Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Kodowanie kluczykow - nie dziala centralny zamek

Elektryka
MatiCork
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp - Cork/Irlandia

Post autor: MatiCork » 14 lut 2010, 23:54

wojciech007 pisze:Generalnie to chodzi o to, żeby nie mostkować przewodu czeronego i żółtego w radiu.
no ale ja innego wyjscia nie mialem musialem tak zrobic bo mi radyjko bez przelaczenia na poz 1 kluczyka nie dzialalo
<quattro>

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 15 lut 2010, 05:52

MatiCork pisze:
wojciech007 pisze:Generalnie to chodzi o to, żeby nie mostkować przewodu czeronego i żółtego w radiu.
no ale ja innego wyjscia nie mialem musialem tak zrobic bo mi radyjko bez przelaczenia na poz 1 kluczyka nie dzialalo
Wszystko OK. Ja też mam radio Pioneera i działa tak jak należy. Trzeba je tylko umiejętnie podłączyć. Nie mostkuj kabli w taki sposób, aby prąd na żółtym kabelku szedł w stronę samochodu.

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 15 lut 2010, 06:33

Kolega wojciech007 dobrze prawi, jeżeli złączyłeś te przewody razem to będą takie objawy, teraz wystarczy, że odetniesz żółty przed łączeniem (ma wisieć w powietrzu) i wszystko wróci do normy.

MatiCork
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp - Cork/Irlandia

Post autor: MatiCork » 15 lut 2010, 13:30

radio odlaczone, podlaczone stare radio Audi, i nic bez zmian,

nadal przy kodowaniu kluczyka akceptuje testowana wartosc a nie chce jej zapisac
ponizez wrzucony screen,
jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to chetnie je wyprobuje, narazie pozostaje otwierac i zamykac kluczykiem :(

Obrazek
<quattro>

Awatar użytkownika
jarema
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2009, 23:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarema » 05 kwie 2010, 19:26

Jeżeli przy radiu połączyłeś zielononiebieski do czerwonożółtego to centralny nie będzie działał. Wiem bo sam zmieniałem radio na Sony i też tak zrobiłem bo nie trzymało pamięci.
Także sprawdź te kabelki one muszą być oddzielnie bo ten zielononiebieski to K-BUS.

MatiCork
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp - Cork/Irlandia

Post autor: MatiCork » 14 kwie 2010, 10:06

jarema pisze:Jeżeli przy radiu połączyłeś zielononiebieski do czerwonożółtego to centralny nie będzie działał. Wiem bo sam zmieniałem radio na Sony i też tak zrobiłem bo nie trzymało pamięci.
Także sprawdź te kabelki one muszą być oddzielnie bo ten zielononiebieski to K-BUS.
dobra sprawdze to jeszcze raz a wracajac do tematu kupilem dwa moduly komfortu i po podlaczeniu kazdego z nich dzieja sie jakies dziwne rzeczy, nie swieca sie lampi podswietlenia w kabinie badz nie zamykaja sie wszystkie drzwi, wyskakuja bledy, takie tam rzeczy, przy probie dopisania kluczykow bez zmian ci nie pamieta, czy moze to byc problez ze zlym kodowaniem modulu?? u mnie na starym bylo 15947 a na tych zakpionych inne, dodam jeszcze, ze audi przyjechalo z USA i do czego jest funkcja modulu SAFE- tylko na rynek USA??
<quattro>

Kobi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2010, 21:59
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Kobi » 06 maja 2010, 20:20

Witam wszystkich. Miałem podobny problem. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem "szósteczki". Posiadam dwa klucze z pilotem, jednak jeden nie działał. Wymyśliłem, że napewno padły baterie. Zmieniłem baterie i nic.... pilot nie działał. Zupełnie nie stosując się do jakichkolwiek zaleceń internautów co do kodowania kluczyka (np. http://www.forum.v10.pl/pilot,centraneg ... 11748.html) zrobiłem następujący manewr:
1. otworzyłem drzwi kluczykiem z nieaktywnym pilotem
2. nie wyjmując go z zamka i nie otwierając drzwi odczekałem jakieś 10 s.
3 następnie przytrzymałem przycisk otwierania zamka przy kluczyku przez jakieś 5 s.
4 .... i zamrugał
Nie wykorzystywałem sprawnego kluczyka w tym zabiegu. Nadmienię, że autko nie ma alarmu.

Edward_B
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2010, 18:31
Imię: Edward
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Edward_B » 12 cze 2011, 18:53

Wielkie Dzięki Kobi, twój sposób zadziałał!!! <brawo>
Mój pilot kiedyś (6 miesięcy temu) działał poprawnie, a następnie zamarł. Nie mogłem dodać pilota z uwagi na nieaktywne opcje w VAG oraz brak drugiego kluczyka.
Zrobiłem dokładnie jak napisałeś nic się nie działo (nic nie mrugało) więc zamknąłem drzwi z kluczyka i po wyciągnięciu go z zamka otworzyłem z pilota. <hura>

pawelex18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, 07:30
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: pawelex18 » 20 mar 2012, 12:31

Więc jak najlepiej podłaczyć ten żółty kabelek zeby była pamięc w radiu ?

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 22 mar 2012, 15:04

pawelex18 pisze:Więc jak najlepiej podłaczyć ten żółty kabelek zeby była pamięc w radiu ?
ÂŻółty kabel nie jest od podtrzymywania pamięci. Jest to +12V po przekręceniu kluczyka. Kiedy na tym przewodzie pojawi się napięcie możliwe jest włączenie radia. Pamięć podtrzymuje przewód czerwony.
Trochę inaczej jest przy oryginalnym radiu, ale domniemam, że chodzi o jakieś inne.

Awatar użytkownika
marvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 mar 2010, 22:24
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: marvin » 24 mar 2012, 18:32

u mnie to samo nowe radio brak pilotów, żółty kabelek musial zostac poprawiony :)

dzieki panowi za podpowiedz
black_six

grzegi87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 02 lut 2010, 11:15
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: grzegi87 » 06 kwie 2012, 13:37

witam.
-2 klucze nie dzialaja, ostatni juz jakis czas temu przestal dzialac.
-baterie wymienione na nowe co sie pozniej okazalo za stare byly idealne 5,98v.
-Na dniach wymienilem mikrostyki przod lewy i prawy. (drzwi caly czas zamkniete)
-lewe tylnie drzwi zglaszaja blad 1560,1561, pojawia sie w momencie gdy wszystkie drzwi zamkne przyciskiem w drzwiach kierowcy i ponownie otworze - oswietlenie dziala i tu pytanie co tu do wymiany? Czy sa tam inne mikrostyki jak to jaki??

vagiem klucze ponownie zapisalem w bloku 21, nastepnie sprawdzilem czy centralka widzi i rozronia klucze i wszystko jest ok.

robilem reczna adaptacje kluczy wg 7 roznych sposobow i nic, jest reakcja centralki na przyciskanie ale po wyjeciu kluczyka dalej cisza.

Kolejne pytanie wartosc kodu centralny zamek 00000, probowalem zmieniac na inne wartosci ale mi to nic nie pomoglo.
grzegi87

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga