 1999r https://a6klub.pl
Jest: VW Passat B6 Hightline 2,0TDI 192ps 410nm DSG MOCCA Dynaudio MFD2 DVD . . .

sylvesterrrrrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2008, 21:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: sylvesterrrrrr » 27 lut 2010, 19:39

boluss dzięki za rozszyfrowanie kodów. faktycznie przeoczyłem. ale z tego co tam wyszło to widzę, że samopoziom też powinienem mieć tak? jeśli chodzi o"Przełączanie ÂŚwiateł do jazdy w dzień z autom" to faktycznie mam coś takiego a raczej miałem. potocznie jest to nazywane światłami szwedzkimi(samochód mam sprowadzony ze Szwecji dlatego to sie w nim znalazło) i polega na tym że światła zapalają się od razu po przekręceniu kluczyka i nie było możliwości wyłączenia ich. świeciły przy pozycji włącznika ustawionej na "0", z tym że dostawały tylko 70%energii przez co były ciemniejsze. było to dla mnie bardziej uciążliwe niż pomocne ale na szczęście na naszym forum znalazłem sposób jak sie tego pozbyć :-)
widzę, że z tym montażem hidów jest sporo zabawy żeby świeciło jak należy.
"na zawsze i na wieczność" :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga