Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

adaptacja tiptronica

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
p.jurasek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2010, 23:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

adaptacja tiptronica

Post autor: p.jurasek » 20 sty 2010, 11:24

witam wszystkich.
chciałbym przeprowadzic adaptację skrzyni za pomoca vaga ale nie wiem gdzie szukać tego. może ktoś mi pomoże albo napisze jak to się robi. z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 20 sty 2010, 12:32

A to dziwne,bo kolega MR.A6 napisał jak to się robi za pomocą odłączania akumulatora i krótkich przejażdżek. Co do adaptacji Vagiem to sam napisał,że nie wie jak to się robi,ale adaptacja tipa jest jednak możliwa,tyle że w sposób podany przez kolegę MR.A6. Miałem to zrobić i opisać ale niestety leżę w wyrze posmarkany od paru dni.

sebo170
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:47
Lokalizacja: Beskidy Śląsk

Post autor: sebo170 » 20 sty 2010, 18:11

Piotruś oto link do adaptacji Mr A6
a6-c5-25-tdi-tiptronic-uslizg-na-trzeci ... t17033.htm <ok>
FAN

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Post autor: paw1972 » 24 sty 2010, 02:28

Kolega Mr. A6 ;-) zacytował mój opis przeprowadzenia adaptacji dla skrzyni multitronik. I dotyczy to tylko i wyłącznie multitronika. Nie mam zbyt dużej wiedzy co do Tiptronika, ale nie spotkałem sie nigdy i nigdzie z adaptacją dla skrzyni tiptronik. Nie znalazłem też opisu w ELSA, gdzie dla multitronika taki opis jest, choć niestety, bardzo niewyczerpujący. Zdaje się, że Tiptronik sam się uczy po przejechaniu jakiegoś dystansu.
serdecznie pozdrawiam :-)
2.5 TDI AYM 2002

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 08 lut 2010, 04:57

Piotruś pisze:
sebo170 pisze:Piotruś oto link do adaptacji Mr A6
a6-c5-25-tdi-tiptronic-uslizg-na-trzeci ... t17033.htm <ok>
Sebo - dzięki za linka ;-) . Z pobieżnej analizy tego co napisał Mr.A6 (wypowiedź jest obszerna, nie chciałbym czegoś "znadinterpretować") wydaje mi się, ze opis adaptacji pasuje do skrzyń typu multitronic. Myślę, ze Mr.A6 poprostu się pomylił albo troche błędnie wyraził myśli - co zdarza się kazdemu z nas. Myślę, że nie ma sensu analizować sytuacji dalej - przynajmniej do chwili, w której Mr.A6 zechce się wypowiedzieć osobiście.
Być może to jednak ja się mylę, lecz z tego co mi wiadomo - w sterowniku skrzyni multitronik kazdy z nas bez większego trudu odnajdzie VAGiem procedurę nastaw podstawowych.

Sterownik tiptronika - według mojej (czasem bardzo niekompletnej) wiedzy - nie posiada funkcji, którą możnaby nazwać adaptacją ... .
Owszem - wyuczenie pewnych wartości jest potrzebne ale to odbywa się "automatycznie", w sposób całkowicie niezauważalny dla kierowcy.

Mr.A6 - nie miej mi za złe, że podejmuję polemikę z tym co napisałeś ale temat wydaje mi sie na tyle istotny, że warty wyczerpującego omówienia ... . W razie czego wiesz gdzie mnie szukać i jak "postawić mnie do pionu" <rotfl> ;-) .

<ok>
Cześć,oczywiście pomyliłem się :oops: ,a nie błędnie wyraziłem myśli,mów po imieniu Piotruś,ale zupełnie nie wiem czemu <coo> (mam za dużo pokopiowane i powklejane u siebie na kompie na temat tipa i multi...),za co bardzo przepraszam :!: ,w szczególności kolegę piotrekkawa,bo to jego wprowadziłem w błąd,rzeczywiście znalazłem post u siebie w notatkach,cytując kolegę paw1972,zresztą obcykanego w multi jak mało kto tu :peace:
Panie Piotruś-ja Ciebie do pionu?Wolne żarty :mrgreen: ,oczywiście masz rację w wyżej opisanym poście,zresztą pokaż mi,gdzie Ty nie masz racji tu w forum technicznym,prędzej trafię szostkę w totka,niż to znajdę <piwo> Szacunek dla Ciebie i kilku innych osób,dzięki którym to forum techniczne jest jedną,wielką kopalnią wiedzy,i nawet niech się ze mną nikt tu o to nie sprzecza,bo nie ma sensu <niewolno2> :d

P.S.Zmylić mnie mogło przeskakiwanie setek zdań,które szybko przerzucałem,coś mi dzwoniło,i znalazłem raz jeszcze,co,znów kolegi paw1972 (nie miej za złe,bo to ja powinienem czytać uważnie) - cyt. "...Kiedy Sopa instruując przy sposobie przeprowadzenia adaptacji o odłączeniu akumulatora na 10 minut - chodziło mu, że po tym czasie skrzynia traci swoją pamięć i wtedy TY musisz nauczyć ją jeździć od nowa. Oczywiście, że skrzynia ta (multi),jak i również tiptronic uczy się cały czas sposobu jazdy, stąd informacja, którą podałem wcześniej, że skrzynia zapamiętuje program jazdy z dnia poprzedniego przed zakończeniem jazdy i na drugi dzień może inaczej się początkowo zachowywać niż zazwyczaj (np. po jakiejś ostrej jeździe z dzikim butowaniem)"
...
Do kolegi piotrekkawa jeszcze coś...przyznaję się,ja zrobiłem to "uczenie-adaptację" mojego TIP-a ,wg. instrukcji do multi :lol: śmieję się z siebie,bo...nic nie popsułem ani nic nie polepszyłem,poprostu przejechałem się wychodzi na to :roll: ,ale cóż,człowiek uczy się na błędach,ten akurat był niegroźny,sorrka raz jeszcze <piwo>

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Post autor: paw1972 » 14 lut 2010, 19:49

MR.A6 ;-) nie było mnie długo na forum i troszkę się pogubiłem - w jednym z tematów kilka tygodni temu pytałeś mnie o adaptację multitronika VAG-iem - jak się nie mylę. Tylko nie mogę znaleść tego tematu bo chciałbym postarać się odpowiedzieć :)
Przepraszam za OT.
pozdrawiam.
2.5 TDI AYM 2002

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 14 lut 2010, 21:41

paw1972 pisze:MR.A6 ;-) nie było mnie długo na forum i troszkę się pogubiłem - w jednym z tematów kilka tygodni temu pytałeś mnie o adaptację multitronika VAG-iem - jak się nie mylę. Tylko nie mogę znaleść tego tematu bo chciałbym postarać się odpowiedzieć :)
Przepraszam za OT.
pozdrawiam.
Kolego paw1972,ja pytałem o TIPa,ale już ten post wykasowałem,żeby nie wprowadzać więcej zamieszania,sorry i pozdrawiam <piwo>

jakcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jakcek » 16 lut 2010, 21:56

czesc, osobiście Pan Sopa powiedział mi, że w Tipie tez przeprowadza sie adaptcję. Tylko jak ją sie robi??? Powiedział, że zdecydowanie inaczej...i tyle.. Może ktoś się odważy i zadzwoni zapytać ;) Myślę, że by powiedział. To bardzo wporzo Gość!
jakcek(100lica)

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 17 lut 2010, 00:03

jakcek pisze:czesc, osobiście Pan Sopa powiedział mi, że w Tipie tez przeprowadza sie adaptcję. Tylko jak ją sie robi???
To ja już zdurniałem :-? :-? :-? ;-)

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 01 cze 2010, 17:38

To czy ktoś może wie już jak robi się to w TIPIE nie w MULTI. Bo ona sama sie że tak powiem z czasem adoptuje ale jakis sytem jazdy na poczatek musi być . Wie ktoś coś na ten temat ?
Pytania, problemy... wysyłajcie w moimi postami na Forum Audi A6 C5 silnik 2.8.

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 01 cze 2010, 17:43


crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 01 cze 2010, 18:29

fishmanr11, w C5 czy C6?
Było:
Laguna II '01 1,9 dCi
A6 Avant C5 '03 2.5 TDi 180 KM Quattro Tip
A4 B7 '05 2.0 TDi 140 KM Multi
A6 Avant C6 '05 3.0 TDi 224 KM Quattro Tip

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga