Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] nie działa wskaźnik temperatury plynu

Wnętrze
ODPOWIEDZ
djmnk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 18:55
Lokalizacja: Stargard

[Audi A6 C5] nie działa wskaźnik temperatury plynu

Post autor: djmnk » 27 sty 2010, 20:20

Witam koledzy. Mam problem ze wskaznikiem temperatury plynu w chlodnicy. bylem w warsztacie i sprawdzali mi czujnik sparwdzali kompem i wszystko wskazuje na to ze nie dziala sam wskaznik ktory pokazuje caly czas 120 st. myslalem o wymianie calego licznika ale wiem ze trzeba troche pokombinowac z adaptacja imobilaizera itd. czy moge sam wskaznik naprawic lub wymienic prosze o pomoc.
djmnk

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 28 sty 2010, 14:41

ale to jak poprostu sie zawiesil ??
i jest na 120 stopniach ??

rozbierz licznik rusz wskazowka bardzo delikatnie moze sie przywiesila

[ Dodano: 2010-01-28, 14:42 ]
licznik odkrecasz w taki sposob ze zdejmujesz ten element plastikowy nad kolumna kierownicy i tam masz 2 srobki odkrecasz i licznik wyjmujesz do siebie

djmnk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 18:55
Lokalizacja: Stargard

Post autor: djmnk » 28 sty 2010, 18:37

sprawdzalem z akumulatorem i dalej to samo. jak sprawdzal kolega vagiem to wskazowka idzie od zera do maximum i juz nie wraca niestety.
djmnk

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 29 sty 2010, 14:52

alukard pisze:ale to jak poprostu sie zawiesil ??
i jest na 120 stopniach ??

rozbierz licznik rusz wskazowka bardzo delikatnie moze sie przywiesila
Moim zdaniem to nie jest możliwe,żeby wskazówka się przywiesiła na 120 stopniach. Przecież to jest górna granica temperatury cieczy. Jak wiadomo to temperatura osiągana przez silnik to 90 stopni,chyba że termostat wcale się nie otwiera. Co innego przy teście VAGiem gdy wszystkie wskazówki na blacie idą do samego końca. Wtedy zacięcie się wskazówki na 120 jest możliwe. Obstawiam uszkodzony wskaźnik.

AndreD83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2009, 15:37
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: AndreD83 » 22 cze 2010, 23:05

Witam,

Mam podobną sytuację. Od tygodnia czasu wskaźnik temperatury 90stopni pokazuje w miejscu 110 stopni C a 60stopni wskazuje przy 80stopniach. Na początku myślałem że silnik się grzeje ale jak podłączyłem pod kompa to pokazywał prawidłową temperaturę. Więc nie wiem dlaczego wskaźnik oszukuje.
Oprócz tego wskaźnik paliwa zaczyna wskaywać rezerwę na połowie skali (ale to już było jak kupiłem auto).
W dodatku wskaźnik napięcia cały czas pokazuje max.
Czy można coś z tym zrobić czy trzeba wymienić cały licznik ??

Pozdro
Andrzej

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 cze 2010, 10:03

AndreD83, podjedz do mnie do warsztatu cos moze zaradzimy heheheh...najprawdopodobniej licznik bylo rozbierany w wiadomym celu i zle zalozone wskazowki zostaly...ew stabilizator napiecia wariuje w liczniku

AndreD83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2009, 15:37
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: AndreD83 » 24 cze 2010, 19:20

tomkom1 podaj numer telefonu na priv to się umówimy.

Pozdro
Andrzej

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 28 lis 2011, 17:43

Witam wszystkich podepne się pod temat,mam problem z wskaźnikiem temperatury w a6 c5 2.4.Wygląda to tak temperatura rosła do 90 stopni i opadała do zera w tej chwili lezy całkowicie podpiąłem wczoraj auto pod komputer i wskazuje temperature silnika prawidłowo żadnych błędów a wskazówka leży,zrobiłem test instrumentów wszystkie wskażniki działają.Dodam,że termostat wymieniony płyn stan normalnie ręce opadają czy komputer może zczytywać temperature z innego czujnika proszę o rade jak to ugryść dzięki pozdrawiam ;)

Podjełem jeszcze jedną próbe zakryłem chłodnice podłączyłem komputer temperatura na vag Obrazek i za chwile wskazówka wędruje do góry Obrazek i niby jest ok trzy odpalenia wskazówka działa po chwili odpalam jeszcze raz i nic leży jakaś masakra.

Awatar użytkownika
william
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: william » 02 gru 2011, 20:46

miałem podobny problem tylko jak pojechałem do elektromechanika żeby mi to naprawił to usunieto cały licznik :) na allegro znalazłem uzywany za 270 zl i teraz nie mam problemu od dobrego roku

wiem że można wymienić sam wskaźnik temperatury weż sobie pojedz do jakiegoś sprawdzonego mechanika i się zapytaj ja osobiście nie naprawiał bym tego wskaźnika tylko szukał nowego a jak nie to za parę groszy można kupić z anglika na allegro i przerzucić
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 18:10 przez william, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 02 gru 2011, 21:01

william, Wszystko wróciło do normy i działa ( małżonka wsiadła za kierownice usterka mineła ) odłączyłem aku i zaczeło działać zegary mam ok z aku to może zbieg okoliczności będe obserwował dzięki pozdrawiam.

fantomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2011, 12:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fantomek » 08 mar 2012, 11:10

Witam
Mam podobny problem ze wskaznikami temperatury pokazuje pona 100* a rezerwa zapala sie na 1/4 zbiornika. Fakt licznik był rozbierany ponieważ była podłonczana nawigacja i na to wychodzi że zle została skrecona przez fachwców z Jozefowa pod Wawą ale oni rece umywaja. Samemu boje sie zabierać do tego bo wtedy dopiero narobie gnoju. Jeżeli znacie kokoś kto może to zrobić z okolicy warszawy i nie zażyczy sobie za dużo to chetnie bym skożystał

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga