Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 c4 2,3+lpg] rozrusznik

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
pawelimp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2010, 15:46
Lokalizacja: Wrocław

[100 c4 2,3+lpg] rozrusznik

Post autor: pawelimp » 16 lut 2010, 17:13

a więc od kiedy kupiłem moje audi mam wieczny problem z odpalaniem. zanim ruszy muszę nieraz 4-5 razy pokręcić, jak dodam trochę gazu to nieraz odpala normalnie. odpalam na pb (później przegazowuje), czytałem różne tematy i przypuszczałem ze jest to wina lpg (podczas zapłonu podawany jest gaz) jednakże ostatnimi czasy pojawił się nowy problem po przekręceniu kluczyka raz zapalają się kontrolki gdy chcę odpalić gasną kontrolki i nic cisza, i tu sam się zdziwiłem bo jak przytrzymałem dłużej kluczyk w 2giej pozycji to po 2-3 sek rozrusznik załapał. :shock: potrafi też być tak ze od razu załapie albo i nie. Może to nie istotne ale na pych odpala normalnie. sądząc po objawach wywnioskowałem że jest coś nie tak z rozrusznikiem. I tutaj kieruje pytanie czy rozrusznik może być winny powyższym objawom? :?: jak najlepiej się z tym uporać.

Krzysiek271
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2008, 21:18
Lokalizacja: Police

Post autor: Krzysiek271 » 16 lut 2010, 17:52

co lpg zdejmij cienki wężyk podciśnienia idący od kolektora ssącego do parownika jeśli przy odpalaniu wyczujesz zapach gazu to masz trafiony parownik . Co do kontrolek jest to najprawdopodoniej wina rozrusznika

pawelimp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2010, 15:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelimp » 16 lut 2010, 19:37

no to by sie zgadzało bo gazem strasznie śmierdzi. a co do rozrusznika to lepiej go wymienić czy dać do regeneracji!?

Krzysiek271
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2008, 21:18
Lokalizacja: Police

Post autor: Krzysiek271 » 17 lut 2010, 17:44

regeneracja na pewno będzie tańsza i dostaniesz gwarancję a na używany tylko rozruchową.
Ja bym regenerował

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga